Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond, hogy csak üveges bébiéte...

Gond, hogy csak üveges bébiételt eszik a lányom?

Figyelt kérdés
Annyira igényli azt,hogy vele legyek,hogy semmit nem tudok megcsinálni itthon.Próbáltam főzni,de nem nagyon sikerült mellette,ezért üvegeset kap(Hipp-et),amit meg szokott enni,ezért nem tudom,hogy baj-e,ha csak ezt eszik és olyat nem,amit én főzök...
2011. máj. 24. 15:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2011. máj. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
7 hónapos
2011. máj. 24. 15:27
 3/19 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyi idős! Az én babám 6 hós koráig csak üveges kaját evett, azóta meg én főzök neki. 3,5 hósan kezdtük a hozzátáplálást. Most 7,5 hós, nagyon jó étvágyú, bármit főzök mindent megeszik. Amúgy ismerek olyan kisfiút aki 1 éves koráig csak üvegeset evett. Nem fogadta el amit az anyukája főzött. Ilyen is van meg olyan is :))
2011. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Második vagyok! Én úgy szoktam neki főzni, hogy a konyhába beleültetem az etetőszékbe, kezébe adok egy fakanalat és dobolhat vele. Közben megy a rádió, énekelek ő meg csapkod :)) Nagyon jól el vagyunk. Addig gyorsan megpucolom amit kell, vagy csak annyi hogy alufóliában bedobom a sütőbe a zöldséget. Semeddig sem tart megfőzni neki. De szerintem nem baj hogy üvegeset adsz neki. Csak majd mikor már 2 üveggel kell neki egyszerre, az kicsit költséges lesz :)
2011. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem MÉG nem, de később már szerintem már esetleg lehet gond.
2011. máj. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%
ádjAz én lányom is csak üvegeset evett 7 hós koráig.de azóta csak amit én főzők.és jobban imádja mint az üvegeset.talán vidd magaddal a konyhába a babádat adj neki v.mi játékot és ugy lehet hogy fogsz tudni tőle főzni.
2011. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 kisnita ***** válasza:
61%

Lehet, hogy le fogtok pontozni, de szerintem igenis baj. Én legalábbis nem adnék a gyereknek csakis üvegeset, inkább azt csak a vészhelyzetekre tartogatnám. Sokkal jobb amit te főzöl mert tudod mi van benne meg eleve másabb az íze, hiába mondják a gyártók, hogy nincs az üvegesben tartósítószer, akkor is más az íze, kóstold meg és meg látod. Hosszútávon hozzászokik ehhez a mellék ízhez és nem akarja majd a rendes kaját megenni. Hallottam már ilyenről nem is egyről. Ezt direkt a gyártó csinálja így, hogy minél tovább etesd ezzel a gyereket, hogy minél többet el tudjon adni neked. Másrészt kitudja mi van benne meg hogy milyen alapanyagokból készítik meg milyen tisztán, stb. Találtak már üvegszilánkot is bébi kajába, meg meggymagot stb.

Biztos, hogy meg lehet oldani, hogy tudj mellette főzni. Magatoknak hogy főzöl? Én úgy csináltam, hogy egyszerre meg főztem egy nagyobb adagot (akár több félét is) és kiporcióztam kis adagokra (eleinte csak jégkockatartóban) és lefagyasztottam, mindig csak annyit vettem ki amennyit a baba megevett, felmelegítettem és ehette is. Amit egy 7 hós ehet azt majdnem mindent le lehet fagyasztani. Könnyebb lenne így neked is mert nem kellene minden nap főzni, olcsóbb is tudod mit adsz a lányodnak. De azt is meg lehet csinálni, hogy az alapanyagokat előkészíted és azt fagyasztod le nyersen, csak előveszed megpárolod, ízesíted és kész is. Lehet variálni. Én a sóskát fagyasztottam mindig nyersen meg a tököt.

2011. máj. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%
Én 1 éves korig adtam a gyerekeimnek csak üveges kaját , persze nem a gyümölcsöt , azt mindig frisset , hanem a főzelékeket hússal. Semmi hátránya nem volt , viszont 1 éves kor után már nem ették meg , csak amit mi is eszünk. Először próbáltam én is főzni , de azt nem ették meg , úgyhogy nem is bajlódtam vele tovább. Amikor valahol akciós volt a bébiétel bevásároltam belőle és délben , este azt ették. Én nem látom semmilyen hátrányát a dolognak.
2011. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem hiszem, hogy azért találta ki a gyártó, hogy csak ezt tudja megenni a baba, amúgy is hogyha megkínálod a babát valami újjal azt is 2-3 napig ízleli és utána megkedveli!!!Hogyha egy új ízre váltasz először furcsálja a baba de utána hozzászokik!! Saját példámból beszélek, mert tápszeres babám van és mikor váltogattam neki a tápszereket akkor is kellett idő míg megszerette a másikat, ugyanúgy volt ez a bébi üvegeknél is különfajta ízeknél mindig kellett idő míg megszokta az új ízt!!!! Jah és nekem 11 hónapos babám van és igen nagyon sokszor adok neki bébiüvegeset, mert abba jobban bízok mint a sajátomba!!! És a védőnő és az orvos is jobbnak látja!!!!Persze jó az is ha megfőzöl neki, de azért ennyire nem kell leírni az üveges kajákat!!!
2011. máj. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

Még kicsi úgyhogy belefér.

A kisfiam 9 hós és sokszor eszik üvegeset.A férjem szakács ezért kap rendes kaját is.De ha az én főzésemen múlna, biztos még többször lenne üveges.

2011. máj. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!