Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás szülő gyermeke...

Tejallergiás szülő gyermeke mikortól kaphat tejteméket? (sajt, túró, yoghurt)?

Figyelt kérdés
Férjem allergiás rá, de a gyerekről nem derült ki, mindenből HA-t kap.A dokinő azt modnta, a túró, sajt, joghurt mehet, de picit később. Azért nem értem, mert a férjem ezeket sem eheti, mert tejfehérje allergiás, és az van ezekben is.Olyanok válaszát várom, akik hasonló cipőben vannak!Köszönöm (8hós baba anyukája)
2011. máj. 23. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!Szintén 8 hónapos, de ő még csak tejérzékeny gyanús, még nem diagnózis, csak feltételezés.A családban senki nem érzékeny rá, nem is volt panasza semmivel, csak akkor derült ki, amikor nagyon lelassult a súlygyarapodása. Érdekes, hogy a tejpép volt a kedvence.Se hasmenés, se hasfájás, se kiütés, semmi nem jelezte.Én sajtot, túrót egyébként se adnék egy éves koráig , szerintem minél később, annál jobb.Sajnos 2 hónapja tejmentesen van, úgyhogy még a bébiételeket is figyelem, ne legyen benne tejszármazék.Ami nagyon bánt, hogy nem ehet tejpépet, pedig úgy szerette! Olyan finomak vannak!Ha nem ette meg, mindig én ettem meg, mert sajnáltam kiönteni.:))

Azt mondta az orvos, hogy nem ítéletnapig tart ez a diéta, csak sajnos orvosi utasítás nélkül nem adhatom neki vissza a kedvencét..Nem tudom, mikor jön el ez.

2011. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!HA-s tejpépet sem ehet? Én azt adok neki.
2011. máj. 23. 09:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk 8 hónapos a pici és tejallergia gyanús. Nálunk két évig teljes tejmentes diétát írt elő az orvos, utána tudják csak biztosan tesztelni.

Semmit nem ehet és amíg szoptatok nekem is csak napi 2 dl tejfélét lehet fogyasztani. Visszaterhelést csak kórházi körülmények közt szabad csinálni majd 2 éves korában, mert akár be is fulladhatnak. Addig mindent meg kell nézni, mert pl. a leveskockában is van karamell színezék, ami tejszármazék. Kicsit bonyolultnak tűnik, de van egy lista, amit nem ehet, pl. galaktóz..., így mindenen meg kell nézni az összetevőket. A HA-s termékek szintén tejet tartalmaznak nem ehetik meg őket. Csak az sl feliratű termékek jól, abból van almás pép, azt ehetné tejpép helyett. De azért fontos főképp a diéta betartása, mert különben nem növik ki az érzékenységet, így meg talán 3-6 év közt igen. Remélem segítettem. Jó keresgélést, a neten mindent megtalálsz a táplálékallergia oldalon. :)

2011. máj. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18 hónapos a fiam,6 hetes kora óta tej és tojásallergia miatt diétán van.novemberben lesz terhelés,akkor kiderül.szerintem még várj a kóstoltatással,én 11 hónaposan próbáltam natúr joghurttal.tiszta pötty volt.úgyhogy 2 éves koráig szigorú diéta.
2011. máj. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Nem tudom, kaphat -e HA-s tejpépet, még a védőnő is azt mondta, kérdezzem meg az orvost.Majd csütörtökön megyek méretni a kicsit, majd akkor rákérdezek.Magamtól semmivel nem merek próbálkozni.Hol lehet ilyen almapépet kapni, és milyen márkájú? A ti babátok is kisebb súlyú az átlagosnál?

Én úgy tudom, hogy egy-két éves korukra kinövik ezt, addigra érik meg a kis bélrendszerük arra, hogy már ne allergizálja őket a tejtermék.

2011. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Kérdeztétek, hogy milyen márkájúak a pépek: almapép Humana-s, de elég drága és édes, ha csak azt adom, ezért keverek hozzá mindig egy kis babadarát, az pedig pomps márkájú, a Tescóban találtam. A babadara is elkészíthető tej nélkül gyümölccsel. De most találtam kukorica darás pépet, azt még nem próbáltuk... Meg pl. a babazabpehely is fincsi, bár azt a picur kevésbé kedveli, Én annál inkább. :)
2011. máj. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszi a tippet, ma vettem a Rossmanban.Nem az a baj, hogy drága, hanem nagyon kevés van benne.De megérte, mert nagyon ízlett neki, falta!Megevett belőle 200 g-ot, ami tőle szokatlan, mert 160 körül eszik.Nekünk nagyon bejött!És ez is elég tápláló, tele van vitaminokkal.Veszek máskor is!
2011. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!