Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van-e joga a szülőnek megtagad...

Van-e joga a szülőnek megtagadni az oltást?

Figyelt kérdés
2006. okt. 24. 23:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Ugy tudom nincs,de nem is érdemes.
2007. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
83%
Miért tennéd? Te megkaptad az oltásokat? Ki tudja? Talán valamilyen betegségben meghalhattál volna, ha nem vagy beoltva. Megérné?
2007. jún. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
82%
Szerintem nincs, mert az szándékos veszélyeztetés lenne.
2007. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, van-e, de felelőtlenség lenne!
2007. szept. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
87%
Van joga, ha jól tudom pár évvel ezelőtt volt is egy botrány emiatt.
2008. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem hülyeség a kérdés. Én is féltem kicsit a DiPerTe oltástól, mert azt olvastam, hogy utána megnő a bölcsőhalál valószínűsége. Persze ez is csak feltételezés, hogy ez miatt lenne...
2008. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól tudom,a kötelező oltásokat nincs jogunk megtagadni,bár azokkal kapcsolatban már kb 40 éves tapasztalattal rendelkezik az orvostudomány,tehát lehet statisztikát tudni,hogy mennyire veszélyes mellékhatások tekintetében.Az új oltások amik fizetősek ,azokat mi sem kértük,én úgy gondolom hogy biznisz,annak ellenére hogy biztosan nagyon megterhelő ha azokat a betegségeket amik ellen adják megkapja a baba.DE!Könyörgöm ,minden ellen

nem lehetünk védettek,és a másik hogy sokkal jobb ha keresztül esünk egy-egy kmolyabb betegségen,mintha

a védőoltás véd meg tőle.Biznisz és kész.Gyengíti az immunrendszert,nem engedi természetes védekezőképességünket dolgozni,és ez nagyon nem jó.

A mi dokinénink ki volt kelve magából hogy nem kérjük az ingyenes nem kötelező oltást.Kínos volt a jelenet,és eléggé

lekezelően beszélt velünk,mintha teljesen hülyék lennénk.

Inkább a baba immunrendszerét kell erősíteni,nem pedig

"csalással" én így hívom elkerülni a betegséget.

Persze ha halálos betegségről van szó,akkor beadatnám az oltást,de olyan nem kötelező oltás ami tuti halált okozó betegségtől véd meg nincs.

2009. dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos lehetnek veszélyes mellékhatások, még ha ritkán is, erről nem szívesen beszélnek (azért az oltás tájékoztatója kitér rá). Pl. nagyon ritkán - 1000-ből egyszer - okozhat sokkot, keringésleállást, általános allergiás reakciót, éretlen újszülötteknél ritkább lélegzetvételt okozhat mert hat az idegrendszerre a nem elég erős vér-agy gát miatt, ezáltal nagyon ritka esetben hozzájárulhat a bölcsőhalálhoz koraszülötteknél főleg. Én most olvastam el a több oldalas apróbetűs tájékoztatót, amit a tegnapi 2 hónapos oltáshoz (+ pneumococcus) adott a doktornő, hát nem lettem nyugodtabb. Nem beszélve azokról a rémhírekről, hogy az oltóanyagok ritka esetben átjutnak az idegrendszerbe (a vér agy gát fejletlensége miatt szintén) és ott okozhatnak fejlődési zavart, pl. autizmust, vagy mást. Ezt már sokszor cáfolták ugyan, de ott a félsz az emberben, mert arra se jöttek rá, mégis mitől vannak ezek. Na és a bölcsőhalál miért 2-4 hónap között a leggyakoribb, miért nem hamarabb vagy később? Pont a 2-3-4 hónapos oltások idején? Hogy van ez?..
2010. aug. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim válasza:
84%
Szerintem van.
2012. jún. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
84%
Van.
2012. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!