Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 barna szemű szülőnek lehet...

2 barna szemű szülőnek lehet kék szemű gyereke?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 18:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nézd meg hogy a nagyszülőknek milyen szeme van. Mi két barna hajú, barna szemű (mondjuk az enyém zöld) pár vagyunk és van egy barna hajú fekete szemű, és egy szőke, kék szemű kislányunk.
2011. jan. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%

Kisbabaként igen, mert a legtöbb kisbaba szülőtől függetlenül kék szemmel születik és ez később változik.

Ha a genetikát vesszük alapul akkor nagyon kicsi rá az esély, mert a barna szín dominál a kék felett, de ritka esetben előfordulhat, hogy nagyszülőktől vagy dédszülőktől öröklődik.

És, hogy egy harmadik esetet is leírjak, lehetséges genetikai mutáció is, amikor szülőktől függetlenül valamiért más szem szín alakul ki, mint a várt.

2011. jan. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen ez egy érdekes dolog! Igazából a legtöbb baba nagyon sokáig kék szemű de ez változik:)

Nálunk barna és zöld szeműek a családtagok mégis még mindíg kék a babám szeme 13 hós.

Viszont néha úgy látom mintha kezdene bezöldülni:)

Vagy csak beképzelem:)

Szóval nem tudom,de úgy hallottam olyan két éves kor körül alakul ki a babák végleges szem színe!

2011. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát én kék szemű vagyok és anyumék meg zöld szóval simán lehet.
2011. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Persze lehet, örökölheti nagyszülőktől, dédszülőktől is.
2011. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőm és férje barna szeműek és barna hajúak, a kisfiuknak pedig gyönyörű kék szeme van és szőke haja, már másfél éves. Elég meglepő, de ők elmondták, hogy mindkét oldalon van kékszemű nagyszülő, tehát előfordulhat ilyen, ha mindkét szülőtől kap "kék szem gént".
2011. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen. Mi barna szeműek vagyunk a férjemmel, a fiunknak gyönyörű kék szeme van. 5 éves.

Persze mindig kaptuk a vicces megjegyzéseket de aki ismeri a genetikát az tudja hogy előfordulhat. Férjemnek az apja kék szemű anyja barna, nálunk fordítva anyum kék-apum barna.

A barna a domináns így mi azok lettünk, de attól visszaüthet a kék a gyerekünknél.

2011. jan. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2011. jan. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
lehet, ha kék hordozók mindketten. (ha van mind2 oldalon kék szemű nagyszülő, akkor biztosan hordozók vagytok. ha nincs kék szemű nagyszülő, akkor csak lehet, hogy hordozók ők is, és lehet, hogy továbbadták.)
2011. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Első házasságomnál mindketten barna szeműek vagyunk, 3 gyerekünk van, s kettő kékszemű.

Második házasságomból született gyerekem is kék szemű, itt apa zöld szemű én barna.

2011. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!