Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » öthetes babám van. Meddig...

öthetes babám van. Meddig kell betartani a háromóránkénti etetést?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A háromornákénti etetés csak tejszaporítás célájból van. Ha a tejed pár hét alatt beállt akkor nem kell már. Esetleg ha kevésnek érzed a tejedet akkor kell megint süritenni míg nö a mennyiség.

Ha tápszeres akkor meg csak akkor kell ha kissulyú és híznia kell.

2011. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
felejtsd el a 3 óránkénti etetést és igény szerint szoptass. vannak babák akiknél az igény szerinti is 3 óránként van. de az ő jelzéseit figyeld ne az órát.
2011. máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A 3 óránkénti etetést úgy kell érteni, hogy legfeljebb 3 óránként meg kell etetni.

Ha szoptatsz, akkor etesd mindig, amikor igényli. Ezt hívják igény szerinti szoptatásnak. Nem biztos hogy mindig éhes, ilyen melegben lehet hogy csak szomjas.

2011. máj. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igény szerint etesd a babát. Ok nem svájci órák, hogy felhúzod, aztán szépen ketyeg és 3 óránként csorog. Persze, ha neki úgy jó, akkor etesd így. Az én kisfiam mindig szól ha éhes, nem mindig tartja a 3 órát, bármennyire is szeretném. Nem mindig akkor éhes, amikor evés ido van.
2011. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta, h be kell tartani? Már nem ragaszkodnak a szakemberek sem hozzá, akkor etesd a babádat, amikor ő jelez, h éhes, ha két óránként akkor, ha alszik 3-4 órát, akkor úgy. De nem kell 3 óránként pontosan.
2011. máj. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És a tápszeres babákat?
2011. máj. 21. 15:32
 7/9 anonim ***** válasza:
4 kg felett át lehet térni a 4 óránkénti etetésre, HA bírja a babád. vagy ha úgy látod, 3 óránként nem igazán éhes, akkor is. ezt nekem ORVOS mondta múlt héten. de olyan is van, hogy két etetés között egyszer 3 óra telik el, egyszer meg 4. az én babám így csinálja. (ez amit írtam, a tápszeres babákra vonatkozik természetesen)
2011. máj. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babám tápszeres,de o nem igazán tart be semmilyen idopontot.Elvileg 3 óránként enne, de van amikor csak 50ml-eszik, mert belealszik, így másfél-2 óra múlva megint éhes lesz. Van amikor meg úgy eljátszik, hogy eltelik 4 óra is. 3 hónapos,nem igazán izgat, hogy hány óránként eszik. Szépen gyarapodik, mosolygós, jó kedélyu kisbaba, o se mindig akkor éhes amikor az óra azt mutatja, mint ahogy én se mindig 12kor ebédelek.
2011. máj. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
általában 4 hónaposan már a babák nagy része átáll a 4 óránkénti etetésre.
2011. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!