Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképp szeretnék gyereket,...

Mindenképp szeretnék gyereket, mégsem akarok. Mi változik a szüléssel?

Figyelt kérdés
Ellentmondásosan hangzik a kérdés , de világossá teszem. Egész nap az jár a fejemben ,hogy hogy fogom nevelni a gyerekem , ha 5-10-14-18 éves lesz. Tudom ,hogy kiváló és kivételes anya leszek , de azt pl. még sosem képzeltem el ,hogy milyen lesz, ha lesz egy babám , amit még nem is inkább nevelni , hanem gondozni kell. A képzeletemben mindig egy nagyobb gyerek van. Szeretnék gyereket , mert én is meg akarom élni az anyai örömöket , és nem akarom ,hogy megnyilvánulatlan maradjon az mély és természetes tudás , ami a gyerekneveléssel kapcsolatban bennem van , de félek ,hogy nem fog örömet okozni a gyerekvállalás, amitől pedig rettegek ,hogy nem fogom szeretni a gyerekem. Nem tudom elképzelni ,hogy milyen örömöt okozhat egy egyfolytában üvöltő csecsemő , akinek minden testnyílásából folyik vmi undormány. Egyszerűen semmi késztetést nem érzek arra ,hogy szüljek egy gyereket. A hátam közepére sem kívánom az egészet. Én nem szeretem a babákat meg a kisgyerekeket. Mármint abban az értelemben nem ,hogy ha találkozok egy ismerősöm gyerekével nem érzek késztetést arra ,hogy megsimogassam a fejét , vagy beszéljek hozzá. A pelenkacserélés gondolatától pedig a hideg is kiráz. Ha pedig az anyaságnak nem -e visszataszító részeit veszem szemügyre , akkor egyszerűen csak unalmat érzek. Félek ,hogy ha épp nem irritálni fog az üvöltéssel meg a bűzölgéssel , akkor szimplán csak unni fogom a társaságát. Egy babával nem lehet elbeszélgetni, még játszani sem. Mit lehet vele csinálni? (Az ilyen jellegű válaszokat kérem tartsák vissza: "Nem értem miért baj ,hogy nem akarsz gyereket" , " Miért akarsz, ha nem akarsz?" , " Nem akarsz , tudj rá.". ) Mi változik a szüléssel?
2011. máj. 20. 06:05
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Csak 30 éves korom körül tervezek családot alapítani, amikor már meg lesz mind a két diplomám, és egy jól fizető állásom. Meg nyilván egy alkalmas férj.
2011. máj. 23. 20:04
 32/38 anonim ***** válasza:
100%
19 évesen én sem akartam gyereket. Most 31 éves vagyok, féléves a kisfiam. Nem kell elsietni. Csak akkor szülj, ha késztetést érzel. Különben lemondásnak fogod érezni, áldozatszerepbe kerülsz. Vágyakozni kell rá, és akkor úgy érzed, a világ legnagyobb csodája történik Veled.
2011. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

:o)

Világ életemben ki lehetett hozni a sodromból, ha valaki azzal húzott, hogy lesz egy kistesóm...aztán folyton idegen babákat próbáltak a kezembe nyomni, elleneztem, nem tudtam velük mit kezdeni. Majd kérdezgették, mi lesz, ha lesz gyerekem? Hát, mondtam nekem 3 évesen kell egy gyerek, amikor szobatiszta, beszél és játszik. Mindenki jót nevetett. A szüléstől meg a hideg rázott. (Tehát nagyjából úgy éreztem, ahogy Te) Aztán tavaly terhes lettem, már szerettem volna babát. Persze ott volt a kérdés, hogy mit is fogok vele kezdeni. Nagyon jó volt a terhességem,végig jól éreztem magam, szerettem a "találkozásokat" a babával az ultrahangon, már alig vártam, hogy lássam "élőben". A szülés pedig császárrá alakult (aminek örültem), így a szüléstől való félelmeim elillantak - bár a vajúdás nem volt kellemes, 9 óra után döntöttek a dokik a császár mellett. A babával pedig egyszerűen tökéletesen kijövök- beszélget a saját nyelvén akár egy órán át, pedig még csak 3,5 hónapos. Nagyon nyugodt, nem sírós, folyton mosolygós kislány. Szerintem ne izgulj, "hozzánőlsz" hozzáigazodsz az anyasághoz, nem véletlenül van az a 9 hónap :o). Nem lesz büdös a pelus, nem lesz unalmas egy babával a játék, és érezni fogod, hogy mindent tökéletesen csinálsz.

2011. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 alaszka ***** válasza:

Szerintem az teljesen normális, hogy 19 évesen a hátad közepére kívánod a babázást, miért is kellene még szülnöd. Én mikor ennyi voltam, eszembe se jutott, hogy gyereket akarjak sőt, mindent megtettem, hogy ne legyen. Aztán eljön egy idő, nálam ez 23 évesen jött, amikor már késznek éreztem magam erre, de a természet, meg a kapcsolataim úgy alakították, hogy végül 26 évesen szültem, és hidd el, ez a pár év is sokat számít ebben a korban. Én is viszolyogtam más gyerekek pelenkájától, taknyos orrától stb. Viszont a sajátod egész más lesz, furán hangzik, de míg másra a hányinger tör rá, amikor látja a pelenkacseréteket, addig te boldogan gügyögsz majd a pelenkázó fölött, és eszed ágában nem lesz másnak átadni a feladatot. Nem fogsz undorodni tőle, imádni fogod mindenét úgy ahogy van. De ez nem korfüggő, mert ha most szülnél, ez akkor is így működne, mert ez ösztönből jön egy nőnél. Az más kérdés, hogy még lehet hogy nem vagy érett rá. Én speciel a babás korszakot jobban "kedveltem" pl. a dackorszaknál, de mindegyik kornak megvan a maga szépsége.

1 gyerekes, és 34 hetes kismama

2011. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

05-20 08:05-össel egyet kell, hogy értsek. Azt pedig, hogy örülsz majd egy kakis pelusnak, valószínüleg úgy értette, hogy amikor 3-4 napig nem kakált a picur, csak szenved a pocival és a szelekkel, esetleg még a súlyával is gond van, akkor nagyon lehet örülni egy "csomagnak". Nálunk legalábbis ez volt.

Egyébként 25 éves vagyok, most 7 és fél hós a kisfiam. Gyerekkoromban sem a babák érdekeltek, hanem a kisautók, építőkockák. Később pedig hiába volt a családban pici/kicsi gyerek, nem tudtam velük mit kezdeni. Nem tudtam vele elgügyögni, "lemenni" az ő szintjére, játszani, babusgatni. Még megfogni is féltem és nem is akartam. Ez a terhesség alatt folyamatosan kifejlődött. Én is alig vártam az ultrahangokat, még a legelső hüvelyit is, amikor ha az orvos nem mondja, hogy mit nézzek és mit látok, akkor csak bambulok a képernyőre. Az első kis rezdülések, amikor már tudod, hogy ez nem bélmozgás volt, meg a vége felé a "mikor jön már ki" érzés. És amikor végre "találkoztok" szemtől szemben, akkor olyan hihetetlen, hogy ez tényleg a valóság, ez veled történik, nem mással. És onnantól kezdve nehezen adod ki a kezedből és mindent te akarsz csinálni a peluscserétől kezdve az elaltatásig. Még a nagyszülőkre se szívesen bízod 1-2 órára sem, és nem azért mert baj van velük vagy valami, hanem mert hiányérzeted van nélküle.

Szóval ez jönni fog majd a babával együtt.

2011. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

Szia! Érdekes, én is mindig a nagy és okos gyerekeimet láttam a lelki szemeim előtt, amikor a gyerekeimről álmodoztam. De a cél érdekében "túl kell esni" a kisbaba korszakon is. Ezzel a gondolattal mi bele is fogtunk a gyerekcsinálásba. Aztán a terhességem csodálatosra sikerült (azt leszámítva, hogy apa nem nagyon akart szexelni, de én se voltam egy domina), a szülésem pedig még csodálatosabbra sikerült, életem legszebb napja. Aztán hazajöttünk a kórházból, balhéztunk vagy 4 hétig, az ember azt hinné, hogy ilyenkor el kellene alélni a babaillattól, de az ismeretlentől való félelem miatt, meg hogy megfelelünk-e, lesz-e elég tej, aliszik-e a baba, eszik-e, miért sír, milye fáj, talán utál minket azért sír, talán rosszul fogtuk meg fürdetés közben azért sír? És igen, van hogy még az anyatejes baba is büdöset produkál (főleg amikor anya elrontja és túleteti...), én pl. képtelen vagyok éjszaka úgy szoptatni hogy bekakilt, nem bírom megfogni, mert elhányom magam. Tehát ha éjszaka van kaki, akkor éjszaka is van pelenkázás.

De mindettől független egy gyönyörű tündér, mindenünk az övé, és neki mindene a miénk :) és ez benne az szép. Hogy család lesz. Fel a fejjel, majd ha várandós leszel, lehet, hogy máshogy fogod már érezni.

2011. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
19 évesen még eszembe se jutott a gyerekvállalás gondolata sem. most 30 vagyok, szóval nem emlékszem pontosan konkrétan mit gondoltam 19 évesen, de azt tudom, hogy azon kívül hogy aranyosnak láttam az ismerős gyerekeket azon kívül nem igazán éreztem késztetést arra, hogy babusgassam őket. Sőt, soha nem voltam az aki más gyerekekét állandóan babusgatta volna. Mondhatni kicsit hidegen hagyott a dolog még 25 évesen is. Most van egy 1,5 éves lányom, akit imádok és mindent szivesen teszek amit kell (pelenkázás, játszás stb.). Nem unalmas egy percig sem, bár néha egyhangú, de nagy boldogság. Nem tudom pontosan leírni mi változik a szüléssel, de attól csodálatos és nagy dolog ez, hogy nem lehet ezt csak úgy leírni. Mire odakerülsz biztos boldogan fogod te is pátyolgatni és nevelgetni a kis csemetédet és még van időd megérni rá. Most még szórakozz éld egy kicsit az életed, tanulj, aztán majd jöhet a gyerek!
2011. máj. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 alaszka ***** válasza:
Én ki nem hagytam volna a baba korszakot, szerintem ez a legszebb része a gyerekvállalásnak. Egy pici lény, aki tőled függ, aki csak rád számít, bízik benned, akinek te vagy a mindene, akit csak imádni lehet és akire nem haragszol akkor sem, ha átüvölti az éjszakát. Ezzel együtt csodálatos dolog, majd te is megtapasztalod!
2011. máj. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!