Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképp szeretnék gyereket,...

Mindenképp szeretnék gyereket, mégsem akarok. Mi változik a szüléssel?

Figyelt kérdés
Ellentmondásosan hangzik a kérdés , de világossá teszem. Egész nap az jár a fejemben ,hogy hogy fogom nevelni a gyerekem , ha 5-10-14-18 éves lesz. Tudom ,hogy kiváló és kivételes anya leszek , de azt pl. még sosem képzeltem el ,hogy milyen lesz, ha lesz egy babám , amit még nem is inkább nevelni , hanem gondozni kell. A képzeletemben mindig egy nagyobb gyerek van. Szeretnék gyereket , mert én is meg akarom élni az anyai örömöket , és nem akarom ,hogy megnyilvánulatlan maradjon az mély és természetes tudás , ami a gyerekneveléssel kapcsolatban bennem van , de félek ,hogy nem fog örömet okozni a gyerekvállalás, amitől pedig rettegek ,hogy nem fogom szeretni a gyerekem. Nem tudom elképzelni ,hogy milyen örömöt okozhat egy egyfolytában üvöltő csecsemő , akinek minden testnyílásából folyik vmi undormány. Egyszerűen semmi késztetést nem érzek arra ,hogy szüljek egy gyereket. A hátam közepére sem kívánom az egészet. Én nem szeretem a babákat meg a kisgyerekeket. Mármint abban az értelemben nem ,hogy ha találkozok egy ismerősöm gyerekével nem érzek késztetést arra ,hogy megsimogassam a fejét , vagy beszéljek hozzá. A pelenkacserélés gondolatától pedig a hideg is kiráz. Ha pedig az anyaságnak nem -e visszataszító részeit veszem szemügyre , akkor egyszerűen csak unalmat érzek. Félek ,hogy ha épp nem irritálni fog az üvöltéssel meg a bűzölgéssel , akkor szimplán csak unni fogom a társaságát. Egy babával nem lehet elbeszélgetni, még játszani sem. Mit lehet vele csinálni? (Az ilyen jellegű válaszokat kérem tartsák vissza: "Nem értem miért baj ,hogy nem akarsz gyereket" , " Miért akarsz, ha nem akarsz?" , " Nem akarsz , tudj rá.". ) Mi változik a szüléssel?
2011. máj. 20. 06:05
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:

"Kérlek a kommentemet ne vedd ellenségeskedésnek, inkább építő kritikának."


Köszönöm a meglátásaid. Csak azért nem figyeltem fel a kritika építő jellegére , mert nyilván interneten keresztül csak egy hiányos és torz képet kaphatunk a másikban lezajló folyamatokról , és te egy torz képre reflektáltál. Valóban van indulat és felsőbbségi érzés a hozzászólásaimban, de ez az indulat valójában nem más anyáknak szól , hanem az enyémnek...az egész gyerekkorom egy rémálom volt , és annyira szeretnék egy kisgyereket nagyon boldoggá tenni. És nagyon szeretném azt a szeretetet megadni, és kapni is , amit én nem kaptam meg...Az ember leghőbb vágya mindig magában hordozza a félelmet , pont azért ,mert állandóan ott motoszkál a fejben, és függ tőle az ember. Az én legnagyobb félelmem épp ezért ebben a kérdésben testesül meg: mi van ha én még sem fogom szeretni a gyerekem? Ezzel elveszne az életem értelme. Az itt kapott válaszok enyhítenek kicsit ezen a kínon.

2011. máj. 20. 13:17
 22/38 A kérdező kommentje:
Mindegy most nem fogom kijavítgatni a helyesírási hibáimat. Van egy-két plusz vessző.
2011. máj. 20. 13:34
 23/38 A kérdező kommentje:
Meg a szóismétléseket se javítgatom. Nem olvastam vissza, mielőtt elküldtem...
2011. máj. 20. 13:37
 24/38 anonim ***** válasza:

Szia, megint 9.16 vagyok:)

Na látod, így egészen más a gyerek fekvése:)

Egyébként az sosem rossz, ha más nevelési stílusokat meglesel, remekül lehet belőle szelektálni. Nekem a terhességem előtt nem sok kapcsolatom volt gyerekekkel (ja, azt az előző kommentemben elfelejtettem, hogy dehogyisnem lehet egy bizonyos gyerekre várni! Én évekig vártam a kisfiamra, és csakis rá. ) viszont sok helyen láttam, milyen anya NEM szeretnék lenni. Úgy vettem észre, neked is ilyen irányú tapasztalataid vannak.

A másik viszont, ha elfogadsz egy tanácsot: igen, próbáld meg jól csinálni, de ne kompenzálj! A sógornőm ugyanígy, mint te, azt mondja, neki borzasztó gyerekkora volt, ez hiányzott, az hiányzott belőle. Most a gyerekének mindent megad, ami neki nem volt. (nem anyagi, tárgyi dolgokra gondolok)De ő pl beleesett abba a hibába, hogy egyáltalán nem a gyerek igényeit veszi alapul, hanem csak olyan dologkban gondolkodik, ami NEKI nem volt meg.

Én megmondom őszintén, úgy álltam neki babázni, hogy felkészültem a legrosszabbra. Hogy most aztán évekig nem fogok aludni, a baba sírni fog, szr lesz. Minden anyuka azt mondta, elfelejthetem, hogy saját életem van, a férjem elhidegül tőlem stb, szóval hogy a gyerekkel csak gond van. Amikor megszületett a fiam, én csak vártam és vártam, hogy mikor lesz szr, mert a fiam egy tündér, az apja azóta nem szűnik meg emlegetni, mennyire büszke rám, és hogy jó anya vagyok. Imádok otthon lenni a fiammal, imádom nézni, ahogy szöszöl meg napról napra ügyesebb. És az eleje is, a pelekázás meg az undormányfolyás is olyan mellékes dolog volt emellett a boldogság mellett, amit ő adott nekem.

Hidd el, szerintem minden anyukában vannak kétségek, főleg amikor nem tudja, mire készüljön. De hogy szeretni fogod, az biztos, hiszen már most szereted őt! NEm igaz?:)

2011. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

"A másik viszont, ha elfogadsz egy tanácsot: igen, próbáld meg jól csinálni, de ne kompenzálj! A sógornőm ugyanígy, mint te, azt mondja, neki borzasztó gyerekkora volt, ez hiányzott, az hiányzott belőle. Most a gyerekének mindent megad, ami neki nem volt. (nem anyagi, tárgyi dolgokra gondolok)De ő pl beleesett abba a hibába, hogy egyáltalán nem a gyerek igényeit veszi alapul, hanem csak olyan dologkban gondolkodik, ami NEKI nem volt meg. "


Rátapintottál egy nagyon lényeges dologra. Amikor képzeletben elkezdtem gyereket nevelni , ez volt az első hiba , amit elkövettem. Olykor tényleg nehéz belegondolni ,hogy a gyereknek más igényei vannak , mint amik nekünk voltak. Anyám is ezt a hibát követte el: neki mindene meg volt, csak pénze nem. Elérte ,hogy milliókat keresett, és sokszor , amikor ilyen szavakkal "dobálóztam" , mint "szeretet, igazság , odafigyelés , törődés ,nyugalom, béke , csend" csak a képembe röhögött , és a kezembe nyomott annyi pénzt, amennyit csak kértem. Ő a mai napig azt hiszi ,hogy jó anya...


Köszönöm a tanácsokat.

2011. máj. 21. 16:24
 26/38 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt most találtam netezés közben. Pont ide kapcsolódik, és annyira kifejező és megérintő.

2011. máj. 22. 06:04
 27/38 anonim válasza:
44%
19 évesen még ne gondolkozz ilyeneken. de az sem baj, ha nem is vállalsz gyereket. Én azt mondom jobb, ha olyan nőből nem lesz anya, aki undorodik az egésztől! ezzel nem csak magadnak, de a társadalomnak is szivességet teszel! Én 23 vagyok és már alig várom, hogy egy "nyáladzó" csecsemőt szeretgessek.
2011. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Bocs, de teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval. Még nagyon éretlen a hozzáállásod.
2011. máj. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

Én egész 18 éves koromig még a pénisz gondolatától is irtóztam, semmilyen konkrét tevékenységet el nem tudtam vele képzelni, aztán 22 évesen elvesztettem a szüzességem, és így közel a 30-hoz az első gyermeket tervezzük (folyamatban van). Szóval ez kialakul az évekkel. Én is még csak kb. 4 hónapja érzem, hogy "kell, akarom", ráadásul sok idő kellett míg elfogadtam és megszoktam, hogy nyíltan felvállalom az anyaság gondolatához kapcsolódó érzéseim.

Szerintem a szüléssel minden csak kiteljesedik (legalábbis most így képzelem), az élet egy új szakaszba lép, és a gyermek mellett megszületik az anya és az apa is.

Ezúton hagy ragadjam meg az alkalmat: Hajrá minden gyermeket tervezőnek! :)

2011. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
44%
Azért nem kell gyereket vállalni mert ez a norma. Mindenkinek elkell fogadnia hogy vannak ilyen gondolkodású emberek akik be is vallják hogy nem szeretnének. És nem kell ezt erőltetni.Nincs is ezzel semmi probléma. A baj akkor következik be ha mindezek ellenére mégis, követve a társadalmi hagyományt gyereket vállal az illető. Beláthatatlan következményei is lehetnek. Válságba fog jutni az élet minden szereplőnek- A Babának Az Anyának és AZ Apukának is.A kapcsolat megromlik, gyerekhez nem lesz türelem, mert egy gyerek de főleg egy baba rengeteg idővel jár.Nem beszélve az energiáról,a pénzről és a rengeteg lemondásról. Ha valaki ezeket vállalva boldogan vállalja ok, de ha már most ilyen gondolatok vannak nem szabad erőltetni. Főleg nem ilyen fiatalon, élni kell, szórakozni, bulizni kihasználni a lehetőségeket, tanulni megalapozni a jövőt, és fiúzni.Megkell keresni a tökéletes társat akivel talán ez a kérdés is megváltozik.Ha nem az se lesz baj, hiszen tökéletes, megérti az érzéseidet. Még ennek a gondolatával se kell még foglalkoznod,majd kiforja magát benned ez az egész. De ha nem változnak később se az érzelmeid ne vállalj be egy gyereket.Annak szerető anya kell mert a szeretet a legfontosabb egy gyereknek, hogy érezze szeretik!
2011. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!