Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenképp szeretnék gyereket,...

Mindenképp szeretnék gyereket, mégsem akarok. Mi változik a szüléssel?

Figyelt kérdés
Ellentmondásosan hangzik a kérdés , de világossá teszem. Egész nap az jár a fejemben ,hogy hogy fogom nevelni a gyerekem , ha 5-10-14-18 éves lesz. Tudom ,hogy kiváló és kivételes anya leszek , de azt pl. még sosem képzeltem el ,hogy milyen lesz, ha lesz egy babám , amit még nem is inkább nevelni , hanem gondozni kell. A képzeletemben mindig egy nagyobb gyerek van. Szeretnék gyereket , mert én is meg akarom élni az anyai örömöket , és nem akarom ,hogy megnyilvánulatlan maradjon az mély és természetes tudás , ami a gyerekneveléssel kapcsolatban bennem van , de félek ,hogy nem fog örömet okozni a gyerekvállalás, amitől pedig rettegek ,hogy nem fogom szeretni a gyerekem. Nem tudom elképzelni ,hogy milyen örömöt okozhat egy egyfolytában üvöltő csecsemő , akinek minden testnyílásából folyik vmi undormány. Egyszerűen semmi késztetést nem érzek arra ,hogy szüljek egy gyereket. A hátam közepére sem kívánom az egészet. Én nem szeretem a babákat meg a kisgyerekeket. Mármint abban az értelemben nem ,hogy ha találkozok egy ismerősöm gyerekével nem érzek késztetést arra ,hogy megsimogassam a fejét , vagy beszéljek hozzá. A pelenkacserélés gondolatától pedig a hideg is kiráz. Ha pedig az anyaságnak nem -e visszataszító részeit veszem szemügyre , akkor egyszerűen csak unalmat érzek. Félek ,hogy ha épp nem irritálni fog az üvöltéssel meg a bűzölgéssel , akkor szimplán csak unni fogom a társaságát. Egy babával nem lehet elbeszélgetni, még játszani sem. Mit lehet vele csinálni? (Az ilyen jellegű válaszokat kérem tartsák vissza: "Nem értem miért baj ,hogy nem akarsz gyereket" , " Miért akarsz, ha nem akarsz?" , " Nem akarsz , tudj rá.". ) Mi változik a szüléssel?
2011. máj. 20. 06:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Én teljesen megértelek, szerintem valamilyen szinten ezek normális gondolatok.Ha még nem állsz készen ilyen szinten egy gyerekre, akkor még fölösleges szülnöd...de

Én is mielőtt szültem tele voltam félelmekkel, mi van ha nem bírom?Mi van ha undorodom tőle?Mit csinálok vele?De hidd el, 4 hónapja szültem és még sose voltam ilyen boldog..Az elején is mikor ilyen kicsit minden apróságnak tudsz örülni, pl:arcok amiket vág, hogy hogyan fejlődik stb..stb.A pelus csere se probléma, mert hidd el a sajátodtól nem undorotsz, mert én szinte mindentől!!!

Persze nem azt mondom, rengeteg lemondással jár, és az idegeket is rendesen megdolgozza, de megéri.És minden valamire való nőben van anyai ösztön, azt meg nem lehet kikapcsolni és az tényleg, nálam legalább is, varázs ütésre működik!!!

2011. máj. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem voltam oda a picikért /igaz, a hozzáállásom sem volt ilyen drasztikus :)

Aztán megismertem a páromat, akivel egy hullámhosszon vagyunk és szeretjük egymást. Úgy voltam, Vele bármikor alapítanék családot. 3.5 éve vagyunk együtt, az összhang hála az égnek a régi, szeretjük, tiszteljük egymást és augusztusban már születik a kistesó! Nem érzem elkapkodottnak a dolgot, Ő egy fantasztikus társ és jó apa. És szerintem itt ezen van a hangsúly, hogy megtaláld azt a férfit, akivel vállalnál közös babát.


Hidd el, amikor vártuk a lányunkat, bennem is sok kérdés kavargott. Igaz, én nem mondtam, hogy "kiváló és kivételes anya leszek ", mert ez csak évek múltán derül ki, amikor a gyermek mondja. Jó anyának érzem magam és a legkevésbé sem bántam meg, hogy szültem és szülni fogok.


Egy pici törpével is el lehet játszani, de ezt majd akkor tudod meg, ha Neked is lesz :) Én pl már egy naposan sétáltam Vele, és az ablaknál állva mondtam neki, mi látható az utcán. Lehet hülyének néztek a szobatársak, de ez a legkevésbé sem zavart. Imádom a gyermekeimet, akár üvölt egész nap, akár nem. És ez nem sablon szöveg, hanem valóban így van.


Még annyit, hogy ne félj a kezdeti nehézségektől, ugyanis a várandósság és a szülés /majd a gyermekágy/ annyira kiveszi belőled az energiát, hogy Te is alszol majd, amikor a pici. Szóval ne töprengj azon, hogy mit csinálsz a pár napos, pár hetes babáddal. Örülsz majd neki, ha evett, cserélsz pelust és feküdhetsz vissza aludni :) El fog repülni az a pár "haszontalan" hét. Utána meg egy csoda lesz az a gyermek :)


Mennyi idős vagy amúgy?


25 éves kismama

2011. máj. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Olyan jó ezt olvasni. Köszönöm a választ, és a további válaszokat.
2011. máj. 20. 06:25
 4/38 A kérdező kommentje:
19
2011. máj. 20. 06:26
 5/38 anonim ***** válasza:

19 évesen még én sem terveztem.. :)

Szóval nyugi. Előbb-utóbb magától meg fog változni a véleményed, ne töprengj ezen!


kismama

2011. máj. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:
Szépen kérem azokat az anyukákat -hogy annak ellenére ,hogy úgy vélik, ez a kérdés már meg van válaszolva - válaszoljanak, mert minden ember egy másik nézőpont, és még mindig nem értem , még mindig nem tudom elképzelni, és még mindig félek...
2011. máj. 20. 06:34
 7/38 anonim ***** válasza:
46%

Ellentmondásos,amit írsz! Nem szereted a kisgyerekeket,irtózol a pelenkázás gondolatától. Ennek ellenére tudod,hogy kiváló és kivételes anya leszel!

Ilyen anya nem létezik! Minden anya a legjobb akar lenni,és sokan el is hiszik,hogy azok. Az is,aki egy hisztis gyereket nevel, és az is aki drákói szigort alkalmaz.

Ha felnevelte a gyerekét,akkor derül ki,hogy valójában milyen anya volt.

Fiatal vagy. Valószínűleg,még nem dolgozol,nincs férjed,tehát a gyerekvállalás még a távoli jövő számodra.

Felesleges most ezzel foglalkoznod. Az életed tedd sínre. Ha aktuális lesz a gyerekvállalás, és érzed,hogy szeretnél egy gyereket,akkor ezek a gondolatok is eltűnnek majd.

2011. máj. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Nem ellentmondásos. Attól ,hogy irtózok a szartól , még tudom ,hogy kivételes anya leszek. Látom magam körül , hogy az emberek hogyan nevelik a gyerekeiket, és tévedsz. Sokan még csak nem is akarnak jó anyák lenne, csak egyszerűen folynak az egésszel, s spontán nevelnek következetesség és racionalitás nélkül.
2011. máj. 20. 07:01
 9/38 anonim ***** válasza:
Más az a gyerek, akit valami ismerős, rokon stb. babakocsijában látsz, és más az, akit 9 hónapig hordoztál a méhedben.
2011. máj. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Hidd el minden kornak megvan a saját szépsége, régebben én sem tudtam volna elképzelni mit fogok kezdeni egy csecsemővel. De csodálatos érzés amikor ott van a kezedbe a pici baba, és rád mosolyog. Egyébként nem sír folyton, ha nem éhes, nem fázik, nem fáj semmije, nem fog sírni. Persze sokszor nehéz rájönni épp mi a baja, de valahogy ösztönből rájön az ember. Aztán még fantasztikus érzés az is hogy napról napra fejlődik, előszőr megfordul, aztán felül, mászik, feláll,pakol egész nap. Sokat gagyog, mosolyog, nevetgél. A pelenkától sem fogsz undorodni, hidd el.Játszani pedig rengeteget lehet velük, sőt igénylik is.

22 éves 11 hónapos kisfiú anyukája

2011. máj. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!