Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék tanácsot kérni,...

Szeretnék tanácsot kérni, hogy megváltoztassam-e a lányom evési szokását? Ti mikor és hányszor etetitek a babátokat?

Figyelt kérdés

3 hós, 5x eszik egy nap, reggel 8, 12, 16, fürcsi után 20kor, és 23kor. kelteni szoktam, ha idő van. kb egy hete nem eszi meg az adagját normálisan, eddig szinte minden kajcsinál eltűnt 200 ml körül, de most van olyan is, hogy szinte egy etetés teljesen kimarad. emellett még megiszik 100-150 ml vizet, mikor mennyit.

nos, szerintetek keltsem még fel 23kor kajcsizni, vagy hagyjam. azért keltegetem, mert ezt a tanácsot kaptam, kezdettől fogva így csinálom, és mindig alszik éjszaka. ezt nem is szeretném, hogy elhagyja. ha nem keltem 23kor, fel fog ébredezni éjszaka? és nem kevés a 4x evés?????


2009. márc. 13. 09:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg,h.nem kelted fel,és meglátod,h.mi lesz.1 éjszakát megér.Lehet,h.neki elég lenne a 4szeri kaja,és akkor többet enne,mert szerintem a 200 ml elég.Valószinű azért nem eszi meg a teljes adagot,mert nem éhes,csak egy kicsit.Az én fiam 6 hós lesz,már csak reggel és este eszik tápszert,de 180 ml-nél nem többet,és igy is alszik egész éjszaka.
2009. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
szia. köszi a tanácsot. és minden más kajcsira már "rendes" ételt kap? ezzel vagyok még bajban, fogalmam sincs, hogy fogom hozzátáplálni...
2009. márc. 13. 10:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen,tizórai gyümölcs,ebéd tejpép,uzsonna főzelék.IMÁD MINDENT!Ne aggódj,rám is köpködött mindent az elején...
2009. márc. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
bocsi, hogy még mindig kérdezek. nekem azt mondta még régebben a védőnő, hogy álljunk rá a 4 óránkénti evésre. ráálltunk, ki is bírja, de ha már hozzátáplálok, és van reggeli, tízórai és ebéd, akkor már megint nem 4 óránként lesz. akkor ez most hogy van?
2009. márc. 13. 10:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is éppen ezen gondolkodom. Mi jövő héten leszünk 3 hónaposak, de egyre nehezebben megy az evés. Mi is 5x eszünk? 7-7,30 reggel, 10h, 12,30h, 16h,19h; Én 180-at adok, ami táppal együtt kb.200, de van, hogy megmarad 40,50,60 is, nagyon ritka, hogy az egész elfogy. Éjjel nem adok Neki, már kb.2 hete, de nem is igényli. Hízni hízik, vasárnap volt 6150 gramm, és 3470g volt a születési súlya. De nagyon nyugtalan evés alatt nem értem miért. Picit náthás, de leszívom az orrát mindig,az szerintem nem zavarja. Nem tudom,de ritkábban nem tudom adni mert 18,30 fürdés a tuti, addig is nehezen bírja, mert már fáradt nagyon arra.
2009. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is 5x eszünk.
2009. márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam féléves és mi is 5-ször eszünk. Tápból nem kap sokat, de kap mellette főzeléket és estére pépet.Mi kezdetben 3 óránként, most 3,5 óránként eszünk. Megpróbálhatod elhagyni majd az 5. evést úgy, hogy laktató pépet adsz neki, de szerintem ehhez 3 hónaposan még kicsi, és pépet se kaphat még.
2009. márc. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a segítségeteket. akkor maradunk így, végül is a babának is jó így, és ez számít :)))))))
2009. márc. 13. 13:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!