Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babák anyukái!...

4 hónapos babák anyukái! Miből áll a napotok (gondolok itt elsősorban étkezésre), ha már nem szopiztok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 15:45
 1/4 Ancsika34 ***** válasza:
Hát, végül is mi még egy keveset tudunk szopizni, tehát minden kajálás cicivel kezdődik! Reggel 8 körül eszik először, cici+tápszer, aztán 10- 11 között gyümölcsöt eszünk (most a sütőtököt próbálgatjuk éppen, nagyon tetszik neki! Alma+sütőtök.) Aztán dél körül cici+tápszer, három, négy óra között banános rizses kész tejpép a Nestlétől, egyszerűen imádja! Fél hét körül cicizünk, hogy túléljük a fürdést (különben ordított, amíg nem így csináltuk, nekünk ez bevált:) ) , fürdés után tápszer és alvás. Szerencsére jó alvó, el is alszik magától, éjjel egyszer kér cicit, általában 4 óra körül, de hamar vissza is alszik. Nagyjából ennyi. Főzelékeket én még nem kezdtem el, mert május 5.-én volt még csak négy hónapos!
2011. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nálunk elég változó.

Kislányom 8 hetes kora óta kizárólag tápszeres, 3 és fél hónapos kora óta táplálunk hozzá, most 4 és fél hónapos.

Így telik egy nap kb:

Reggel ébredés, cumisüveg a szájba és kaja.180-at eszik ilyenkor.Van, hogy 6-kor kel, van, hogy 3/4 9-kor, az éjszakát 8 hetes kora óta végigalussza.

Reggeli után általában visszaalszik, vagy ha későn kelt, akkor játszik, nézelődik, dumál, ilyesmik :)

Mostmár 3,5-4 óránként eszik, tehát ma éppen 3/4 10-kor, tejpépet és almát kapott, a tápit utána és előtte nem eszi meg.

Egy kis szundi után magyaráz, nézelődik, játszik, tornászik.

3/4 1-kor ismét tápi, 160-at evett, aztán sétálni mentünk fél 2 után és 4-ig aludt a babakocsiban a friss levegőn, de persze közben azért hazaértünk :)

Na most legkésőbb 3/4 5-kor kellett volna ennie, ehelyett 3/4 6-kor tudtam beléplántálni 80-at a tápiból és elég nyűgös volt, úgyhogy járkáltam vele kicsit, mert csak függőlegesben volt jó neki, most alszik.3/4 7 van.Ha felébred, gondolom enni kér majd.

Fél 9-kor fürcsi, 3/4 9-kor alvás és remélem, hogy nem ébred fel éjjel, mert az utóbbi 3 napban azt csinálta a front miatt és nem mindig alsziik vissza kaja nélkül:)

Kb ilyen egy napunk, amúgy nyugodt, mosolygós, kiegyensúlyozott baba :)

Hopp...és asszem felébredt, minden jót, kedves kérdező!

2011. máj. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bogyo110 ***** válasza:

Mi jövöhéten leszünk 4 hónaposak de 3.5 hósan keztük a hozzátáplálást .Születése óta tápszeres és hat hetea kora ota átalussza az éjszakákat!

----reggel hatkor kel általába akkor 180ml tápszer!

----utánna általában játszik a pihenőszékben most találta meg a kezét ez most a sláger!

-----aztán 10óra körül kajcsi gyümit eszünk(alma,banán,körte,öszibarack variációk)

-----ezután általában alszik eggyet bár nem igazán szeret napközben aludni

-----majd ketőkor tápi 180ml aztán egy nagy séta a baba kocsiba kb 4 körül elalszik ugy fél hét hétig

------majd 7-kor fürcsi na ezt imádja van hogy fél órát is pancfsol félnyolc körül tápi 180ml és fél kilenc körül szundi reggel hatig!

mi még csak egy tápit hagyunk ki de ha betölti a 4 hót akkor már vetten vaniliás tej pépet és uzsira azt kap!

2011. máj. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mennyi gyümölcsöt kap tízóraira?

Mert nálunk úgy van, hogy kap egy pár falatot (6-7kanál) és utána rögtön kéri is a tápszert. Nem akar engedni a 3 óránkénti evészetből.

2011. máj. 22. 08:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!