Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fáj a porszívós-orrszívó...

Fáj a porszívós-orrszívó használata?

Figyelt kérdés
14 hónapos kisfiam náthás, és porszívós-orrszívóval tisztítom az orrát...de úgy üvölt mindig, mint egy sakál! Alapból nem fél a porszívó hangjától, mert amikor takarítok, ő is szokott "segíteni"! :) Van kézi orrszívónk is, annál nincs sírás/üvöltés, de viszont azzal szinte semmit nem tudok kiszívni az orrából...a porszívósnál azért üvölthet, mert fáj neki???
2011. máj. 13. 06:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem fájhat neki, ha jól csinálod. Két dolog miatt üvölthet. Lefogod, ezt nyilván nem szereti. Az erős szívóhatás az orrban kellemetlen lehet, de nem fáj.

Nekem is minden gyerekem ordított közben, de azt gondolom, nagyon megérte, mert fejlődött tovább a náthájuk mondjuk arcüreggyulladássá.

2011. máj. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fájhat,de biztosan nagyon kellemetlen. Próbáéld ki magadoin,akkor megtudod.

Ha náthás,akkor sokat segítene rajta a kamillás inhalálás.

Lehet kapni a gyógyszertárban erre a célra való inhalálót.

2011. máj. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy az inhalálás sokszor megduzzasztja a nyálkahártyát, és még nehezebben ürül a váladék. Én a köptető + orrszívás módszerben jobban hiszek. A gyerekek annyira megszokják, hogy a kezdeti üvöltés ellenére kb. három éves korukra eljutottunk odáig, hogy az ágy szélén ülve tartották az orrukat, nem kellett velük hadakozni.
2011. máj. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem fáj csak fura érzés.kipróbáltam magamon.kisfiam egyik naprol a másikra hagyta abba az üvöltést közben,és magánbak csinálja.
2011. máj. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem fáj, és az egyik leghasznosabb találmánynak tartom.

Én úgy szoktam, hogy beindítom a porszívót, és nem fogom le a lányom. Hagyom, hogy picit fogdossa, játsszon vele. Aztán kiveszem a kezéből, de akkor sem kezdek el rögtön orrot szívni, hanem mókázunk.

A szájához, a pofijához, majd az orrára teszem. Általában nevet. Na akkor gyorsan elkezdem szívni az egyik orrjáratot. Nagyon ügyesen szokta viselni, azonban pár hónapja volt egy elhúzódó orrfolyása, akkor már nem nagyon jött be a játék, már nagyon unta, már nagyon kivolt szegénykém.

Szerintem ez egy olyan dolog, hogy az üvöltés ellenére is meg kell csinálni, mert a gyerek érdekét szolgálja.

Az én kislányom is 14 hós.........jobbulást nektek.

2011. máj. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nem fáj én kipróbáltam.próbáld ki te is
2011. máj. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem fáj,direkt kipróbáltam magamon.:)Nekem a 6 éves fiam is üvölt tőle-ha nagyon taknyos használjuk,nehogy a füle begyulladjon-,a húgai meg sosem balhéztak miatta.:))
2011. máj. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem fáj, de nálunk is volt ilyen korszak. Először üvöltött, később mosolyogva tűrte. Nemrég megint használni kellett, páromnak le kellett fogni, mert másképp nem lehetett kiszívni. De pár nap múlva rájött, hogy jobb lesz neki utána, így ismét hagyta.

Majd megszokja! Reméljük...

2011. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19 hónapos fiam az előző náthánál még üvöltött. Most már ő tartotta a fejét, sőt, hozta a porszívót, meg az orrszívót és dugta össze, ha úgy érezte, hogy ki kéne szívni az orrát. Nagyon édes volt. Nem fáj, csak azért olyankor a porszívónak is kicsit másabb hangja van, meg hát az elején azért csak lefogod...
2011. máj. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!