Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktatok csinálni játszan...

Mit szoktatok csinálni játszani egy 4 hós babával? Hogy tellik a napotok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 11. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 4 hónapos és egyre kevesebbet alszik. Nagy szövegláda, ezért "beszélgetni" szoktunk.

Van egy csomó színes puha játéka, újabban mindent a szájába vesz. A játszószőnyegét meg egyenesen imádja.

2009. márc. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk van 1 nagy szivacs a földön és dé.ott szokót lenni el szórakozik a sok rágókákal és játékaival.'+ felé el alszik 1-2 órát .du pedig zenét,halgatúnk mesét olvasok neki ,nagyon tetszik neki.Jó babázást.Az egyszervol.hu ott nagyon jó dalok vannak.
2009. márc. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 hónapos a kislányom. (Nov.6-án született) Elég pörgős életet élünk. Mindig megyünk valamerre.Általában 7 körül kel, eszik és 8-ig lustizunk a nagy ágyban. Majd én reggelizek - közben elszórakoztatom az etetőszékben. 10-11 körül kimegyünk,előtte kaja 2-3 órát alszik a friss levegőn, majd újabb evés, utána zenét hallgatunk, énekelek neki vagy csak a járókában játszik vagy hintázik. Mostanában, hogy melegebb lett délután is kimegyünk néha és ott is alszik 1-2 órát. Majd megint eszik, majd jön haza apuka és ő is szórakoztatja... 7 -fél 8 körül fürdés, majd vacsi 8- fél 9-kor már alszik is. Általában hajnalban 3 körül kel enni és utána alszik 7-ig és a többit már írtam. Ilyen a napunk, ha itthon vagyunk. Ám hétfőnként baba-mama jógára járunk, hogy én is kimozduljak, illetve megyünk a nagyszülőkhöz, mert nem nagyon bírják ki nélküle. Illetve intézem én is az ügyeimet, mikor mit kell. Egyedül nagy áruházba nem viszem, mert ott sok a baci, illetve az ember. Tegnap például útlevelet csináltattunk a cseppségnek...
2009. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

! hós kislányom éjjel 2-4 között ébred szopizni. Aztán alvás egészen 5-6 óráig:(. 7-8 között reggeli. Aztán anya a konyhában a babával (ő hordozóban), próbál vmit csinálni. 9-10 között a leányzó kezd álmos lenni, be a szobába. Általában a karomban alszik el, 15-20 perc az alvásidő. Ha szerencsém van akkor a hordozóban is elalszik, bár ez nagyon ritka. Félreértés ne legyen, imádom amikor a karjaimban szunyókál, csakhát ki kell minden percet használni, hogy a házimunkával is haladjak. Ébredés után egy kis játék a játszószőnyegen majd 11 körül ebéd szép komótosan. 12 körül felöltözünk, be babakocsiba és megyünk sétálni. Ezalatt picurkám elalszik, ált. 2 órányit. Régebben akár 4 órát is aludt ilyenkor, de most már nagylány és egyre kevesebbet alszik. Ébredés után szopi, aztán hordozom a lakásban, miközben megpróbálok még valamit csinálni (egész jól bírja a teregetést, amikor rázom ki a ruhákat, ő kicsi kezével kapdossa el, a hordozó fogantyújára kötözök színes rongyokat, imádja!!) Aztán egy kis gyömöszölés ,közben babóca sikongat:)) és torna.

5 körül kezdődik a hiszti, ha szerencsés vagyok akkor csak 6-kor, de ez időjárásfüggő. Ha korán ébredt a du-i alvásból akkor beiktatunk egy szopit (így a nyűgösség varázsütésre elmúlik). Aztán megpróbáljuk túlélni valahogy a hátralévő időt a fürcsiig. Járunk szobáról szobára, gurigurizunk (ágyon gurítom oda-vissza), repülőset játszunk (imádja a magasságot), vissza játszószőnyegre, imádja cibálni a rajta lévő plüssöket. Természetesen mindent megrág, ami a keze ügyébe kerül és mivel fogzik, tiszta nyál minden:)). Ha elég ügyes vagyok, akkor még időben el tudom kapni az ujjamat, mielőtt azt is a szájába gyömöszölné. Nagyon szeret fordulni a hátára, kb 1 hete tud, mindig jobb oldalról. Azt persze elfelejtettem írni, hogy egész nap be sem áll a szája, újabban szopi közben is mondja a magáét. És legnagyobb megrökönyödésemre éjjel is.

Szóval 7 körül fürcsi, de előtte egy kis játék csupaszon a pelenkázón. Ez a nap fénypontja:D

Fürdés után szopi, egészen ájulásig (8-fél 9 körül). Ha apa itthon van, akkor 9 körül alszik.

A napirendünket nem én alakítottam, így jött össze.

2009. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!