Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet szorulása a babámnak?

Mitől lehet szorulása a babámnak?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos babám kaksi gondokkal küzd.Problémánk a következő:Már nem csak szopizik ,kap gyümit meg főzit is,de ez mit sem változtatott a dolgokon.Van hogy sikerül neki,de nagy erőlködéssel egy kis bogyesz ,kicsit késöbb rásegítek szélcsővel és egy rakás kaka jön ki , aminek az eleje keményebb és az egyharmadától kezdve teljesen normális állagú.Gondolom az elejével küzd mikor nyomja,mert rásegítésnél is szegénykémnek csak nagy erőfeszítéssel indul meg.Tudna valaki tanácsot adni hogyan segíthetnék rajta?angol víz rendeszeresen adva van , minden kajcsi előtt.

Kioktatósok ha lehet ne válaszoljatok , mert ismétlem:TANÁCS-ra lenne szükségem!!!

Előre is köszönöm!

/Bocsi ,de pár kérdéssel kapcsolatban már nekem esett egy két kommentelő,akik nem tudom mitől olyan marha okosak .../ ;)


2011. máj. 11. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:

a hozzátáplálás elején ez normális. babámnak 5,5 hótól 7-8 hóig volt gondja a kakilással.

amik segítettek:

1 ek.olivaolaj a zöldségpüréjébe

sütőtök

őszibarack

(szilva-ő nem bírta, pedig hatásos volt)

később 1 mandarin kifacsart levét éhgyomorra inni

Levolac szirup

sok folyadék (főzelék, szopi után vízzel is kínáld)

sok mozgatás, láb tornásztatás

has masszírozás...

2011. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja, és a zabkása volt nagyon hatásos! azzal almát is adhatok neki, meg krumpli-répát is!
2011. máj. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szinte minden baba szorulással küzd a hozzátáplálás kezdetén. Angol víz nem arra való, h könnyebben kakiljon, az akkor hatásos, ha fáj a hasa,de itt nem az a gond. Inkább próbálj neki olyan ételt adni ami lazítja a székletet és csak legutoljára gyógyszeres megoldás.
2011. máj. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyanezt csináltam végig én is,nekünk egy idős doktorbácsink van és én nagyon megbízom benne(nekem is és a férjemnek is Ő volt anno a gyermekorvosunk).Mindent kipróbáltam ami csak létezik,de semmi nem használt.Ugyanígy bogyóztunk,majd hőmérőztünk,majd jött a kemény kaki,és a normális is utána,de mivel fájt neki így magától nem nyomta.Elvittem doki bácsihoz,aki azt mondta,hogy ne adjak neki semmi mást,csak 1 hónapig a Bonolact pro Kid nevű probiotikumot!Ugyanaz,mint a normaflor,csak újabb és elvileg jobb is.És tényleg bevált,azóta semmi problémánk,bármit ehet,ihat kaka minden nap 2 van és szuper állagú.Próbáld ki,mert max nem használ,de ártani biztosan nem fog...
2011. máj. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
éhgyomorra adj halvány és LANGYOS - cukros!!! kamillateát. Az segít. Itt a cukor nm táplálék, hanem gyógyszer.
2011. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
répa, banán, alma, körte FOG.
2011. máj. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszoka!Én Probinul probiotikumot adok neki pár hete állítólag idő mire hatása van.Próbálok lágyító gyümikat adni.Sajna nem fogadja el a cumisüveget,meg a varázsitatót sem , reggel este cici , meg ritkán napközben.Próbálom pohárból itatni több-kevesebb sikerrel.Akkor biztos idővel jobb lesz.
2011. máj. 11. 14:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!