Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "laza" szülők, miben nyilvánul...

"laza" szülők, miben nyilvánul meg a babával szemben hogy lazák vagytok?

Figyelt kérdés
Annyira el térőek ilyen szinten a vélemények, kinek mi a lazaság?
2011. máj. 10. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem sápítozom, ha biztonságos körülmények között (pl kiságyban, szőnyegen) orra bukik. Hagyom, hogy hibázzon, mert tudom, hogy ebből tanul, és csak így tud megtanulni magára vigyázni. Nem öltöztetem be túlságosan, nehogy befülledjen. Nem mosom fel a padlót félóránként Domestosszal. Van a lakásban kutya is, macska is, nem félek, hogy elkap tőlük valamit. Nem a gyerek a középpont, aki körül minden forog.


Ugyanakkor mindig ott vagyok neki, ha kellek. Nem félek attól, hogy így "anyámasszony-katonáját" nevelek belőle. Ha fáj neki, akkor sírhat, és én megvigasztalom, és ölbe veszem, ha ölbe akar jönni. Az első két év a bizalom kialakításának ideje, az önállóságé később jön el.


14 hós kisfú anyukája

2011. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én abban vagyok laza,hogy nem féltem hogy ha koszos lesz mondjuk a játszótéren.Amikor járni tanult,nem görnyedtem mellette,hanem hagytam elesni,mert azt is meg kell tanulni.Féltem,de nem nyomom agyon a féltésemmel,hagyom,hogy felfedezze a világot az ésszerűség keretein kívül.Viszont a táplálásában nem vagyok laza,mindent napra pontosan betartottam.Viszont arra nevelem,hogy én vagyok a főnök,de az ő akarata is érvényesülhet olyan dolgokban,amit jónak látok
2011. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok 20 hónapos a fiam,ez lemaradt
2011. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én is laza szülőnek tartom magam :)


nálunk vannak szabályok, nem sok, de azok minden körülmény között be vannak tartva. persze ezek a biztonság miatt vannak.

ezen túl csinálhat bármit. lepakolhatja a könyveket, játszhat a konyhában (kések, éles tárgyak el vannak téve), kipakolhatja a szekrényt, stb.

nem szólok ha ledobálja az ételt, 50.szerre is felveszem.

ha elesik, elesik, nem ugrálok körülötte, hogy jajj mi lesz. persze mindig megvigasztalom.

nem fogom a kezét csak ahol autók járnak. hagyom megkóstolni a dolgokat még a kertben is, homok, kavics, föld, fű, stb, de persze bogarat nem ehet (még?) :D


ezt az anyós-szülő kérdést is lazán veszem, soha nem szóltam, hogy ne vegyék fel, ne dajkálják, ne puszilgassák, ne maradjanak altatási idő után, belefér, hogy néha később feküdjön le.


nem altatom görcsösen, ha nem akar aludni, nem alszik. megpróbálom aztán ha nem megy, játszok vele hajnali 2kor, hogy elfáradjon.


most ennyi jutott eszembe

2011. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lemaradt, hogy 1,5 éves
2011. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

19 hónapos kópé anyukája vagyok. Előttem már nagyon szépen leírták, hogy mi a lazaság. Az én fiam is kipakolhatja a szekrényeket, imád a konyha alsó fiókjaiban turkálni. Így legalább én is haladok a főzéssel, mert lefoglalja magát (ott a törlőket, kukazsákokat, alufóliát és ilyen apróságokat tárolunk). Mikor kisebb volt, imádta kipakolni a zoknis, bugyis fiókokat, volt, hogy egy nap 20szor kellett visszapakolni. :D

Nem állok mellette, ha elesik, majd feláll. Ha fáj neki, megvigasztalom. Ő is evett már földet, homokot, kavicsot szopogatott... Ha autó jön az utcán és kint motorozik megáll, és az ölembe kéredzkedik, míg elmegy az autó (ez ma volt, nagyon édes, mindegyik autónál megcsinálta, és nem én kértem, hogy jöjjön oda).

Nem törölgetem állandóan a kezét, nem mosok fel ezerszer. Nem nevelem burokban, steril környezetben, és hagyom érvényesülni. Evésben nem vagyok szigorú, ha nem eszik, akkor nem eszik.

Viszont az alvásból nem engedek, délben is van egy idő, amikor legkésőbb le kell feküdnie, és este is. Max. 5 perc hiszti és már durmol is (Délben 3 órát, este pedig reggelig). :D

2011. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!