Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek az Apukának kell...

Csill79 kérdése:

Szerintetek az Apukának kell segíteni a babával kapcsolatos teendőkben?

Figyelt kérdés
Pelenkázás,etetés,fürdetés,altatás,stb.Vagy ez a nők dolga,mert ők ezért vannak otthon?
2011. máj. 10. 18:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
84%

Egy apának nem KELL segítenie a gyermek gondozásában, hanem LEHET, és igen szomorúnak tartom ha nem él vele.

Én simán el fogom várni, közös a gyerek, közös az öröm, közös a munka. Ha nem segít hogy várod el, hogy kialakuljon köztük a meghitt kapcsolat?? Az már pici kortól fontos!

2011. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A párom fürdeti,eteti és néha altatja a 9 hós lányunkat.Az etetés azért könnyebb,mert tápszeres,szóval nem kell mindig ott lennem.


Én mondtam,hogy Ő is akarta a picit,akkor foglalkozzon Ő is vele.Szerintem ennyit megtehet...

2011. máj. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell csak ha van rá ideje ha nincs akkor mi van???Én ezért vagyok itthon,különben miért kapom a gyest???
2011. máj. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%

egyetértek azzal, aki szerint nem KELL, hanem LEHET. Én igenis úgy gondolom, hogy azért vagyok otthon. Ne már egész nap dolgozik és este még el is várjam tőle, hogy azt csinálja, amiért engem fizet az állam.

Viszont szívesen veszem minden olyan megnyilvánulását, amikor segíteni akar, mert úgy gondolom, ez a kettejük kapcsolatát erősíti. De szerintem a közös játék építő jellegűbb, mint egy pelenkázás. És sokat játszik a fiával, mikor itthon van.

2011. máj. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem igen.

Egyutt hoztak ossze a gyereket, akkor egyutt is gondoskodjanak rola.

Az en ferjem pelenkaz,etetett (most mar nem kell mer 22 honapos es egyedul eszik), setalni viszi es minden este O furdet miota haza hoztuk a korhazbol.


Szerintem ez a normalis pedig az en ferjem nehez fizikai munkat vegez es kora reggeltol keso delutanig-kora estig dolgozik, aztan meg majdnem 1 ora mire haza er a forgalom miatt.

2011. máj. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Szerintem meg apucinak nem lehet hanem igen is kell segíteni. Persze annyit amennyit tud. De azért kell neki is. Egy gyerek nagyon sok "munka". És apuval ellentétben anyunak nincs hétvégéje, mert a gyereket nem adja le szombat-vasárnapra, mint más a munkáját. Ilyenkor foglalkozhat a saját gyerekével apuka is. Ráadásul kötődni is jobban fog ha nem csak a gyerek 10 éves korában jön rá, hogy jé ő egy apa.

Persze a feladatokat szó nélkül rászabadítani sem szabad, mert az is ugyanolyan igazságtalan lenne.

2011. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem a kell vagy lehet szóra fektetném a hangsúlyt, hanem a "segíteni"-re. Miért az anyának segítség az, ha egy apa a saját gyerekével, játszik, fürdik stb?????. Az régen rossz, ha ezeket csak azért csinálja, mert anyukának szívességet tesz.
2011. máj. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem kell csak ha van rá ideje ha nincs akkor mi van???Én ezért vagyok itthon,különben miért kapom a gyest???"


Apuka gondolhatja, hogy ő két állásban dolgozik, hogy legyen elég pénze a családjának, és ezzel megtette, amit lehet. És ha így van, akkor baromi nagyot téved. A gyereknek épp úgy szüksége van az apja mindennapi jelenlétére, mint az anyjáéra. Különösen, ha a gyerek fiú. Egész nemzedékek nőnek fel úgy, hogy minden egyes gondozójuk, tanáruk nőnemű, az apjukat meg maximum hétvégén látják a tévé előtt pihenni. Aztán csodálkozunk, hogy később ezek a kisfiúk felnőve nem elég férfiasak, a nők meg nem bíznak a férfiakban... Hát mert nem láttak maguk körül megfelelő férfimintát. :(


Igen, én vagyok itthon gyeden. És ez 24 órás meló, nem 8 órás, mint a férjemé. Éjjel-nappal ugrásra késznek kell lennem. Én vagyok a legtöbbet a fiunkkal egész nap, én kelek hozzá éjszaka, de amikor a férjem itthon van, este és hétvégén, akkor igyekszik a lehető legtöbbet "besegíteni" a gyerek körül. Ha kakis a pelus, kicseréli. Ha éhes a gyerek, megeteti. Játszik vele, ő fürdeti, tudja altatni, képes teljesen egyedül felöltöztetni. Az, hogy férfi, csak a szoptatásban akadályozza meg, a gyermeke gondozásában, nevelésében nem. Azt nem lőcsöli teljesen rám, nem vonja ki belőle magát azzal a címszóval, hogy ő "dolgozik, pénzt keres".

2011. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjemet nem kellett kérni, hogy ezt vagy azt megcsináljon, szívesen foglalkozik a kisfiunkkal. Ő fürdeti minden este, este és hétvégén játszik vele, ha kell, tisztába teszi, megeteti. Én úgy voltam vele, hogy szívesen veszem, ha bármilyen teendőt magára vállal, de nem erőltetek semmit. Nagyon örülök, hogy neki természetes, hogy babázik :)
2011. máj. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Egyértelműen IGEN!


Ketten vállaltuk, ketten látjuk el. A férjem 1 hétig otthon volt velem és szinte ki sem engedte a karjából :) ha valaki közelített még morgott is.


De mindent megcsinál. Lett légyen az kakis pelenka csere, fésülés (hajas babánk született), fürdetés, öltöztetés. Egyetlen kérése van, rakjam ki neki a megfelelő ruhákat (kimenős-játszóteres-otthoni-alvós) ne nézzen ki hülyén a gyerek.


Voltam kórházban idegösszeomlással, utána pedig ripityára törött a bokám ágyhoz voltam kötve 2 hónapig kellemes öninjekciózással egybekötve. Nagy segítség volt, hogy mindent el tudott látni a kislány körül. :)


Hét közben csak az esti etetést (na ja már egyedül eszik a kicsi) és altatás a feladata. Hétvégente mást is ép amit kell. (apuka teját kéjek, apuka jáccója, apuka séta kuttyát néznyi, apuka ez apuka az :) ) Igazi kis hercegnő, és az apja szó szerint körbeimádja és mindent megtesz neki :)

2011. máj. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!