Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az normális hogy a 16 honapos...

Az normális hogy a 16 honapos fiam, még nem tud rajzolni, megse fogja a ceruzát, azt se tudja mi az? Legozni se tud, ez normális? Miket kéne már ilyenkor csinálniuk?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiaim sem voltak ceruzásak. A két lányom ellenben azóta rajzol, amióta elbírják a cerkát. Egyelőre hagyd, játszon azzal, amivel kedve van. Legózni is kicsi még.
2011. máj. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az én 16 hónaposom firkál, de nem csak a papírra, egyelőre még nem az a legérdekesebb, hanem a pakolás. Mindent ki és be pakol állandóan. Legózni a 3 évesem sem tud még, ne mis látott még legót, annál sokkal nagyobb építőkockáink vannak, azzal viszont mindketten játszanak. A nagy várat épít, a kicsi szétszedi. Legózni szerintem 2-3 év múlva fog a nagy.
2011. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9%

Mit csinál, tud a babád? Hogy telik egy napja? Mit eszik, iszik? Hogy azt sem tudja mi a ceruza arról nem ő tehet.

Az én lányom 15 hónapos ezeket tudja, csinálja:

- ceruzát, tollat megfogja, "rajzolgat" vele, a tollat be tudja kapcsolni

- öltözni próbál: a cipőt, zoknit, harisnyát próbálja felvenni

- játékait eteti-itatja, a babáiról leveszi a ruhát, cipőt és hozza nekünk, hogy adjuk rá

- legója nincs, de van építő kockája azzal szívesen épít

- sok szót mond, ha megkérem valamire teljesíti ami tud

2011. máj. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok!

Amúgy minden gyerek máshogyan fejlődik, még a testvérek is. Anyukám mondta, hogy annak idején minket az öltözködés ennyi idősen nem érdekelt, majd 2 év után.

[link]

2011. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne viccelj, még sokára fog rajzolni. Lehet, pár hónap múlva már szeret majd legózni meg firkálgatni, de az én fiam csak 2 évesen állt neki ezeknek, egyedül az autókat imádta meg a könyveket.
2011. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 15 honapos a bolcsibe szokott "rajzolni" valamilyen kretaval meg festeni. A rajzokat neha hazahozza de ilyen kis irka-firka vonalak. A festes az altalaban kezzel van. Kis kezlenyomatokat latok a papiron meg csikokat, ossze-vissza maszatolast... En ezt nem nevezem meg rajzolasnak vagy festesnek. Legobol 2-3 darabot ossze szokott rakni de ezt sem itthon tanulta hanem a bolcsibe latta gondolom a nagyobbaktol. Nekem meg eszembe sem jutott ennyi idosen legot venni neki. Majd 2 eves kora utan. De a bolcsibe szokott vele jatszani. Fogalmam sincs, hogy ezeket kene csinalnia vagy sem sosem hasonlitottam ossze ot mas babaval. Nem latom, hogy gondja lenne, szerintem szepen fejlodik, vidam, mozgekony, eleven kisfiu. Fejlodik az o iramaba es ahogy neki jo. Ne aggodj szerinem. Minden babat mas dolog erdekel. Attol, hogy meg nem rajzol nem jelenti azt, hogy nem tudna csak egyszeruen nem erdekli. Ebbe nincs semmi rossz. Hany olyan felnottel talakoztal akik nem tudnak legozni vagy rajzolni? :)
2011. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia


A fiam 14 és fél hós. Sok mindent elles a 2.5 éves nővérétől...

- a ceruzát nem szereti, inkább ha teheti filccel firkál, gondolom mert könnyebben hagy nyomot és mert élénkebb színű. Vonalakat, pöttyöket, véletlen szülte ellipsziseket firkál. Egyáltalán nem tudatos az "ábra" papírra vetése, csupán élvezi, hogy nyomot hagy a felületen. Ugyanezt és ugyanígy próbálja amúgy a tükrös szekrényen is maszatos kézzel (tükörnyalással kiegészítve XD).

- nekünk nagyobb méretű műanyag építőjátékunk van többféle (az ehxik kb mint a maxi block és ebben csak elemek vannak, másik meg FP Little People, itt már vannak kiegészítők pl hinta, belepasszoló emberkék, összeépíthető fa). Ezzel az utóbbi hetekben már nem csak rombol, hanem ő is próbálja összeilleszteni és énennek nagyon örülök. :) ha meg megunja, akkor ki-be pakolássza a dobozba az elemeket. A kicsi emberkéket rányomja a hintára, billegteti és énekel hogy "íííta-paíííta", vagy dugdossa az emberkéket a nagy toronyba/házba amit a nagyobbal építettünk. Mostanság magától is előveszi néha az építőt és elszöszmötöl vele, eddig csak akkor játszott vele ha mi éppen építettünk valamit. De mostmár kezdi érdekelni és kezdi élvezni.

A lányom egyébként nem nagyon szokott építőzni, nem különösebben érdekli, egy-másfél éves kora között meg egyáltalán nem is foglalkozott ilyen játékokkal, egész más dolgok foglalkoztatták. Dehát mások, más érdekli őket, másban jók... mindenesetre örülök, hogy a gyerekkoromból elmentett és azóta is gyűjtögetett komoly mennyiségű legomnak mégis csak lesz szerető kisgazdája :-)

2011. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!