Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ami rávisz a gyerekválla...

Mi az ami rávisz a gyerekvállalásra? Mitől ébred a vágy?

Figyelt kérdés
amikor már sok ideje együtt vagytok a párotokkal és kezd kicsit unalmas lenni, vagy hogy van ez?
2011. máj. 8. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ha egy kapcsolat unalmas kezd lenni, az már régen rossz, egy gyerek csak ront a helyzeten.

Mi 2 éve voltunk együtt a párommal, mikor a fiúnk megfogant, úgyhogy nem mondanám egy régi kapcsolatnak. Mindketten úgy éreztük, hogy a szerelmünk beteljesülése egy gyermek lehet. Ő mindkettőnkből van, vele leszünk igazán egy család. Lehetünk házasok évekig, de szerintem akkor is csak egy pár lennénk, nem pedig egy család, ha nincs gyerek.

Ő a mindenünk, érte élünk, mindketten imádjuk őt is, és egymást is, talán még jobban is, mint előtte. Vagyis másképp, mélyebben, őszintébben. Jobban megbecsüljük, tiszteljük egymást.

2011. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 év együtt járás után ő hozta fel hogy mennyire jó lenne ha lenne egy gyerekünk. Ha egy kapcsolat kezd unalmas lenni azt gyerekkel nem lehet feldobni az a kapcsolat már akkor régen rossz.
2011. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi az első perctől akartunk gyerekeket. Úgy viszont nem szabad vállalni,ha unalmas a kapcsolat,mert a gyerek nem fog rajta segíteni,inkább ront.
2011. máj. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem hozható összefüggésbe az unalommal. Nem azért vállalunk gyereket mert unalmassá vált a párkapcsolatunk, hanem azért mert eljutottunk egy olyan szintre, mind érzelmileg mind anyagilag (ketten, együtt), hogy tervezhetjük a babát. Ha nekem unalmassá válna a kapcsolatom akkor nem azon törném a fejemet, hogy gyerekünk legyen hanem azon, hogy megmentsem a kapcsolatunkat...
2011. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és az emberek vállalják a gyereket, pedig tudják előre milyen óriási energiát igényel a felnevelése
2011. máj. 8. 10:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez ösztön. Legyőzhetetlen. Az életbenmaradás ösztöne után a legerősebb a szaporodásé. Jól is van ez így, hogy a szívünkkel vállalunk gyereket és nem az eszünkkel, mert már kihaltunk volna rég.
2011. máj. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem akkor jött az érzés, hogy szeretnék gyereket, amikor úgy éreztem, végre összehozott a sors a megfelelő emberrel. Előző párkapcsolatomban ezt a 4,5 év alatt egyszer sem éreztem....
2011. máj. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! A gyermekvállalás valóban ösztön, én például kiskoromban is mindig babáztam, és mindig úgy képzeltem el az életem, hogy majd gyermeket vállalok. Vannak olyanok is, akik valamiért nem így képzelik, ezzel sincs baj, van, hogy 2 ember valamiért nem tudná magukat szülőként elképzelni, ilyenkor talán jobb is, ha nem vállalják. Nekem egyébként mesébe illő történések folyamata a kis lurkó, pont az egyéves évfordulónkon tudtuk meg, hogy szülők leszünk, nem régi kapcsolat, de hál'égnek nagy szerelem a mienk a kezdetektől, ezért nem volt kérdés, hogy megtartjuk, egyébként sem tudta volna egyikünk sem elvetetni. Azóta összeházasodtunk, a kisfiunk most múlt 8 hónapos, és semmi nem tehetne minket boldogabbá, mint hogy egy család vagyunk! Már tervezzük a következő babát!
2011. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
akármilyen nehéz a nevelés, sztem egy anyában sem merlt fel a gondolat, hogy bárcsak meg se született volna a gyereke. nem dekára mérik. soha akkora szeretetet nem fog érezni az ember mikor anya lesz, és azután. egybként bennem sosem volt vágy, a férjem akarta, de nem bántam meg, pedig elég nehéz eset a kislányom (és már úton van a következő). amúgy miért kérdezed?
2011. máj. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!