Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős korától szabad a...

Milyen idős korától szabad a babát ülő helyzetben tartani, ha ülve az öledbe teszed és a háta támasztva van általad?

Figyelt kérdés
a hátgerince fejlődése és erőssége miatt kérdem, mikortól szabad; mikortól nem károsíthatja már?
2011. máj. 5. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg csak akkor,amikor már ő magától fel tud ülni.
2011. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 és fél hónapos korától pár percet már képes volt egyedül ülni, ekkor mondta a védőnő,hogy nyugodtan ültethetem az ölemben, és ha úgy ültetem,hogy a háta nekem támaszkodik,akkor akár fél órát is képes így ülni. Igaza volt, simán ült 20-30 percet az ölemben és utána ordítással jelezte,hogy már elfáradt a gerince és ekkor hasra tettem és úgy játszott tovább. Most 11 hónapos és semmi baja a gerincének!
2011. máj. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam állandóan ülni és nézelődni szeretne (nyomja fel magát reflexszerűen, emeli a fejét-6 hónapos).

Én rövid ideig már 4 hónapos kora óta ölbe szoktam venni, de a hátát mindig támasztottam, vagy a hóna alatt tehermentesítettem, de sokszor csak félülőben volt, mert rajtam feküdt, és úgy nézelődött.

Nekünk egyébként, neurológus javaslatára tornáznunk kell itthon, felüléseket is kell naponta többször csinálni, az sem káros, pedig ott nem támasztom a gerincét.

Szerintem a gyakoriságon és az időtartamon van a lényeg. Keveset lehet!

Az szinte megoldhatatlan, hogy legalább félülő helyzetbe ne ültessük fel a babát 7-8 hónapos koráig, hisz a többség csak akkor fog egyedül ülni!

Úgy egy darabig elvolt a picim, hogy magam előtt egyenesen tartva sétálgattunk, körbejártunk, nézelődtünk, támasztottam a gerincét, popsiját, és elölről a mellkasát, de 1-2 hónapja így már nem tűri, mert akkor is előrehajol, ülni akar!

(Mellesleg van aki már a babakocsit is ülőbe rakja 5-6 hónapos kortól, mikor még nem tud önállóan ülni a baba, az viszont biztosan káros.)

2011. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amíg önállóan nem ül fel, addig nem érett rá, és azért nem is csinálja. Nekünk a gyógytornász mondta, hogy mindent csak akkor szabad csinálni vele, ha már ő is tudja. Ha felül magától, akkor ülhet. Ha feláll, akkor állhat, ha lépked akkor lépkedhet. Nem csak az ültetés, de az idő előtti sétáltatás is megterhelő neki, persze ennek a káros hatása majd csak később, kamaszkor táján lesz egyértelmű.
2011. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krisztivan ***** válasza:
Hát nem tudom hogy más hogyan tudja az ölében lévő babát fekvő helyzetbe tartani de nekem sajnos nem megy.Még nem tud felülni magától,de ha az ölemben van akkor bizony üldögél mert ha erővel visszadöntöm akkor balhé van.Támasztom vagy a hóna alatt tartom amikor elfárad vagy megunja akkor hátradől.8 hós.
2011. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Amíg nem ül fel magától, addig nem szabad.
2011. máj. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!