Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Holnap kezdem a hozzátáplálást...

Holnap kezdem a hozzátáplálást a négy hónapos tápszeres kisfiamnál, hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Alma, barack és meggy, ezeket tudom, de hogy mennyit és mikor, azt nem.

köszi


2011. máj. 5. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Először egy kis alma levest adj neki!Pár kiskanállal délelőtt!Ezt 1-2napig aztán lehet rendesen alma!Ha ezt megszokta akkor barack és ugyan úgy mint az almánál....a meggyel vigyázni kell mert nagyon görcsölhet a kis pocija tőle! :)
2011. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én 3,5 hósan kezdtem tápszeres kislányomnál.

Ezt még egy régebbi kérdésre írtam valakinek : Én úgy csináltam, hogy 2 napig evett egy fajtát. Üveges kajával kezdtük. De Te is főzhetsz neki. Először kb 3 kanálnyit evett belőle+tápszer. Mindent megkóstoltattam vele. Tízóraira gyümit, ebédre főzeléket. De 1 nap csak 1 újat kapjon. Tehát mondjuk evett már pl barackot, almát, banánt stb. Ezektől ha nincs baja, akkor ebédre kapja a zöldségeket. Nem baj ha még a tízórai sincs kiváltva. Ebédre is kóstoltass meg mindent vele. Egy idő után egyre többet fog enni a kajából és kevesebb tápszer kell. Nekünk így nézett ki mikor már mindent kóstolt, de még nem volt kiváltva semmi :

Reggeli: tápszer

Tízórai: fél üveg gyümi+tápszer

Ebéd: fél üveg főzelék+tápszer

Uzsonna, vacsi tápszer.

Max 2 hét alatt ki tudod váltani a tízórait. Utána az ebédet. De nem kell kapkodni.

Kislányom most 6 hós és a tízórai+ebéd van kiváltva.

2011. máj. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem levest hanem levet! :)
2011. máj. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaaa! Második vagyok! Azóta már 7 hós és az uzsi is ki van váltva :)
2011. máj. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 krisztivan ***** válasza:
Sajnos nem szokták mondani de ha a babád hajlamos a székrekedésre akkor inkább főzd meg az almát vagy őszibarackkal kezd,persze héja lehúzva vagy üveges.Az alma és banán nagyon fogja a pocakot.
2011. máj. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én is három és fél hónaposan kezdtem, párolt almával, pár kanál, aztán másnap kétszer annyi, 3. nap meg amennyit kért, általában 100-140 ml a ygümölcs , és + tápszer.

Alma után, alma krumpli, aztán sütötök , ezt is lehet krumplival, majd répa, ezt almával kevertem , mert nem nagyon szereti, öszibarack, de nálunk most a szilva a legjobb, imádja, csak napi két kakink van tőle, de ez még nem baj. Most kevertem neki almát (pároltam) és üveges szilvát, nagyon élvezi :)

szóval n ezeket próbáltam, de nem váltottunk ki még semmit, pedig már egy hónapja eszünk.

A többi fontos dolgot előttem leírták.Jó kóstólgatást

2011. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!