Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A következő hét lesz a 3....

A következő hét lesz a 3. hogy elkezdtem a hozzátáplálást a kisfiamnál, de alig haladtunk valamit. Másnál is lassan ment?

Figyelt kérdés
6 hónapos koráig csak anyatejes baba -kivéve nyáron a nagyon nagy melegben kapott pici vizet is-. 10óraira, ebédre és uzsira próbálom kóstoltatni mindig szopi előtt. A gyümölcsöket pár kanállal szívesen fogadja, de aztán többet nem. A főzelékekből még ennyit sem akar enni. Éhes, mert ül az etetőszékben és már sír, de "szilárdat" nem hajlandó enni. Én vagyok türelmetlen és ez így normális 2 és fél hét után, vagy valamit rosszil csinálok? Tapasztalatok??? Segítenétek?
2010. dec. 12. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne siettesd. Az én lányom is nagyon lassan haladt, de hagytam, hogy a maga tempójában csinálja. Ha erőlteted, csak megutálja az ételt. Nem késtek le semmiről, még előttetek az élet!!!
2010. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5 hósan kezdtük, de tudatosan nagyon lassan haladtam.

Próbáld inkább úgy, hogy 1 nap csak 1 étkezéshez adsz, egyre növekvő mennyiséget, és így 5-6 hét alatt ki tudsz váltani 1 étkezést.

Mi május közepén kezdtük, június végére váltottuk ki az ebédet (harmadik étkezés), aug. közepére az uzsit, és szeptember végére a tízórait.

Most 1 éves, reggelire tápszer + kalács, vajas kenyér, ebédre főzelék, uzsonnára gyümölcs, vacsorára zsömle feltéttel kefírrel, vagy tejpép, és lefekvéskor ismét tápszer.

2010. dec. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja meg azt elfelejtettem írni, hogy a környezetem kissé stresszel, hogy miért nem eszik már, hisztem már 6 hónapos elmúlt.... meg hogy nem kellett volna 6 hónapos koráig csak szoptatni.... kicsit most ismétz megnyugodtam :)
2010. dec. 12. 21:45
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3 hét hozzátáplálás után még ne várj nagy és örömteli kajálásokat. Alapvetően nem fogja szeretni a szilárdat, hiszen eddig csak anyatejet kapott, lesz egy-két kedvenc, amiből több kanállal eszik meg, vagy gyorsabban, szívesebben, - de légy türelmes!!

Ha az megnyugtat, az én babámmal 4,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, most 6,5 hónapos, 4 gyümölcs, és 4 zöldség már lemegy neki, de még csak napi 2X kap szilárdat, cici+tápszer után, és egyik étkezést sem tudtuk még 100%-osan szilárddal kitölteni.

Először én is azt hittem, baj van, a család engem is noszogatott, hogy az ő idejükben ilyenkor már rég husit ettek a bébik, - nem érdekel! Le kell sz...! Most más idő van, rengeteg betegséget tudunk már megelőzni, kiszűrni... 1 éves korig kóstoltatni kell az ízeket! Nem kell megtömni a babát, sem 3 fogásos menüt adni neki, csak kóstoltatni. És hidd el, belejön! De ha "félsz", mikor kaja jön, vagy feszült vagy, fogja ám az antennájával, és annál inkább nem szeret majd enni. Csak lazán. Mi énekelünk közben, neki is van kanala, játékosan eszünk...

Sok sikert, és kitartás! 3 hét után az 5 kanál almának örültem... :)

2010. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösziiii kösziiii :)
2010. dec. 12. 22:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem érdemes siettetned.

Amire esetleg érdemes odafigyelni, hogy pl jobban higítsd a pépeket, hogy folyékonyabb legyen, lehet, hogy akkor szívesebben fogadja.

Amit szívesen eszik, keverd mással. A fiam imádja a sütőtököt, jelenleg a sütőtök-banán időszakát éli.

Vagy vedd ki az etetőszékből. Eddig veled szoros testközelségben evett, lehet, hogy most nem érti, miért nem így van.

2010. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 6,5 hósan kezdtem. Az elején ugyanezt csinálta, aztán jó 1 hónap múlva ráérzett a dologra, na onnantól... 8 hónapos korára már minden étkezést kiváltottunk, csak a késő esti és hajnali tej maradt, szóval 7-szer evett. :-)

Engem is piszkáltak, hogy sokára kezdtem, most meg irigykednek, mert 13 hónapos, mindent megeszik, imádja a főzelékeket, gyümölcsöt, rögtön elfogadta a kanalat.

2010. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Semmi gond.


Én is hat hós koráig kizárólag szoptattam, utána meg stresszeltem - iit a GYK-en is -, amiért nehezen kezdtük a kanalazást. Nem kellett volna parázni. :-) Gyorsan belejött. Most 8 hónapos, ott tartunk, hogy vannak kedvenc ételei (főzelékek, zöldségek), amikre nyitogatja a száját, hogy rakjam már, és van, amire fintorog (gyümölcsök). Zöldségből most fél üvegnyit eszik meg naponta, úgyhogy lassan érdemes lesz már főzni rá.

2010. dec. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan kedtem és 1 hét alatt kiváltottam a tízórait, már harmadik nap megevett 100 grammnál több almát.
2010. dec. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónaposan kezdtük, anyatej+tápszeres volt a babám, és nagyon bukós. A dokinéni javasolta, hogy kezdjem el kóstoltatni vele az ízeket, krumpli, répa, ilyeneket, amik nem savasak. Nagyon játékosan csináltuk. Elsőnek a kanállal barátkoztunk össze. Adtam neki egyet és hagytam, had játszon vele. Közben mutattam, hogy anya így eszik vele. Ha mi ettünk, jött velünk, hogy lássa, enni jó. Mindig oda volt készítve egy kis neki való kaja is, és ha már nyalogatott, nyeldekelt, akkor adtam 1-2 falatot neki, és közben mókáztunk. Így elég hamar mentek a dolgok. De arra figyeltem, hogy ne váltsak ki hamar étkezéseket. 1.5 hónap alatt váltottam ki az ebédet neki.

És ne aggódj, amúgy minden babafüggő. A barátnőm kislánya 7 hónapos koráig nem volt hajlandó anyatejen kívül semmit megenni. És mégis szép, egészséges volt, szépen fejlődött. Most gyönyörű szép, egészséges kamaszlány. Alig beteg néha.

Ne törődj senkivel és semmivel. Csak a babádra figyelj, arra, hogy neki mi a jó. :D

2010. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!