Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 honapos lanyommal milyen...

14 honapos lanyommal milyen uj dolgokat csinalhatunk napkozben?

Figyelt kérdés
3 honapja stabilan jar, nagyon szeret konyveket nezegetni es kint setalni. De mikortol lehet vele rajzolni, meset olvasni (ugy hogy tenyleg vegig is uljon egy rovid meset) es miket lehet neki tanitani? Szavakat meg nem mond, de ez biztos amiatt van, hogy itthon tobb nyelvet beszelunk. Koszi!!
2009. márc. 7. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Gurigázzatok, építőkockából építsetek várat.

Jó szórakozást!

2009. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
anya taníts engem című könyvet ajánlom!
2009. márc. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én 14 hónapos lányommal, aki szintén 3 hónapja jár stabilan:o) szoktunk zenét hallgatni, táncolni, babát öltöztetni-vetkőztetni, odahúzok egy széket a mosogatóhoz, ráállítom, mögé állok, így együtt tudunk mosogatni, szokott segíteni teregetni is, adogatja a zoknikat...:o). Ő szeret mesekönyvet nézegetni is, de persze nem azt olvasom neki, ami rá van nyomtatva, hanem megkeressük a képen a cicát, vau kutyát stb, megbeszéljük, hogy a maci pá-pázik, csicsikál vagy hamizik, őt nagyon érdekli. A rajzolás még nem megy, mert inkább megkóstolja a krétát, mint hogy firkáljon vele, nem erőltetem. Megtanítottam neki a testrészeket, sokszor játszuk azt, hogy mutassa meg magán vagy rajtam, hogy hol a szeme, szája, orra, haja, füle, keze stb. Segít takarítani is, odaadom neki a tollseprűt, azzal "törölget" vagy positörlőt azzal a követ maszatolja. Porszívózunk is együtt, igaz, így 3* annyi ideig tart, dehát istenem...:o)Ezeken kívül kockázunk, formabedobósat játszunk. Van egy műanyag talicskája, amit azért vettem, hogy tegye bele a játékait és tolja. Hát ez nem tetszett neki, ő ül bele és nekem kell tolni, ugyhogy ezt nem ajánlom...:o)De a nap fénypontja, ha kimegyünk sétálni, reggel úgy kel, hogy mutogat az ajtóra és integet, hogy menjünk pá-pá, kinyitja a szekrényt és hozza a sálját...:-)Nagy hirtelen ennyi jutott eszembe.
2009. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és én is sok jó ötletet találtam az Anya, taníts engem c. könyvben, szerintem nagyon jó.
2009. márc. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!