Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy rendbejöjj...

Mit csináljak, hogy rendbejöjjenek a dolgok?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz helyzetben vagyok..3,5 hónapos a kisfiam, ugye én gyesen vagyok vele. A párom mióta megszületett a kicsi nem dolgozik, és ha mondom neki hogy keressen munkát azt mondja hogy én csak b*szogatni tudom...és nem is mondom milyen jelzőkkel illet. Nagy kegyesen átnéz a neten pár hirdetést, és miután megnézte megkérdezi tőlem..na most boldog vagy?? Hiába mondom neki, hogy gyereked van el kell tartani...28 éves, imádja a fiát, el is látja, ezzel nincsen gond. De havi 38.ezerből nem leszünk meg sokáig! az anyja ad neki pénzt mindig, így persze nem fog sose inspirációt érezni hogy munkát keressen!! Nagyon rossz már a helyzetünk, és ő csak sérteget, már teljesen kiszerettem belőle, ő nem az az ember, akivel eddig éltem..borzasztóan bunkó velem...pedig én csak a gyerekemnek szeretnék rendes életet...Mit csináljak? Jah panelban lakunk, és nem költöznék vissza a szüleimhez..én menjek vissza dolgozni, vagy mi legyen, mert ezt már nem bírom, és vele sem lehet megbeszélni..csak csavarog..
2009. márc. 7. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy egy kicsit rá kéne ijesztened és akkor magába száll! Mond meg neki, ha nem megy dolgozni, akkor elhagyod.

Fel kéne már nőnie ennyi idősen az biztos....

2009. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Nehéz helyzetben vagy, de én ultimátumot adnék! Vagy állást keres, vagy elveszít Téged és a babát. Nagyon pici a babád, és ez életed egyik legszebb időszaka, én nem is tudom, hogy tudnál visszamenni dolgozni! Kire hagynád, a link párodra? (bocsi a kifejezésért?) Megbíznál benne? Miért nem tudsz visszamenni a szüleidhez? Vagy átmenetileg barátokhoz költözni, vagy esetleg anyaotthonba? Sokáig nem tartható ez a helyzet, neked kellene változtatni, de semmiképpen sem úgy, hogy Te áldozod fel magad, és Te tartod el őt, meg a babát, mert majd az egész életedben kiszolgáltatott, megalázott helyzetben leszel! ha már nem is szereted, légy erős, változtass, próbálj egyelőre valami átmeneti megoldást találni, mert a picurodnak, és neked is a legfontosabb egy nyugodt, békés, kiegyensúlyozott környezet lenne!

Minden jót!

2009. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért ilyen veled, mert Ő is érzi a nyomást és görcsöl, hogy nem tud megfelelni. Rajtad vezeti le, mert Te emlékezteted mindíg erre. Nélküled lazán el tudnz feletkezni róla és úgy csinálni, mintha nem lenne gond. Persze nem az a megoldás, hogy nem szólsz, csak azért írom, hogy talán így érted mi történik veletek.

Ha úgy találod, hogy igazam van, akkor szerintem ezt neki is mond el, mert ezt a helyzetet csak együtt tudjátok megoldani. Egymást kell segítenetek, akármilyen nehéznek tűnik ez most. Ha közösen elértek valamit, azaz a párodnak lesz munkája, akkor az érzelmi dolgok is rendbejönnek majd. Fölajálnhatod, hogy átnézed Te a hírdetéseket, veszel Expresszt, írsz önéletrajzot, elmész a postára. Akkor érzi majd, hogy nem az ellensége vagy, hanem a szövetségese.

Csak azért vagyok ilyen "okos", mert az első babánk születésénél nekünk is hasonló volt. A kicsi 4 hónapos volt amikor a párom elvesztette az állását és 4 hónapba került, mire másikat talált. Szóval nekünk bejött az összetarás és egymás segítése, bár nem volt könnyű kivitelezni. Remélem segítettem. Kívánom, hogy hamar megoldódjon a helyzet! Addig is kitartás!

2009. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a helyzet,igaz ő dolgozott,csak 5 napból 3 szor ittasan jött haza.Ahogy megszületett a második kislányunk nagyon elszaladt vele a ló.Én persze sose hagytam szó nélkül az ivászatot,nagy cirkuszok voltak,ordibálások,babókám meg volt 2-3 hetes.Aztán meguntam mikor 2 napig elfelejtett hazajönni.Összepakoltam a 2 gyereket és áthurcolkodtam anyumékhoz.Ő persze nem értette miért..1 hétig ott voltunk,és közben úgy állítottam be,h belőlünk már nem lesz semmi,még akkor is mikor azt ígérte sose iszik többé,csak menjünk haza.Végül hazajöttünk és ő azóta nem iszik 7 hónapja.Már nem tudnám elviselni a régi cirkuszokat és ezt ő is tudja.Légy bátor,ha számítotok neki összeszedi magá,ha nem akkor meg jobb lesz ideiglenesen anyukádnál,aztán meg majdcsak lesz valami!A fiad az első,ne ragaszkodj a rossz dolgokhoz.Bátorság,szorítok neked!!!(a mienk nem egyedi eset,talán nálatok is bejön és jóra fordul minden)
2009. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már mondtam neki hogy elhagyom (akkor hazamennék apuhoz, de nem vagyunk túl jóban...), de nem érdekli, azt mondja, jó, de a gyerek nála marad!!!!! hihetetlen...és segítek neki, írtam egy önéletrajzot neki, nézzük az expresszt, de azzal hogy átnézi letudva érzi a kötelességét, és leül játszani a géphez, vagy nincs itthon...mert tankolni mindig van pénz csak nem tudom honnan...azért köszönöm a válszokat, talán alakul majd valahogy..már semmilyen ultimátum nem segít..
2009. márc. 7. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.A 11:08-as hoz szólnék hozzá.Először az ő javaslatát próbáld sztem is.Ha békésen nem juttok 1-ről a 2-re akkor még mindig jöhet a költözködés.
2009. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
én valószínűleg összepakolnám a gyerkőcömet és a cuccaimat mikor nincsen otthon, mert ahogy írod ez gyakran van, és elmennék a szülőmhöz. aztán fenyegethet, hogy a gyerek marad. ugyanmár, miből tartja el? Ne hagyd, hogy elrontsa életed egyik legszebb időszakát! Babázz, és ha ő nem látja be, hogy nem jó, ahogy most van, akkor lehet hogy jobb lesz kettesben a gyerkőccel. Feszült vagy, vitáztok, ez csak oda vezet, hogy a gyerek megérzi, ő is feszült lesz és abből csak a sírás van. Ne hagyd, hogy tönkretegye a napjaidat az ő linksége! azt irtad, nagyon szereti a gyerkőcöt. Szerintem, ha elköltöztök, a fejéhez fog kapni. A másik gondolatom, hogy beszélned kellene esetleg az ő anyukájával, hogy vonja meg tőle a pénzt, így próbálja meg rábírni a munkára! gondolom az ő anyukájának sem annyira jó az, hogy a felnőtt fiát pénzeli, aki nem dolgozik! Kitartás, remélem minden meg fog oldódni!
2009. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Legyél határozott!Felejtse el,h a gyerek nála marad,miről beszél?!Egy babának az anyja mellett a helye.sztem ijessz rá,de alaposan.
2009. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!! ma beszélek vele, aztán ha nem változi ka hozzáálása megyek vissza apuhoz...Anyuhoz nem tudok, ő 2 éve kórházban van, és nem is nagyon jön már ki onnan.:( köszi mindenkinek!
2009. márc. 7. 11:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!