Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kora után mennyiben...

Egy éves kora után mennyiben változtak meg a dolgok nálatok?

Figyelt kérdés

Ezekre gondolok?

- ha tápszeres volt, kapta -e még a tápszert? Mikor próbálkoztatok meg a bolti tejjel?

- forraltátok -e még a csapvizet? Mert én még forralom.

- az étkezése hogyan változott? Az én lányom pépesből még mindig többet eszik, mint darabosból. 2 foga van, így azért nem olyan könnyű a kezébe adnom a dolgokat, mert nagyokat harap le.Mikor tértetek át a felnőtt kajára? Az gondolom már egy könnyebbség, ha azt eszi, mint a felnőttek, de mi szeretjük a fűszeres ételeket, és lányom pocakja sok mindenre érzékeny.Mindig kap a mi kajánkból is, de csak pár falatot.

- ha nagyon anyás volt, rá mertétek bízni valakire?

- be kell jelentkezni a bölcsibe, ha szeretném, hogy 2 évesen bölcsis legyen?

Bocs, hogy ilyen sokat kérdeztem, de mindig úgy tekintettem erre az egy évre, mint egy mérföldkőre, és eddig minden ugyanaz.


2011. szept. 23. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:

- 13 hónapig szopizott, utána 2 hónapig tápszer, azóta sima tehéntej kakaóval.

- Nem forraltam egyéves kora után a csapvizet.

- Szerencsére a darabossal nem volt probléma soha, ilyen idősen vezettem be nála a tejfölt meg a tojásfehérjét, azóta azt eszi, amit mi. Igaz, mi nem eszünk igazán fűszeresen.

Egyedül száraz hüvelyeseket nem kapott még, 10 hónapos korában iszonyú hasfájása lett pusztán attól, hogy én ettem (szopizott még), és valahogy azóta is félek tőle.

- 6 hónapos kora után fokozatosan szoktatva lett a nagyszülőkhöz, szeret náluk lenni. De tény, hogy egyéves kora után mertük akár egész napra is odaadni, sőt, már aludt is mindkét nagymamánál. De szerintem ez inkább a szoptatás elmaradásának köszönhető.

- Mindenhol máshogy van, nálunk novemberben van minden évben a jelentkezés, ezt érdeklődd meg.

Ahogy tapasztalom, nem egyik napról a másikra változnak, de pár hét/1-2 hónap alatt hatalmas változás figyelhető meg.

Nálunk ami igazán változott, hogy végigalussza az éjszakát és hogy eljátszik egyedül. De ez sem pont 12 hónaposan következett be, hanem fokozatosan.


17 hónapos kisfiú anyukája

2011. szept. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem köv héten lesz a lányom 1 éves. de pl tegnap föztem zöldséget és simán villával megette. ugyan így a mi kajánkból is ilyeneket megeszik, habár mi nagyrészt köretnek párolt zöldséget eszünk, mi fözeléket, vagy füszeres kajákat alig alig, akkor üvegeset kap.

ja a lányomnak csak most bújt elö az elsö foga, de még rág ezerrel.


mi tápszerhez mindig forraljuk, de azért mert valahogy kiskorából az maradt meg hogy felforraljuk reggel és este a vizet és a lehütöttböl kap, de pl ivóviznek sima csapvizet adok neki. (fél éves kor után annyi koszt eszik a földröl hogy felesleges forralni, gondolom nem fözöd ki a játékokat ha leesik a földre otthon)

tápszer már régóta csak reggel este van, most vettem neki 1 éves nek való gyerek tejet.

tehnén tejre rákérdeztem az orvosnál, azt mondta hogy ovatosan, de ha nem lesz hasfájása, vagy ilyesmi akkor mehet neki rendesen, de lassan vezesem be, ha érzem hogy fosik, vagy fáj a hasa akkor kicsit szüneteltessem.


pl pörköltet, vagy töltöttkáposztát tuti nem adnék neki, de a rántott patiszont bunda nélkül mindig megeszi.


anyásság, nem korr függö. nekem kb 10 hós koráig szuperül elvolt nélkülem, most mindig a fenekembe lóg, de azért elvan másokkal is.

2011. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek!Lehet, hogy megpróbálkozunk a csapvízzel, kap majd néhány kortyot inni, és ha semmi baja, akkor én is megnyugszom.Van itt egy bölcsi a közelben,majd rákérdezek.Egész napra még nem hagytam senkire, rokkantnyugdíjasok a szüleim, tesómnak szintén kisbabája van, anyósomék 100 km-re laknak, de pár órát vigyáztak már rá.Köszi!
2011. szept. 23. 07:43
 4/5 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van (majdnem 3 éves és 11 hós).

- adtam tovább a tápszert 21 hós korig, utána vezettem be a tejet (ivásra, amúgy már főztem tejjel 1 év felett)

- kb 15 hóig forraltam a csapvizet, utána fokozatosan átszoktattam a forralatlanra

- kb 16 hóig muszáj voltam neki turmixolni mindent, mert csak pépesen evett, felnőtt kajákat adtam neki, azt amit én főztem, viszont leturmixoltam pici vízzel

- nem volt anyás a nagy, viszont most a pici igen, nem nagyon tudom másra bízni

- a nagyot nem írattam be bölcsibe, mert tudtam, hogy lesz kistesó, de most a picit már beírattam, hogy 2 évesen tudjon menni

Üdv

2011. szept. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2011. szept. 23. 07:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!