Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » IKresek! Mekkor különbséggel...

IKresek! Mekkor különbséggel kezdtek el babáitok felülni, állni, járni? Foguk mennyi különbséggel jött ki?

Figyelt kérdés
Minden ilyesmi érdekel, és főleg egypetéjű ikerpárokkal kapcsolatban. De írhat az is akinek kétpetéjűek a csemetéi.
2011. ápr. 27. 07:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem kétpetéjűek, Fiú-lány. A lány mindent pont egy hónappal kezdett hamarabb. Most kezdenek beszélni, próbálgatják a szavakat, ebben viszont a kisfiam az ügyesebb. :) foguk egyszerre jött szinte, egyévesen bújt az első kettő. Most 16 hónaposak.
2011. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kétpetéjűek, fiú-lány.

Ülni a kislány kezdett előbb (bár majd' egyszerre, kb. 1 hét különbséggel).

Állni a kislány állt előbb egy hónappal,

járni is egy hónappal hamarabb kezdett.

A foguk szinte egyszerre jött.

2011. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Kétpetéjű, fiú-lány, 8 hósak. A kislány forgolódik, szépen eszik és játszik is. A fiam semmit nem csinál csak várja, hogy rázzam neki a csörgőt egész nap, enni sem nagyon szeret. (nincsen baja, csak ilyen típus)
2011. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Kétpetéjű fiúk.1 hónap különbséggel csináltak szinte mindent,kivéve a mászás,azt kb. 4 hónap különbséggel,ill. az állást 2 hónap.Ülni csak 10 hónaposan ültek meg,állni 7,a másik baba 9.13-14 hónaposan jártak.A fogzás nagyon eltérő,egyikük majd egy éves koráig fogatlanka volt,mikor a másik fiamnak már 8 foga volt.Most másfél évesek,és megmaradt ez a különbség,egyiküknek már csak 4 van ami még nem jött ki,másikuknak jóformán ennyi foga van.1 kiló súlykülönbség volt és van is köztük,és ez rányomta a bélyeget a mozgásfejlődésükre(a kicsi előbb csinált mindent).
2011. ápr. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

2petéjűek, lányok. 10 hónaposak, a "nagyobbik" sokkal hamarabb forgolódott mint a "kicsi".(1 hónap) A "kicsi" ülni szebben ül mint a "nagyobb" viszont a "nagyobb" áll ha fogom még a "kicsi" nem.

Foguk egyszerre jön, idáig 4 van mind2őnek.

2011. ápr. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Az én fiaim egypetéjűek, 8,5 hósak. Eddig nagyjából egyszerre történt minden. Forognak, sőt inkább pörögnek, kúsznak, még nem ülnek, de már nem sok tartja, pár másodpercre már megy. Mindenért odakúsznak, ami "kell" nekik. Komppal (egy hete kapták) már semmi sem akadály. Foga még csak a nagyobbiknak van, 1, az is 3 napja jött ki. Egyébként a kisebb ügyesebb a mozgásban. Fél kg különbséggel születtek, 1 hós koruktól kg különbség van köztük, ezt tartják, és kb 3 cm.

Kíváncsi leszek a továbbiakra. Múltkor találkoztam egypetéjű ikerlányok anyukájával, és 2 hónap különbséggel indultak el a lányai. Nekem nagyon furi volt, főleg hogy egypetéjűek.

2011. ápr. 29. 06:38
 7/18 A kérdező kommentje:
Mindkettő gyönyörűen eszik, a kicsi többet. Szopiznak még is.
2011. ápr. 29. 06:40
 8/18 anonim ***** válasza:

Halihó habár én még sok tapasztalatot nem tudok írni hisz még csak 4,5 hónaposak de te kérdező honnan tudod hogy egypetéjűek??én olyan helyzetben vagyok hogy van mikor azt hiszem egy van mikor meg azt hogy kétpetéjűek hisz szinte a kislábujjuktól a fejük búbjáig minden egyforma rajtuk viszont az arcocskájuk nekem annyira már lehet az 500 gramm különbség teszi ezt.Nekünk nem írták be a vércsoportjukat mondjuk meg sem csinálták azt mondták ezt nekem külön kell ha érdekel...teszek ide képet hogy szerinted ill. szerintetek egypetéjűek-e??

Ja még egy ti hogy álltok az alvással én kivagyok hogy a mai napig másfél óránként kelnek éjjel és nappal is egyhuzamban csak 1 órát alszanak végig hihetetlen számomra hogy egy ill kettő:) 4,5 hónapos gyereknek/keknek csak ennyi legyen az alvásigénye!!!!!!!!!Ez brutál kevés még nekem felnőttnek is!!!Bocsi a kiváncsiskodásomért de egy hajóban evezünk:DDSzép napot:))


Itt a kép róluk:))

[link]

2011. ápr. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Szerintem tök egyformák, nagyon szépek. Mekkorák, mennyivel születtek? Enyémek 35+5 hétre 2 és 2,5 kg-mal. Most 7 és 8 kg körül vannak.

Az elején mondták hogy egypetéjűek, 8 hetesen. Aztán mondták ezt is azt is, de aztán az volt a vége, hogy az a biztosabb, amit az elején mondtak. Csak egy méhlepény volt, nem lehetett elválasztást találni, de külön burokban voltak. 99 % hogy egypetéjűek, nálunk sem volt vérvizsgálat.

2011. ápr. 29. 11:27
 10/18 anonim ***** válasza:

Hali:)Köszi hogy írtál:)

Az én tököseim a 37.héten születtek meg császárral,amit Hál'Istennek nagyon jól éltem meg:)mintha a műtét idejére egy másik világba csöppentem volna:))

Na de rátérek már a lényegre:)az elsőszülöttem 3360gr és 55 centivel az öcsike pedig 3500gr és ő is 55 centivel születtek.Most a bratyó 8 az öcsi 8,5 kg:D

Nem pici babák de ezt érzi is a derekam:)

Ja és nálam is egy méhlepény volt vékony elválasztóburokkal de azt mondta a doki csak a vérvételből lehet tutira megtudni hogy egypetéjűek-e:)

És nálam csak a 12.heti ultrahangon tudtuk meg hogy ők lesznek és nem ő:))addig az 5. és 9.hetin nagyon takarhatták egymást vagy nem tudom hogy nem láthattuk a második kincsemet is:)De így lett ám igazán kerek e világ:DD

2011. ápr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!