Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vehetném rá? 9 hónapos...

Hogyan vehetném rá? 9 hónapos múlt a kisfiam, és az anya, taníts engem című könyvből minden nap csináljuk a feladatokat.

Figyelt kérdés

A mászós, bábozós feladatokat nagyon szereti, de pl. a sorba rakás v a pohár egymásba... egyáltalán nem érdekli. sokszor próbáltuk és sokféleképpen, de eredménytelenül. Pedig a keményfedelű mesekönyvet egyedül összehajtogatja segítség nélkül.

Nincs vmi jó ötletetek, hogy ezekre a gyakorlatokra hogy tudnám ösztönözni?

Már kb mindent megpróbáltam.

Köszi


2009. márc. 6. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne eröltetsd, ha nincs kedve. Ő még pici, egy iskolásnak is nehezére esik megcsinálni olyan feladatokat, amik kötelezőek de nem érdeklik. Félő, hogy elveszed a kedvét a játéktól, ha túl komolyan veszed és erölteted. Próbáld elfogadni,hogy nincs hozzá kedve, próbáld meg pár nap múlva, hátha akkor már érdekli. Ez közös játék, fogd fel könnyedén, nem fogtok a végén vizsgázni. Ahogy írod, okos, ügyes baba, légy büszke Rá!
2009. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyetértek, hogy mindig csak annyit "tanulj" vele, amire a baba fogékony. Én is már a harmadik gyerekemnél használom ezt a könyvet,nagyon is szeretem, de néha túl korai az a feladat, amit épp ír, vagy már van, hogy nem érdekli, később viszont nagyon élvezi. Akkor én is hagyom, és visszatérek rá. Megjelölöm, hogy melyiket szerette, melyiket nem. A könyv is ezt tanácsolja.

Jó babázást!

2009. márc. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem írták. Azokat játsszátok, amihez kedve van, amiket szívesen csinál. Amit épp most nem akar megcsinálni, azokat a játékokat vegyétek elő 1-2 hét múlva. Én is használtam a könyvet a gyerekeimnél, tényleg nagyon jó, de arra figyelj, hogy játék legyen, ne pedig megoldandó feladat.
2009. márc. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm!

nem szoktam erőltetni, mert hát ha nincs kedve, akkor nincs. csak vannak típusfeladatok, amik egyszerűen nem kötik le, és gondoltam hátha van erre vmi praktika:))

de akkor majd később próbáljuk. azt hittem, h vmit nem akar csinálni, az baj, úgy értem, h gondoltam mindent tudnia kell, ami mondjuk a 8-9 hós feladatok között van.

Egyébként nagyon okos baba:)) ezért is ijedtem meg kicsit, hogy van pár, amire képtelenség rávenni:))

de akkor azok csak nem érdeklik ezek szerint:))

akkor megnyugodtam.:))

köszi még egyszer mindenkinek:)

2009. márc. 6. 14:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!