Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyissak start számlát a...

Nyissak start számlát a gyereknek, vagy ne?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy megéri -e start számlát nyitni a gyerekemnek, vagy inkább egy külön bankszámlán gyűjtsük neki a pénzt. Kinek mi erről a véleménye?
2011. ápr. 26. 14:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mi is nyitottunk a kisfiunknak.Nagyon jónak tartjuk,annak pedig külön örülök,hogy csak 18 év fölött és így veheti fel az összeget.

Amikor a keresztfiamnak kötöttem nem volt ilyen és persze a pénz sincs már meg neki,mert a szülei kivették,na ez itt nem fordulhat elő.

Havi szinten max 10e Ft-ot fizethetsz be.Nincs semmi költség havonta mint a bankoknál.

Még egy táblázat is van ahol kitudod számolni mennyi befizetés után mit fog kapni a gyereked.Mi ha havonta fizetünk be 10e Ft-ot kb 4milliót fog kapni és ez már elég arra,hogy ne hitellel kezdje az életet mint mi.

[link]

2011. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%

Nem vitaképp, de azzal a 4 millióval 18 év múlva semmit nem fog tudni kezdeni, életet biztosan nem.

Visszagondolok 18 évvel ezelőtt, anyukámék lakása 1 millió forint körül volt, most 10 millió, 1 liter benzin 50 forint volt most 400. És ha így folytatódik, akkor a 10 milliós lakás lesz 100 millió, de legyen 50 és a 4 millió még beugrónak is kevés.

A 4 millió most nem elég egy komolyabb iskola tandíjára, nemhogy később. jó most könnyű, mert többségben van az állami támogatásos helyek, de ugyanazt fogják behozni, mint Amerikában van.

Ez nagyon-nagyon kevés összeg. Persze több, mint a semmi. És jó, hogy legalább ez lesz neki. De 4 millió, itt a faluban egy telek kezdődik 7 milliónál, egy 35 éves panel 10 millió a városban. 4 millió nem egy nagy összeg, most se.

2011. máj. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért azzal vitatkoznék, hogy 18 év múlva nem fog semmit érni 4 millió forint.

Egy akkora lakás amiben most lakunk 10 éve ért 6-7 millió forintot, jelenlegi értéke 10 millió körül van, azaz kb másfélszeresére nőtt. Ez alapján 20 év múlva nem lesz 100 millió forint!

Én nyitottam neki start számlát és fizetjük is havonta a 10ezer forintot amíg tudjuk. A lakáshitelemet (41nm) még fizetni fogom 20 évig, ne hiszem, hogy emellett tudom majd támogatni az életkezdését.

2011. máj. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom,hogy azért 4 millió csak több mint a SEMMI amit én kaptam a szüleimtől életkezdésnek.Én nem azt akarom,hogy annyi pénzt tudjak neki adni,hogy vegyen belőle kocsit,házat stb mert úgy vagyok vele,hogy ő is tudja meg azt,hogy mi az,hogy megküzdeni,megdolgozni valamiért de arra mondjuk elég,az a kb 4 millió,hogy egy házvásárlási hitelnél az önrészt beletegye!
2011. máj. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

nézd egy éve vett anyukám egy kávéfőzőt, ami 2000 forint volt, tönkre ment most 4 ezer volt ugyanaz. 1 év alatt a duplájára nőttek az árak. Jó erről mondjuk nem a start számla vagy te tehetsz, de komoly gazdasági válság van és azt mondják szakértők, olyan inflációs spirál indul, hogy a városokban lakók szó szerint éhen fognak dögleni, mert nem lesz pénzük élelmiszerre, falun is csak azok maradnak, akik megtermelik saját szükségleteiket, beleértve fűtőanyag, élelmiszer, hús.

A benzin ára is egy év alatt duplájára nőtt.

Úgyhogy nem olyan a gazdasági helyzet, ami a te prognózisod igazolná.

De mégha a tied válna is valóra, akkor is húszmillió lenne az a lakás, és 16 millió kellene kölcsönből, amit törleszteni is kell, tehát stabil munkahely, kereset-na ez is kevés 18 évesnek van meg.

De abban egyetértünk jó ha van ez a pénz, de ez életkezdéshez kevés. Még kölcsön önrésznek is. Én inkább egy lakást vennék, kölcsönből, kiadnám (ami fedezi a törlesztőrészletet) és akkor kapna egy lakást életkezdésnek. Illetve valami hasonló komly befektetést csinálnék.

Vagy raknék havi tíz ezer forintokat, de akkor meg arra költhetné,a mire akarja-akár egy utazásra, ha épp az az álma, hogy beakarja utazni az Egyesült Államokat. Mert volt ismerősőm ilyen is, kapott az anyjától lakást és a félretett pénzből 2 hónapot töltött az államokban.

2011. máj. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!