Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyissak start számlát a...

Nyissak start számlát a gyereknek, vagy ne?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy megéri -e start számlát nyitni a gyerekemnek, vagy inkább egy külön bankszámlán gyűjtsük neki a pénzt. Kinek mi erről a véleménye?
2011. ápr. 26. 14:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne. A start számlán alig kamatozik a lóvé (bankban), a MÁK adja a legtöbb kamatot.

Ha szeretnél a gyermekednek gyűjteni, akkor inkább érdemesebb körülnézni más befektetési lehetőségek után (akár életbiztosítással egybekötött megtakarítások, akár hosszú távú, garantált befektetési alapok jók lehetnek nektek).

Egy bankos anyuka.

2011. ápr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem egy biztosítós ismerősöm azt mondta, hogy több kamatot adnak a bankok, mint a MÁK, tehát az állam által adott 40.000 Ft-ot érdemes kivinni bankhoz. Amit azonban nem híresztelnek: a START-számlán lévő pénzt csak a gyerek veheti fel 18 éves korától, és csak tanulásra vagy lakásvásárlásra (életkezdésre) fordíthatja. Ezt pedig papírokkal is igazolni kell. Ha te fizetsz be a számlára +pénzt, arra is ugyanez vonatkozik. Nekem nem túl szimpi, hogy az általam befizetett összegről is az állam rendelkezzen... Szerintem sokkal jobb a GENERALI megtakarítása, Gyermekünk jövője vagy vmi ilyesmi a neve, életbiztosítással kombinált megtakarítási forma.
2011. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem nyitottam,persze jöttek is a bankoktól az ügyintézők rábeszélni,hogy mien jó lenne havi 20.000ft ot félretelni,nem azt mondom h nem lenne jó csak sajnos nem engedhetem meg magamnak,nagyon hiányozna a 20.000ft vagy annál kevesebb is így hóvégén
2011. ápr. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mi is most szeretnénk nyitni, de még nem jártam utána a lehetőségeknek, én eddig úgy gondoltam megéri, de most elbizonytalanitottatok.
2011. ápr. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

A bankok több kamatot adnak mint a MÁK!Azt hiszem kb olyan 7%-ot!na már most hol kapsz ennyi kamatot,azthiszem jelenleg a jegybanki alapkamat nincs ennyi!Nem kell minden hónapban befizetni 20 e ft-ot ezt nem is tudom,hogy az egyik válaszoló honnan vette!ha van pénzed teszel be rá ha nics akkor nem,ellenben a megtakarításos életbiztosításokkal,hogy azt valóban kőkeményen minden hónapban ki kell csengetned!Az meg,hogy hosszú távú garantált alapok???Na azok meg kockázatosak a mai világba!Az meg,hogy mire használható fel??és,hogy csak a gyerek rendelkezhet felette??,Hát sztem meg ez pont jó!Legalább ehhez tuti nem nyúlok hozzá meg hát végül is 18 éves korába ne sz@rságokra költse el a gyerek hanem az "életkezdésre"Ez pont jól van így kitalálva!

Egy másik bankos anyuka!

2011. ápr. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Bankos ne mondjon már ilyen ökörséget, hogy GARANTÁLT alap az kockázatos... ezt te se gondolod komolyan.

Én befektetési tanácsadó vagyok, nem tudom, hogy te hol dolgozol bankban, de hogy nem értesz hozzá, az biztos. Tudod egyáltalán mit jelent a GARANTÁLT szó????


Egyébként itt van egy összehasonlító táblázat:

[link]

A MÁK ad 7,33%-ot, a nagyobb bankok pedig:

- Unicredit 7%

- Budapest Bank 6%

- Erste Bank 5,25%

- K&H 5%

- Volksbank 4,5%

- MKB 4,11%

- CIB Bank 2,5%

- OTP Bank 0,15%


Akkor miről beszélsz????

(Első válaszoló voltam ismét)

2011. ápr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szia!Először én is úgy gondoltam hogy nyitunk a fiamnak start számlát de mikor utána jártam rájöttem hogy mikor felveheti majd a pénzt nagyon behatárolja az állam hogy mire költheti.De én úgy gondolom a saját gyerekemnek én fogom megmondani mire költheti azt a pénzt ne az állam.Ezért megtakarítási számlát nyitottunk neki.
2011. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 27. 14:36
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

MÁK adja a legtöbb kamatot, vitán felül, logikusan is,plusz nincsenek banki költségek, amik lehet most hirdetésben nincsenek, de majd 18 év múlva mikor jelentkezel a pénzedért, le fogják venni a szolgáltatás díját.

Bankvezér ismerősőm mondta

"Ne röhögtessem már, hogy elhiszem a bankok jót akarnak, bármelyik ügyfélnek, Meg akarnak gazdagodni, amit lehet kivasalnak az ügyfélből.


A másik pedig, törvényileg meghtaározott időpontban, törvényben meghatározott dologra költheted az általad félretett pénzt. (illetve költheti a gyereked)És ez az ami nekem nem tetszik (viszont ha bankszámlát nyitsz az ugyanez 18 éves kora előtt csak a gyámhatóság engedélyével lehet hozzányúlni)Mert tegyük fel, mi van ha 18 éves kora előtt kellene a pénz egy gyógykezelésre, mondjuk, vagy külföldi iskolába tandíjra, vagy jogosítványra tehát valami olyan dologra, amire érdemes lenne felhasználni a megtakarítást és a tudat ott a pénz, félre raktad, simán elég lenne, de a törvény nem engedi hogy hozzányúlj.

2011. máj. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi nyitunk a gyerekünknek, szerintem sincs abban semmi rossz, hogy 18 éves kora után kaphatja meg, és hogy lakásra, vagy tanulásra költheti. Nem örülnék neki, ha azért tennék félre pénzt, hogy 18 évesen majd jókat bulizzon belőle. Emellett mi, a szülei teszünk félre pénzt minden egyébre, ami kellhet, de jól fog jönni neki ez a kis megtakarítás, ha lakást szeretne majd venni. És a start számlára tényleg annyit teszel, amennyit akarsz (persze maximálva van), de nincs kötöttség, hogy mindenképpen fizetned kell. Emellett ha megteheted, csinálhatsz egyéb megtakarítást, mert a start számlára úgy tudom éves szinten max. 100ezer körüli összeget lehet befizetni.
2011. máj. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!