Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposan elkezdhetem a...

5 hónaposan elkezdhetem a hozzátáplálást, ha csak anyatejes?

Figyelt kérdés
Én azt nem értem miért erőlteti mindenki, hogy 6 hósan kezdjük el, amikor a tápos babák már 4 hósan kezdik el. Azt jelenti, hogy nekik ki van fejlődve a gyomruk, az anyatejeseknek, csak 6 hósan fejlődik ki? Szerintem ha ugyanúgy szopik mellette az csak egy jó plusz.A tejcsi mellé még kap vitaminokat.
2009. márc. 6. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

véleményem szerint inkább azért mondják, hogy akinek van elég teje, az inkább szoptasson, mert a babának a legmegfelelőbb tápanyagok az anyatejben vannak. Na és sok olyan baba van, aki egyszer "rákap" az ízekre, onnantól a tejet, tápszert nehezen fogadja el.

Szerintem elkezdhetsz vele kóstoltatni nyugodtan. Először úgysem fogsz kiváltani étkezést nála. Szopi előtt kóstolgassatok, így eszik néhány kanál gyümit, és utána jóllakik a tejjel. Mire annyit megeszik gyümölcsből, hogy kiváltson egy szopit, úgyis el fog telni 1-2 hét legalább! Figyeld a székletét, ha szinte ugyanúgy viszont látod, amit evett, akkor még ne adj neki, várj egy hetet, mert általában ez azt jelzi, hogy a szervezete még nem áll készen a pépes dolgokra!

2009. márc. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Mi is elkezdtük 5 hósan, mert nem volt elég már a tejcsi és megállt a súlya. Tízóraira gyümit (nagyon tetszett neki) aztán 5 és fél hósan már du-án sinlacot is adtam neki, az éjszakák így nyugodtabbak lettek. Na meg elkezdett hízni. Jó kóstolgatást.

2009. márc. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!