Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kúszik még 8 hónaposan?

Miért nem kúszik még 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Egészséges, szép fejlett a babám, viszont a kúszás egyáltalán nem megy még neki. Erőlködik mindig, húzná fel a térdeit, aztán feladja és gurulva közlekedik. A hátáról a hasára és vissza, így gurul oda, ahova szeretne eljutni.

Ez normális így, esetleg valami rendellenességre utal?

Én már 7 hónaposan felálltam és 8 hónaposan el is indultam, de a pici babám még nagyon messze van ettől.

Meddig kell neki elkezdeni kúszni, ami még nem ad aggodalomra okot?


2011. ápr. 24. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy baja lenne a babádnak, de ha nagyon aggódsz, mutasd meg egy dévényesnek, hátha valami apró izomtónus problémája van. Néhány alkalom alatt ki tudják gyúrni.
2011. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is 8 hós, most kezdett el kúszni. Szerintem nem gáz, gondolom azért nem kúszik, mert a gurulás neki könnyebb, és mindenhová oda tud vele menni.:-)

Én, ha irtóra aggódnék, akkor elvinném konduktorhoz.


De nézd csak, küldök egy linket, hogy hogy tudsz neki segíteni, ha ezzel se sikerül, akkor kérjél segítséget:

http://www.youtube.com/user/mozgasfejlesztes#p/u/1/nRME1hQuvws


minden jót!


Ja, és az én kislányom is ideges volt, mert nem ment neki, szóval ha elkezdi a mozdulatot, húzkodja a kis csülkeit, akkor már jó úton halad szerintem, csak hát kell 1-2 hét, míg megerősödnek a hozzá való izmok.

2011. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a gurulás is kúszásnak számít!!!

enyém is ezt csinálta, akkor mondta az orvos, hogy ez is :)

lényeg, hogy eljusson A-ból B-be, mindegy hogyan!

mászásnál fog számítani, hogy szabályosan másszon mert az agy bizonyos részeit az indítja be!

2011. ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek!
2011. ápr. 24. 15:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!