Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gond ha kilenc hónaposan nem...

Gond ha kilenc hónaposan nem kúszik, nem mászik, forogni is csak akkor akar ha nagyon muszáj?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
mit mond erre az orvos?
2009. jún. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legalább kúsznia már illene (6-9 hónapig kellene elkezdeni, a mászást pedig 8-11 hónapig, a táblázatok szerint). Ajánlom a dévény módszer alapján dolgozó gyógytornászokat (www.deveny.hu). Ártani nem árt, ha elviszed, és látja szakember, segíteni viszont nagyon sokat tud, ha esetleg baj van. A fiam 10 hónapos, még nem mászik (ugyan már felállt és lépeget is bútornál), csak kúszik. Én elvittem, és kiderült, hogy a nyaki és hátizmai bizony gyengék, és tornáztatni kell őket. Szóval, szerintem mutasd meg szakembernek a picurt.
2009. jún. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el, szerintem hasznos:

[link]

2009. jún. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Orvos nem mond semmit. Stabilan ül, egyenes háttal, játszik ülve. Csak hason nem szeret lenni, szerintem ez a gond. Kb egy percig van el hason, aztán üvölt.
2009. jún. 10. 11:13
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 10. 11:14
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Kislányom 9 hónapos volt, mikor kedvet kapott a forgáshoz. Azóta pörög mint a búgócsiga! :)

Most, 10 hónaposan kezdi próbálgatni a mászást. Ha doki nem aggódik, akkor szerintem te se tedd. Lehet hogy ő is csak egy kicsit lusti!

2009. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk már 2 gyógytornász mondta, hogy nincs lusta gyerek, ott mindig valami van a háttérben, ha valamit nem akar csinálni. Nem tragikus dolgok, olyasmik, amiket tornával, masszázzsal gyógyítani lehet. Miből áll megmutatni egy szakembernek, hiszen a kérdésedből is kiderül, hogy aggódsz. Hidd el,nem ártasz vele a picurnak, csak használsz.
2009. jún. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aggódom is meg nem is. Nem akarom, hogy azt érezze elégedetlen vagyok a fejlődésével (szerintem megérzik), de gondatlan sem szeretnék lenni, figyelmen kívül hagyni egy esetleges problémára utaló "tüneteket".
2009. jún. 11. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!