Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálja ezt? Napközben...

Miért csinálja ezt? Napközben miért ilyen nehéz elaltatni?

Figyelt kérdés

Babám éjszaka szépen alszik. Este 9 után leteszem a kiságyába, és nincs gond vele. Nappal viszont amikor látom, hogy álmos és próbálom altatni, rögtön üvölteni kezd. A kiságyában nem lehet elaltatni, max. 10-ből egyszer, a nagyágyban viszont amint leteszem üvölt, és nagyon nehéz megnyugtatni. Pedig látszik rajta, hogy álmos és ha megnyugszik szépen alszik is.

Még csak négy hónapos.


2009. márc. 5. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdekli a világ, és fél, hogy elveszít téged.

Sokkal fontosabb dolgai vannak, mint az alvás...:-)

2009. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is ez volt 4 hónaposan. Próbáld meg, hogy kicsit elöbb próbálod meg elaltatni, mert , lehet, hogy már túl pörög. H már nagyon álmosak , akkor is van, hogy nem tudnak elaludni. Babakocsiban sétakor elalszik? Mert akkor még ez is megoldás lehet.

Sok sikert.

2009. márc. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is ez van sajnos. Egyetlen megoldás létezik arra, hogy a lányom aludjon napközben, hogy amikor álmos (és tele a pocak), beleteszem a babakocsiba és sétálunk. Akkor győz a ringatás. Ma mondjuk nagyon vacak idő van, nem a szokásos távot tettük meg, csak a ház előtt ringattam kb 5 percig. Ezalatt még nem aludt el, de már...:)

Szintén 4 hónapos

2009. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igen... Az én kislányom is hasonlókat csinál. Azt hiszi, hogy lemarad valamiről ha szundít egyet, úgy gondolom.
2009. márc. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kocsiban nem igazán alszik, csak 10-15 percet, inkább nézelődik.
2009. márc. 5. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ugyanezt csinálja, most 3 hónapos. Az érdekes az, hogy anyukám kezében szép csendben elalszik, de ha én próbálom ugyanúgy elaltatni, akkor egetverő ordítás a vége. Legtöbbször 5-10 perc sírás után elalszik, de ma csak a babakocsiban sikerült elaltatni.

Szóval segíteni nem tudtam, de kicsit megnyugtató a tudat, hogy nem csak az én kisfiammal van ilyen probléma. Nekem a védőnő sem tudott ebben segíteni (másban sem, sajnos).

2009. márc. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előttem leírt összes verzió érvényes ránk is. Képzeld, most is kint alszik a 80 km/h-ás szélben, szakadó esőben, de idebent a jó meleg lakásban hallani sem akar az alvásról. Kint 3-4 órát is szunyál a teraszon a babakocsiba, csak le van takarva az esővédővel. Őt nem zavarja. Pedig én meg szívtelennek érzem magam, de kell az alvás. Találj te is egy neki megfelelő megoldást. Lehet, hogy megvárod míg nagyon fáradt lesz.

Próbáld egy kicsit hamarabb letenni.

2009. márc. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is így van pár hete. Sajnos annyira felpörög, hogy nem bír könnyen lenyugodni. Én fel szoktam venni, kicsit megnyugtatni. Ha kicsit lenyugodott, adok neki inni, és berakom az ágyába. Először kb. öt percig üvöltött, míg sikerült elaludnia. Aztán egyre kevesebb ideig. Most már, ha berakom, tudja, hogy ott le kell nyugodni, és egész simán, sokszor egy hang nélkül elalszik. Talán az segít nektek is, ha ilyenkor mindig egy helyre rakod, és megtanulja, hogy ott aludni kell.
2009. márc. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!