Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pelenkázzuk babánkat...

Hogyan pelenkázzuk babánkat biztonságosan?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 11:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ez alatt mit értesz?
2011. ápr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet nem biztonságosan pelenkázni? Ne hagyd ott a pelenkázón egy fél pillanatra se, és akkor nem lesz baj.
2011. ápr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én sem értem!
2011. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

- Nem szabad otthagyni a pelenkázón egyedül,

- fiúknál eleinte célszerű odatenni egy textilpelust, vagy kibontás után még kicsit visszahajtani a pelust, mert lepisilhet,

- ha meg már olyan nagy a baba, olyan korban van, hogy mindenfelé elficereg, akkor átmenetileg biztonságosabb a földön pelenkázni egy pelenkázó lapon.

Ezen kívül más "biztonsági" intézkedéseket nem ismerek.

2011. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nagyobb babánál mikor már nincs maradása pelenkázáskor a kezébe szoktam adni vmi izgit,azzal elbabrál,vagy "pofákat" vágok neki,amivel elszórakoztatom.Nálunk katasztrófa ez a "hadművelet".én még használom a pelenkázót,mert van h a harc közben kakás lesz valami és ott könnyebb letakarítani,mint a szőnyegről v ágyról.
2011. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Helyesbítek Hogyan pelenkázzunk?
2011. ápr. 21. 17:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezzel most nem helyesbíttél..Pici babára gondolsz?A technikáját kérdezed?


Kifele álljon a fodor a combjainál,a fütyije le legyen hajtva(ha kisfiú),és teljesen szimmetrikusan álljon a fenekénél a betét és elöl a zárófül.

2011. ápr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Milyen a pelenkázási technika?
2011. ápr. 21. 22:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Megtisztítod a fenekét a kakitól/pisitől.Aláteszed a széthajtott pelenkát,úgy,hogy a ragasztófül alul legyen,a háta alatt.(Két lábacskájánál fogva megemeled picit a babát és úgy teszed alá.)Vékonyan bekrémezed a fenekét.Ezután föléhajtod a hasára a pelus felső részét,rásimítod a csipőjére kétoldalt a füleket,és elöl rögzíted az egészet a két tépőzáras(ragasztós) füllel.A két fülnek a hasán egyenesen kell állnia,ne legyen se túl szoros,se túl bő.Legvégül pedig a combjainál kifele hajtogatod a fodrokat.Gondolom szülés előtt állsz,és nem pelenkáztál még.Javaslom,hogy már a terhesség előtt nézegess meg és hajts szét egy pelenkát,tanulmányozd át.Nekem ez sokat segített,nem a baba felett kellett szerencsétlenkednem legelőször,mert még pelenkát sem láttam életemben sem.
2011. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kórházban a gyerekágyas osztályon lesz többgyerekes anyuka, engem is ott tanított meg egy tapasztalt szobatárs pelusozni amikor elsőbabás voltam. Kérj nyugodtan segítséget, megmutatják.
2011. ápr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!