Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az elsö lépés megtétele után...

Az elsö lépés megtétele után mennyi idövel járnak biztonságosan a babák?

Figyelt kérdés

És ha megtették az elös önálló lépésüket,akkor utána minden nap többször is gyakorolják?Vagy van oylan is mikor nem,hanem mondjuk csak másznak?

És ha megtették az elsö lépéseket,utána kell vagy lehet kézen fogva vezetni öket?Mondjuk ugy,h az egyik kezét fogjuk?

Kicsit sok kérdést tettem fel,de ezekre a kérdésekre olyan kiváncsi lennék,h melyik rá az ugymond "helyes" válaszok!

Ugyhogy várom a segitségeket!

Elöre is köszönöm!


2011. febr. 7. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 12 hónaposan sétált velünk kézen fogva. Tudom ezt nem kellett volna, de neki tetszett és sokat sétáltunk kint az utcán így. Kerek 14 hónaposan vette a bátorságot és elindult felém egyedül. másnap kíváncsian vártam, hogy menni fog e újra. délelőtt csak mászott és a délutáni alvás után ment újra egyedül. 3. napon már kora délelőtt is ment... a 4. naptól meg reggeltől estig menetelt, nagyon stabilan, he el is veszítette az egyensulyát akkor is szép lassan dőlt előre a kezére. Azért emlékszem rá ilyen jól, mert egy hete tanult meg járni :-). Már a 4. nap cipelte magával a nagy maciját és mindent ami a kezébe fért. Kicsit későn kezdte el a járást, de nagyon ügyes, nagy borulás nem volt, kanyarodni is tud, és akkor sem esik el, ha oldalra néz.
2011. febr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van, hogy kéri a kezem, ilyenkor persze nyújtom neki a biztonságot, nem lesz attól semmi baj, sőt tanuljuk, hogy ha kocsi jön akkor fogja is a kezem szépen... -ez lemaradt a válaszomból
2011. febr. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Azért voltam rá kiváncsi,mert az én kisfiam is 1hete tette meg elöször az elsö lépéseit egyedül,gyakorolgatta is jó pár napig,de elesett,megütötte magát kicsit,sajnos nemtudtam elkapni öt,pedig ott voltam mellette! :( Bánt is azóta is ez a dolog!:(

Azóta mióta eleset,inkább kéri a kezemet,és nem gyakorolgatja ugy az egyedül lépegetést,nemtudom,lehet megtántoritotta öt ez a dolog,vagy nemtudom miért,de ugy érzi biztonságba magát,h ha fogom az egyik kezét.

Kérdeztem dokit is,azt mondta nem baj,lehet ez uygmond kicsit kudarc volt neki,és én nyujtom neki a biztonságot.

Remélem hamarosan ujra egyedül gyakorol majd,csak most ugy aggódok emiatt,meg bánt is,h elesett,jó tudom,h lesz még sok esése,de akkor is!:(

2011. febr. 7. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 3 gyerekem van. Amíg nem tudtak önállóan járni,soha nem fogtam a kezüket. A gerincüknek sem jó,mert féloldalasan mennek,és sokkal később tanulnak meg egyensúlyozni,és esni is.

Ha elestek,és "észre sem vettem",akkor sírás nélkül felkeltek. Ha észrevettük,akkor visítottak.

Amikor megtették az első lépéseket, egy ideig,ha gyorsan akartak valahova eljutni,inkább másztak.

Kb. egy hétbe telt,mire biztonságosan mentek. Akkor viszont állandóan szaladtak. Mindenhol a gyerek volt.

9,l0,12 hónaposan jártak.

2011. febr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a lányomat a nagymamák szoktatták hozzá a sétáltatáshoz, de nem örültem neki. egy idő után elengedte az egyik kezünket. 11 hónaposan tette meg az első lépéseit egyedül, majd pár nap múlva ismét csak mászott. már azt hittem, hogy csak megvillogtatta, hogy mit tud, de 2 hét múlva újra kezdte. úgy láttam, hogy az volt a baja, hogy ha lehuppant, nem tudott még kapaszkodás nélkül felállni, így inkább mászott. január eleje óta viszont nincs megállás. sokat esik, szerencsére általában huppan, tehát popsira esik, de volt már dudor a homlokán.

ne aggódj amiatt, ha a kezedet fogva sétál, majd elengedi, ha biztonságosnak érzi. nekem azt írta Vida Ági a kismamablog.hu oldalról a feltett kérdésemre, hogy nem baj, ha egy kicsit kézenfogva sétál, csak ne ebből álljon a nap. Ezért én azt csináltam, hogy ha sétáltunk egy kicsit a lakásban, elengedtem a kezét, hogy most ezt a játékot abbahagyjuk. persze volt belőle egy kis hiszti, de utána feltalálta magát, vagy mászott, vagy leült valamivel játszani.

januárban egyszer csak kijött a szobájából, végig ment a lakásban, és mint aki jól végezte a dolgát, visszavonult. utána nap mint nap egyre többet ment így egyedül, néha keverte a mászással. stabilan tud közlekedni már így 1 hónappal később, de ha szaladni szeretne, akkor nyújtja a kezét, vagy ha fáradt, akkor dülöngél, mint egy részeg, de pl. már kezdi kikerülni a lába előtt heverő szétszórt dolgokat, márha észreveszi, hogy ott van:-)

2011. febr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányomnál nem volt átmenet. 16 hónapos koráig csak mászott, max. bútor mellett kapaszkodva felállt, és tett pár lépést, esetleg a kezünket fogva sétálgatott keveset. Aztán egyszercsak azt vettem észre, hogy átment a nappalin, mindenféle billegés, imbolygás, bizonytalankodás nélkül. Egyből biztonságosan, stabilan járt, segítség nélkül. Azóta is mondogatom, hogy Ő milyen óvatos volt, kivárta, amíg tökéletesen nem megy, és addig nem csinálta. :-))
2011. febr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam első szülinapja előtt nem sokkal tette meg az első bizonytalan lépteit, egy hét múlva már 4-5 lépés volt, rá egy hétre már 7-8, majd ismét egy hétre rá már a mászást elhagyva csak két lábon közlekedett, persze még sokszor elesett. De soha nem hagyta, hogy vezessem kézen fogva, illetve nem is ment el a bátorsága. Esett-kelt, ebből állt az egész nap. Sokszor ijedtem meg, hogy na most nagyon csúnyán beütötte magát, de mint akinek meg se kottyant, felállt, és ment tovább. :))
2011. febr. 8. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, bútorok mellett már 9 hós korában lépegetett és sokat kérte a kezünket is, megkapta. 11 hósan tette meg az első önálló lépéseit, rögtön átszelte a szobát, aztán minden nap sok gyakorolta, azóta már nem is mászik, soha. Kb 1 hét kellett neki, mire a járást biztonságossá vált, a futás sokkal tovább tartott.
2011. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!