Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hordozó kendő nem lehet káros...

Hordozó kendő nem lehet káros néhány hetes babának?

Figyelt kérdés

Akinek van hordozókendője, írna tapasztalatot? Érdemes beszereznünk?

Magas vagyok, nehéz a babám, nehezen hozom viszem, akár hacsak járkálásról is van szó a lakásban.

De azért a gerince, tartása nem stabil kendőzéshez?!

2 hónapos a babám, hogyan lehetne nála alkalmazni? Fekve, rézsút?


2011. ápr. 20. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Én úgy kötöm fel a kicsit, hogy a kendőt magamelé veszem, mint egy kötényt(a közepe hosszra a köldökömön van koptatott csík jelzi), hátul keresztezem, vállakon előre dobom. A köténybe bedugom a picit, lábikók ki, a szárakat a vállon addig húzom, míg elég szoros nem lesz a kötény( a nyak felé eső oldal a felső részt szorítja a vállon lévő szár rész az alját). A szárakat mikor elég szorosra húztam a kendőt magunk előtt keresztben a lábikók között elvezetem, hátul megint kereszt, és elöl megcsomózom a popsi alatt. Utána kiigazgatom a kicsi hátán a szárak anyagát.

A kötény rész fogja a babát egyszer, meg a szárak is "meg""rá" feszülnek a kicsire, fent fogja a fejét, a hátát az okosok szerint úgy tartja ahogy jó nekik, a kötés miatt a csípője is helyesen van benne. Én bízom benne, hogy nem ártalmas.

2011. ápr. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=1-VHUEM6K0Q&feature=related

így, annyi, hogy engem megnyugtat, ha kint a lába...

2011. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Szinte gondoltam, hogy kimagyarázzák, hogy nem káros: dehogynem!!

Pár hetesen annyira kezdetleges a kis gerincoszlopuk, az egész csontszerkezetük, hogy semmiképp nem tesz jót nekik, hogy NINCS ALÁTÁMASZTVA nekik.

Én az enyémet - 2 hónapos - nem tudnám ilyesmibe beletuszkolni, pedig elkélne, de nagyon féltem, nem szeretnék gerincferdüléses gyereket nevelni.Neked jó, de a babának nem.!!!

2011. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Arról nem is beszélve, hogy a szeparációs időszakban majd, nem tudod egyszerűen magára hagyni, annyira sírni fog utánad, mert megszokta, hogy mindig veled, illetve rajtad van.Ortopédus szakorvos ismerősöm egyértelmű gyermekkínzásnak nevezi a hordozókendőt, amivel szó szerint gúzsba kötöd a csöppség egész testét.
2011. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Akkora divat lett ez a kendő, hogy már mindenki kendőben hordja a gyerekét ha kell, ha nem. Kíváncsi vagyok hány év kell, hogy kiderüljön mégsem annyira jó dolog ez pici babáknak. Mi lehet kényelmesebb a fekvésnél? Ki tudok akadni, mikor még sétálni is kendővel mennek!!! Brrrrr
2011. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Én kaptam ajándékba csatos hordozót (egyébként nem vettem volna). 4 hónapos korában raktam bele először. Tényleg jó volt, meg kényelmes, de kisebb babát nem tennék bele semmiféle kendőbe. De még ennyi idősen is csak max. egy fél órát volt benne egy nap. És később is.

És nem gondolom, hogy egy újszülöttnek túl jó, mert neki a fekvés a legjobb.

2011. ápr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Noi12 válasza:
52%

Bár nem mai kérdés de a google első oldalon dobja fel...

Akkor tegyük kicsit tisztába a dolgokat.A hordozás kifejezetten előnyös jó a babáknak.De nagyon nem mindegy ezt miben tesszük.Újszülött babát csatos hordozóba még nem lehet tenni.A kenguru kifejezetten káros a babáknak,még 1éves korban is nem ,hogy kisebb babáknak.Ártalmas a csípőre a gerincre,a fiúk heréire.

Hordozó kendőbe születéstől lehet vinni a babákat megfelelő kötésben.Nincsenek gúzsba kötve,sőt!!! Magzati pózban hordozhatóak. Az újszülöttek gerince még nincs kiegyenesedve,úgynevezett C tartásban van.Nekik még káros lehet a háton fekvés is,hisze az a rendellenes .Nem kell hozzá nagy tudomány,elég csak arra gondolni,hogy hogyan is fekszenek a mama pocijába.És nem kell azt gondolni,hogy születés után a gerincük rögtön ki egyenesedig :-)

Sajnos kis hazánk enyhén elavult nézeteket vall sok dologról.Körüllehet nézni! Afrikában a hordozás(kendőben) teljesen hétköznapi dolog.Jelentősen kevesebb a gerinc és csípő problémás ember mint a fejlett országokban.

Ma már hála égnek mennek a hírek a kenguruk káros hatásáról..Neten googléba beírva rengeteg infó áll a rendelkezésünkre.

2012. szept. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!