Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenguru és kendő - most akkor...

Kenguru és kendő - most akkor mindkettő káros, vagy egyik sem?

Figyelt kérdés

sziasztok! nemrég született a második babám, lassan mennénk csavarogni a bátyjával hármasban, aki még csak 16 hónapos. régóta agyalok a közlekedés hogyanjáról, de most már döntenem kell. mivel sétálni úgy tudunk menni, hogy apa kirak minket kocsival, arra gondoltam, hogy a nagyot babakocsival viszem, a kicsit pedig egy könnyen felvehető -újszülött kortól használható- kenguruval.

egy barátnőm viszont azt mondta, ne vegyek kengurut, mert "szétcseszem" a gerincét még a fekvőssel is- hallotta ő ezt egy ortopéd orvostól. akkor elkezdtem kendőben gondolkodni (csak karikásban, mert kötözgetni nem szeretnék kocsiból kiszállva) . erre egy másik barátnőm ledorongolt, hogy az sem jó, mert az a baj, hogy nincs támasztva a baba gerince - ezt ő szintén egy ortopédustól hallotta.

na, király! teljesen tanácstalan lettem :( testvérfellépőt nem kapni a babakocsinkhoz, másik babakocsi viszont nem fér el a kocsink csomagtartójában :(

Most akkor a kenguru vagy a kendőfélék a károsak? Vagy egyik sem, csak okosan használja az ember?

Nektek mi erről a kérdésről a véleményetek? Van esetleg a témában valakinek friss infója orvostól, szakembertől, újságból?

Köszönöm, ha írtok! nekem ez nagyon fontos, lelkiismereti kérdés is...


2010. febr. 18. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a kendőre szavazok, ha nagyobb lesz mei tai-ra.

Ezen az oldalon mindent megtalálsz:

[link]


A kenguru tényleg nem a legjobb megoldás.

2010. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz az ég világon semmi baja sem a kenguruban, de abba tudtommal csak 2 hónapos kortól lehet tenni. Az én fiam imádja, és semmi baja a gerincének. Ha mindig arra hallgatnánk, amit "valaki mond" meg "valahol hallottam", hát...
2010. febr. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azért nem vettem kengurut, mert "azt hallottam sok helyről", hogy káros a baba gerincének.

Mei-tait viszont kaptam karácsonyra: állítólag az nem rossz a babának. Innen van a mei-taiom: [link]

2010. febr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon kendő ellenes voltam, nem tudom miért, de nem tetszett. Aztán a kislányom beteg lett és sokat volt kézben, szinte egész nap és inhüvelygyulladásom lett. Akkor én küldtem el a férjem kendőért, mert azt hittem leszakad a karom, ráadásul nem tudtam semmit csináni a kezeim nélkül. Nekem nagyon bejött. Azóta meggyógyulta kislányom, de még most is sokat használjuk ha megyünk valahova és macerás babakocsival. Nagyon egyszerű megkötni, kb 3 mp, nagyon gyoran meg lehet tanulni. A mei tai is jó, de az csak 3 hónapos kortól lehet. A kendőben lehet újszülöttett fekve is, igaz én 5 hetesen kezdtem kendőzni, de nem fektetve raktam bele a lányom, hanem magam felé fordítva ültetve. Azóta is úgy használjuk, nézelődik, aztán ha elfáradt elalszik. nagyon szereti.

A kengurut a dokink nem ajánlotta és azt újszülött kortól nem is szabad, a fekvőset sem.

4 hónapos anyuka

2010. febr. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!