Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érezzem magam emaiatt rossz...

Érezzem magam emaiatt rossz anyának? Mit tegyek hogy ne érezzem magam annak? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy járunk babaklubba és

1. van egy 4hós fiú baba aki 9500gramm mig az én 1éves mászó lányom csak 7300gramm.

2. Tegnap amikor voltunk jó kedvűen kipihenten mentünk, s fél óra után elmászott tőlem s elkezdett sírni,adtam neki bulátát nem kellett neki.adtam neki vizet az üvegéből nem kellett neki. Cicizni se akart. Vállamon megnyugodott nehezen,majd amikor ujra elmászott ujra elkezdett sírni.

Nem volt a földön semmi.


Megjegyzés: 3hónapos kora óta járunk,ismeri a babákat,anyukákat.szereti is őket. senki nem tudta megnyugtatni. Hetente van a klub s van h klubbon kivül is találkozunk. egy baba odaült hozzá mikor sírt s ő nyugtatta meg.(másfél éves kislány)Pedig egy mosolygós,irtó aranyos kiscsaj... s nem is volt fáradt..


2011. ápr. 19. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Jéééézusom.Szerintem menj ki egy kávéra a barátnőiddel.Bocs,nem bántani akarlak,de azt hiszem kicsit sokat vagy a babáddal.Nem kell rosszul érezni magad ez miatt.
2011. ápr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem hogy miért kellene magad emiatt rossz anyának érezned. Szerintem ezt te sem gondolod komolyan. Éppen rossz napja volt a picidnek. Előfordul az ilyesmi. Sajnos nem láthatunk bele a kis fejükbe.
2011. ápr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

1. Van egy szomszédom, kb. 80 kg, én csak 57. Nem irígykedek rá, és nem aggódok. :-)

2. Lehet, hogy jön a foga azért sírt, vagy fájt a feje, vagy semmi kedve nem volt a klubbhoz, inkább levegőzött volna... számtalan oka lehetett, hogy sírt, ő még nem tudja mondani mikor mit szeretne, vagy mit nem, mikor mi fáj, mihez van kedve.

Ettől nem vagy rossz anya, lépj túl, ma csináljatok valami mást, amiről tudod hogy nagyon szereti a babád, pl. hintázzatok, homokozzatok.

2011. ápr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem ezt a lányom már többször csinálta, hogy egyszerűen nem tudom megnyugatni, bár leginkább itthon csinálja, csak ritkán közösségben, mert sok minden leköti. De ha éppen gond van, akkor felveszem és járkálok vele a szobában. Ő is egy éves, és 8 kilós, még Ő is inkább mászik, mint járna. Soha, de soha nem éreztem magam rossz anyának, mert nem tudtam azonnal megnyugtatni, még akkor sem, ha ez mások előtt történt. Hiszen nem mindig találhatom ki, hogy mi a baja. Van, hogy csak éppen valamitől megijedt, amire nem is gondoltam volna, hogy ijesztő számára, vagy volt, hogy annak ellenére, hogy később kelt mint szokott hamarabb lett álmos mint általában. Most pedig olyan időszaka van, hogy itthon semmi nem jó, csak a játszón érzi jól magát. Itthon hisztis és nyűgös, mégsem okolom magam, és nem érzem azt, hogy valamit elrontottam volna, hanem keresem a megoldást, hogy mi jó mindkettőnknek. És nem érdekel, hogy ha valaki azt mondja nekem, hogy milyen hisztis a lányom, aki mondjuk csak éppen akkor látja, amikor rossz napja van. ezt is meg kell tanulni, hogy nem arra figyelni, hogy ki mit gondol, mert leginkább ezért érzi magát sok anya rossz anyának, mert azt figyeli ki mit gondol és ki nézi.
2011. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

1. Négy hónaposan 9500 g??? Az orvosuk és a védőnőjük mit szól hozzá? Na mindegy, végül is mindenki úgy nevel hájfejet a gyerekéből, ahogy akar.

2. Fogzás, pocakfájás, bármi lehet.

3. Van összefüggés a két kérdésed között és csak én nem látom?


Lazíts! :-))

2011. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jó neked, hogy ez a legnagyobb problémád...

1 éves a lányod, egyre többször fogod megtapasztalni, hogy nem tetszik neki az, ami eddig jó volt, vagy amit te szeretnél. Egyszerűen mást akar, mert kezd rájönni, hogy ő egy külön kis egyéniség.


A súlyra vonatkozó problémát én sem értem, örülj, hogy a te gyereked nem túlsúlyos, mint a másik baba.


Nem akartalak megbántani, de nem kell a bolhából elefántot csinálni:)

2011. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

1. babád kicsit sovány, másik baba kicsit duci.

miért is érdekes ez?


2. lehet rossz napja volt babádnak vagy már Te vagy feszült és kialvatlan és ezt érezte. vagy fog, pocak, melege volt, fázott, túl sok inger érte, stb


megjegyzés: nagyon aranyos lehet az a kislány aki megnyugtatta :))))


nem tudom, ezeknek a kérdéseknek mi köze ahhoz, hogy rossz anya vagy-e?

azt hittem jön valami rém történet anyóstól, beszóló öreglányokról, kompról vagy leesett a babád az ágyról, ilyesmik, de hogy a 4 hónapos majd 10 kilós babának mi köze az anyai milyenségedhez? :O

2011. ápr. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
13:53-as valaszolo mit kepzelsz te magadrol hogy latatlanban egy kisbabat lehajfejezel?az en babam is 9 kg volt 4 honaposan es 70 cm mert 4600 grammal szuletett.egyaltalan nem volt kover csak hosszu!attol meg hogy egy babanak nagy a sulya nem biztos hogy kover is! szegyeld magad hogy ilyen bunko vagy
2011. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
Dehogy szégyellem...gyönyörű lehetett...
2011. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
13:53 hogy banthatsz meg egy anyukat azzal hogy ilyen hangvetelben becsmerled a gyereket raadasul ugy hogy nem is lattad
2011. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!