Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1eves a fiam es van meg tejem...

1eves a fiam es van meg tejem tudnam szoptatni (bar nem sok), de nem szeretnem tovabb. Szeretnem adni neki a hazi tejet. Erezzem magam rossz anyanak?

Figyelt kérdés
47kg vagyok es szerintem a szoptatas vegett fogytam le,na nem tuti.De szeretnem mar osszeszedni magam mert nincs energiam,ez vegett is szeretnem abbahagyni a szoptatast.Meg talan mar nincs is ra akkora szuksege a picimnak ugye?:)
2009. júl. 8. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 7 hónapos a babám, és én sem szeretném tovább szoptatni, mint 1 év. Én is 60 kiló helyett 52 kiló vagyok, leevett rólam mindent a babám. Hogy nem akarom évekig szoptatni, én emiatt nem érzem magam rosszul. Sőt számomra fura egy nagyobb gyereket szoptatni, pl 2 évest, nekem az nem szimpatikus, amikor jön a gyerek pólót felhúz, kimondja, hogy cici, stb. Mindenkinek szíve joga, hogy meddig szoptat. Valaki csak fél évig, valaki egy évig, valaki tovább. Mindenki azt csinál, amit akar, nem ettől leszünk jó vagy rossz anyák.

Szerintem nyugodj meg, és tégy az ösztöneid szerint.

2009. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ügyes vagy, hogy sikerült egy évig szoptatni a kicsit! Én 5 hónapig tudtam, majd teljesen elapadtam, de én is lefogytam, csontos lettem, annyit evett, pedig napi hatszor ettem akkoriban és nen keveset! Szóval ügyes vagy ès jó anyuka, mint itt szerintem mindanyian, hisz mást sem teszünk, mint a kicsikről olvasunk és egymástól lesünk, tanulunk;)
2009. júl. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszi aranyossak vagytok.Csak kicsit akkor is rosszul erzem majd magam mert van tejem,na mindegy.Igaz orulhetek h eddig tudtam szoptatni:)
2009. júl. 8. 09:36
 4/7 anonim ***** válasza:

szia

egyaltalan ne erezd magad rossza nyanak, 1 eves korig szoptatni kivalo! viszont ha gondolod(es endokolt) adhatsz tapszert is a babadnak(junior milk) tehentej helyett, mondjuk 1,5 eves koraig.

2009. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Enyém is 1 éves, eddig 2x szopott még, most térek rá, hogy csak este adom neki a cicit. Persze apja lehurrog, hogy adjál neki enni!!!, de nem érdekel már az sem. Nem teszem tönkre magam, csak, hogy még pár hónapot ráhúzzunk.

Első fiamat is 11 hónapig szoptattam, nekem elég volt.

Így is a fogaim tönkrementek, fáradt vagyok mindig stb...

Nem vehetek be gyógyszert amikor fáj valamim, vagy menszesz görcsnél, nem ihatok egy pohárka piát a szülinapomon...

Kész, nem vagyunk rossz anyák, csak végre magunkkal is szeretnénk foglalkozni.

2009. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha így érzel tedd, de azért próbálj fokozatos lenni, ne hirtelen vond meg. Szerintem érdemes utánanézni ezt hogy kell. A fontos, hogy te kiegyensúlyozott légy, az lesz jó a gyereknek is.
2009. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jajj koszi,megnyugtat hogy nem csak en erzek igy,es utanna fogok nezni,nem akarok neki rosszat,sott...
2009. júl. 8. 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!