Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Itt mindenki babája szépen...

Itt mindenki babája szépen alszik éjjel, csak enni kell fel és alszik is tovább? Nappal nem sír, és akkor is alszik?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia,

Az enyém 3,5 hónapos kisfiú. Este fél 9 körül elalszik, kb. negyedórás- félórás ordítás után, hajnal 5 körül kel enni, éjjel sokat nyöszörög álmában, amitől ő alszik, de engem felébreszt. A hajnali kaja után visszarakom az ágyába, mire kész vagyok a fejéssel ő is alszik. Napközben gagyog, játszik, többnyire úgy, hogy vele vagyok, de azért meg tudom csinálni a házimunkát mellette. Kb. 3 óránként eszik, minden kaja előtt fél-egy órát alszik, ami elég nehezen megy, elalvás előtt mindig van egy kis sírdogálás, ordítás.

A Te babád mit csinál? Mennyi idős? Az első két hónapban a fiam sokat sírt, nyűgösködött napközben, de éjjel többnyire akkor is aludt, bár többször kelt enni.

2009. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Részben :)

A babám éjjel csak eszik és alszunk tovább. De nem volt könnyű ezt elérni, nehéz volt az elején.Nappal már sokat fent van, fél órácskákat alszik...és csak akkor sir, ha egyedül érzi magát. Kicsit elkapattam, mármint nem a kézben levést gondolom, hanem azt, hogy rögtön reagálok mindenre. Egy mosoly, egy puszi :)Azért vannak helyzetek amikor türelmesebbnek kellene lennie .

De hogy ne legyen ennyire "könnyü" elmondom, h a másik két lányommal iszonyat volt. Nem aludtak éjjel, állandóan sirtak...többemberes babák voltak..és csak én voltam egyedül merthát a párom dolgozott :)

4 hós manó anyukája

2009. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 hós!Az enyém is több emberes baba! 2hós koráig non-stop sírt!Mára ez javult,de rengetegszer kel!Nappal se alszik max 3 órát öszzesen!Csak mert itt mindenki olyan kiegyensúlyozott,kipihent anyukának tűnik,csak Én nem tudom kezelni a babám!
2009. márc. 4. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre a fiamon, hogy a hangulata, viselkedése nagyban függ az enyémtől. Volt, hogy totál ki voltam bukva, mert annyit ordított, holott evett, aludt, volt tiszta pelus, és mégis ordított. Ilyenkor ingerült voltam, és még jobban ordított. Máskor kedvesen, mosolygósan (nehéz volt) próbáltam megnyugtatni, simogattam, tornáztattam, eltereltem a figyelmét az ordításról, és akkor nyugodt is maradt. Rengeteg türelem, kitartás kell hozzájuk, nagyon sok törődés, szeretet. Gondolom ki vagy merülve, nekem az segített, hogy kértem segítséget. Eljött egy nap a nagymamám, hozott ebédet, foglalkozott a kicsivel, én sétáltam addig egyet, felfrissültem, és utána könnyebb volt. Kitartás!!!
2009. márc. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenkinél van mély pont hidd el! Nálunk is volt, még most is többször ébredezik a babám, bár 9 hónapos. Anyukám mondta pont a múltkor, hogy egyáltalán nem látszik már rajtam, hogy már lassan egy éve nem aludtam egyben 3 órát! :-) A www.kismama.hu oldalon találsz több cikket az alvással kapcsolatban, ha van kedved és időd olvasd el! Próbálj kicsit kikapcsolódni, ha tud valaki egy kicsit a babára vigyázni!

Minden jót!

2009. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 hónapos a kisfiam, tápszeres. Nappal és éjjel is 3 óránként eszik, bár éjjel nem keltem, magától kel. Utoljára 22.30-kor etetem, ő kel 1.30-kor és 4.30-kor. A hajnali etetés után mindig sír legalább fél órát. Soha nem alszik vissza teljesen, van amikor a 7.30-as etetésig fennt van. Azt mondják ez ritkul 6 hetes kora után, de a fenti példa nem ezt mutatja. Kitartás! Nappal is etetés után fennt van fél-egy órát minimum. Van, hogy a köv. etetésre alszik el...
2009. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neeem! Nappal nem alszik, állandóan ölben van,és rengeteget sír. 10 hetesek vagyunk, és nagyon fáradtak. Már alig látok, leszakad a dereka. Remélem idővel jobb lesz a helyzet.
2009. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!