Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kap, vagy egyáltalán...

Mit kap, vagy egyáltalán kap-e valamit húsvétra a babád?

Figyelt kérdés
Fiú vagy lány? Kora? Mit kap? :)
2011. ápr. 17. 15:38
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
50%

Gyermekkorom kedves emleke a sonkan, torman es fott tojason kivul a nyuszifeszek, valami aprosaggal. Tavaly nem kapott a kisfiam semmit, hiszen csak 6 honapos volt, de iden mar masfel (edketto, ahogy o mondja), igy biztos lesz neki egy konyv, egy nyuszi, par tojas, esetleg egy kisauto vagy egy labda a feszekben.

Szeretnem, ha a gyermekem ugyanazt az oromot erezne, mint en gyerekkoromban (meg a friss tavaszi levego illatara is emlekszem, elotte este apukammal csinaltuk a feszket), akkor is, ha van aki szamara az en valaszom nem hasznos es lepontoz.

Ja, a ferjem erdelyi szarmazasu, nem tudom ezert-e, de naluk nem szokas ajandekot adni a gyermeknek. Neki van ketto az elozo hazassagabol, ok nem szoktak semmit kapni.

2011. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
70%
Elfelejtettem irni, Svajcban lakunk, itt meg szokas elrejteni a tojasokat, aprosagokat, nem ugy mint nalunk, hogy feszekben van. Igy meg izgalmasabb, ha meg kell keresni.
2011. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém első lépés cipőt kap,meg valami kis apró játékot!Májusban lesz 1 éves!
2011. ápr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van, de mindig is kaptam ajándékot Húsvétra. A csokibárányok és csokicsibék, nyulak mellé játékot is. (ugrálókötél, labda, hinta, talicska, könyvek, mikor éppen mit).

Sokan ezt írjátok, nem erről szól a Húsvét. A Karácsony sem, mégis veszünk ajándékot. Ennyi erőből ugyanaz vonatkozhatnak arra az ünnepre is, hogy tartsuk a hagyományt, díszítsünk fát, együnk, igyunk, menjünk misére, de szégyellje magát, aki a fa alá ajándékot tesz?

Mennyivel rosszabb, ha valaki a Húsvétot is úgy ünnepli, hogy meglepi a gyerekeit? Itt a tavasz, jó az idő, a gyerekeim hetek óta lázas izgalommal keresik a leendő nyuszifészek helyét. Miért fosztanám meg őket ettől, én is kaptam gyerekkoromban MINDIG valamit, pedig nem voltunk egy gazdag család! Egyszerűen hozzátartozik sok család hagyományához, hogy szombaton sonkafőzés, tojásfestés, vasárnap reggel nyuszifészek-keresés, mise, közös nagy ebédek, sütizés.

Ha valaki nem vesz ajándékot, akkor nem értem, miért magyarázkodik az ilyen kérdésnél... akkor ne vegyen.

2011. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mindig is kaptak, így helyes az első mondatom, bocsánat!
2011. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!