Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kap, vagy egyáltalán...

Mit kap, vagy egyáltalán kap-e valamit húsvétra a babád?

Figyelt kérdés
Fiú vagy lány? Kora? Mit kap? :)
2011. ápr. 17. 15:38
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
73%

Az én babám még pici, 5 hós, ezért nem veszek még neki semmit. (a nagyszülők biztos igen)

DE egy nagyobb gyerek miért ne kaphatna valami apróságot, játékot stb?

Nálunk a családban, ismerősök között gyerekkoromban hagyomány volt, hogy 'nyuszifészket' csináltunk, amibe a nyuszi beletojt :-)) valamilyen ajándékot. Emlékszem, sokszor már reggel 5 felé felébredtünk, úgy izgultunk, fel tud-e ugrani a nyuszi az 1. emeletre:-))

Aztán a nagymamákhoz is jött, kertes házba, az volt az igazi, főleg, ha jó idő volt.

Nagyon klassz emlék, szép szokásnak gondolom, személy szerint nem gondolom, hogy ezzel baj lenne.

Persze felnőttként már nem ajándékozunk, legfeljebb valami jelképes apróságot.

2011. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
73%
Az én kisfiam 23 hónapos,kis gereblyét,kis söprűt,kis lapátot,fűnyírót kap és némi tojást,meg nyuszit.Tavaly is kapott pedig 10 hós volt csak.Ilyenkor nálunk mindig a kinti játékok kapnak hangsúlyt.A nyuszifészek ürítés után pedig elmegyünk a templomba a húsvéti misére,és megünnepeljük a Húsvétot.A kettő nálunk nem zárja ki egymást.
2011. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
61%
Kisfiam 3 hónapos,játszóállványt vettem neki.1200Ft volt,azt hiszem ha nyuszit kapott volna azt sem került volna kevesebbe és ezt értékeli is.A nagyszülők csoki helyett plüss nyuszit vettek neki.
2011. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
49%

Ket fiam van, az egyik ket eves mult, a masik egy eves mult.

Semmit sem kapnak husvetra.

Lehet, hogy en vagyok igy ezzel egyedul (nem volt idom visszaolvasni a valaszokat), de en egyaltalan nem ertem, hogy miert kellene husvetra ajandekot venni, kicsit meg is lepodtem, amikor mar 1-2 honapja olvasgattam itt, hogy ki mit vesz husvetra.

Nekem semmi ilyen nem remlik, a husvet nalunk arrol szolt gyermekkoromban, hogy sokat foztunk, szendvicseket, sutiket csinaltunk, tojast festettunk, csokinyuszit vettunk es vartuk a locsolokat. A fiuk kaptak tojast, a nagyobbakat megkinaltuk enni- es innivaloval, beszelgettunk 5-10 percet es kesz.

Semmilyen ajandekozas nem remlik, nem is szeretnem bevezetni ezt az ujkeletu szokast (vagy az is lehet, hogy regi, csak felenk Kelet-Magyarorszagon nem volt ez divat).

2011. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
60%

Egy valamit tessék már megjegyezni: minden ünnep arról szól amit a szülők a gyereknek megtanítanak! Ha te azt tanítod hogy a Húsvét egy szép ünnep, tojásfestéssel, kirándulással, locsolkodással, de még mindezek mellé egy kis plusz örömforrásként a Nyuszi ajándékot rejt el a gyermekednek, az miért rossz?


Ha valaki úgy neveli a gyerekét hogy "azért nem kap semmit mert akkor erről szólna az ünnep", ne csodálkozzon ha a gyermekének majd valóban az ajándék -ha valamire kap- az ünnep rovására megy! Arra kell törekedni hogy az ünnep lényege megmaradjon és emellett bőven elfér a kicsiknek egy kis plusz örömforrás. Nem tudom miért lett mostanság divat egymást alullicitálni, egy másik kérdésben is azon vagdalkoznak az anyukák hogy ki vesz nagyobb semmit a gyerekének hogy elkerüljék a "máskülönben csak arról szólna" esetet....elárulom, a gyerek -ha tartalmasan töltitek együtt a Húsvétot, baromira nem csak az ajándékot fogja értékelni (már ha értelmes) hanem az hogy a Nyuszi elrejtett neki ajándékot, csak egy szimpla plusz kedveskedés, hiszen ki nem szeret kapni? És ha adsz, azzal megtanítod arra is, milyen jó adni. Ez éppoly fontos mint a sonka, meg a locsolás. Mert az ünnep tartalmát TI határozzátok meg, és ha a gyermeketek egy apró meglepetéstől azt hinné hogy na akkor ez csak erről szól, akkor ott nagyon elrontottatok valamit..........ugyanis egy okos és jószívű gyerek számára az ajándék nem a MINDEN egy ünnepen, hanem egy klassz kis adalék, egy plusz, amit várni lehet a sok aznapi öröm között. Legalábbis a mi családunkban ez a felfogás van.


Mi valami kerti dolgot veszünk neki amivel kint játszhat a jóidőben és persze tojást is fog neki eldugni a Nyuszika, amiket persze -segítséggel- meg fog keresni :) Ahogyan tettem ezt én is és tesóm is, és tesszük mai napig, és ez is egy nagyon nagy családi bohóckodás, ahogy gyermektől nagyszülőig, dédszülőig mindenki keresgél a kertben :) És utána leülünk és nagyot sonkázunk, a fiúk locsolkodnak és nagyon tartalmas az ünneplés.

2011. ápr. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
45%
Utolsó vagyok, kihagytam hogy kisfiam van, aki 9 hónapos.
2011. ápr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
66%
A lányom 3 és fél éves ő biciklit kap húsvétra és csokinyuszit.
2011. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, MOST miről szól az ünnep, de én 34 éves vagyok, hívő keresztény családban nőttem fel, és gyerekkoromban MINDEN Húsvétkor hozott ajándékot a nyuszi. Egy pöttyös labdát, egy puzzle-t stb.

A 16 hónapos fiamnak és a vele egykorú unokatestvéreinek is hoz, mágneses írótáblát.

2011. ápr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
72%
Én is úgy nőttem fel, hogy a nyuszi mindig elrejtett valamit a kertben. Két lányom van, és én ezt a hagyományt tovább adom nekik. Apróságokat fognak kapni, csokinyuszit, nyuszis könyvet, színes ceruzát és kifestőt.
2011. ápr. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó vagyok: 3,5 éves és 10 hónaposak a lányaim
2011. ápr. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!