Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kényszeritenétek gyereketeket,...

Kényszeritenétek gyereketeket, hogy adja oda a játékát a másiknak, aki kéri, ha ezért a sajátod sír?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 14. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Illetve próbálnék vmi köztes megoldást, kicsit Te játszol, aztán odaadjuk Jancsikának is kicsit...
2011. ápr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megpróbáltam, de csak sírt, a másik anyuka meg elvette az enyémtől. Én meg úgy sajnáltam a lányomat..
2011. ápr. 14. 21:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha azé a játék, aki kéri, akkor sajnos el szoktam venni a kisfiamtól a játékot. Próbálok keresni neki mást, amivel játszhat, de a kölcsönkapott dolgot vissza szoktuk adni. Nem jól csinálom?
2011. ápr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Attól függ kié a játék. Ha azé aki kéri, akkor nincs mese, vissza kell adni, de ez nyilvánvaló. Ha a tietek a játék, akkor nem vagy köteles odaadni, de ez is nyilvánvaló.
2011. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én úgy veszem ki a kérdésből, hogy a lányodé volt a játék, nem?

A másik anyuka meg ...hm, hm, izé. Talán Neked szólt volna, és majd TE elveszed gyerekedtől, ahogy TE jónak látod. Ez nekem furi...mondott vmit?

2011. ápr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

most én sem tudom hogy kié volt a játék

a kérdésedből úgy értelmeztem, hogy a te gyermekedé, viszont a kommentedből meg úgy hogy a másiké, mivel a másik anyuka elvette

mert nagyon nem mindegy

ha az én gyerekemé a játék, akkor megkérem hogy adja oda játszani a másiknak is, de ha nagyon nem akarja, akkor ez van, akkor nem adja, nem fogom erőltetni

de ha a másik gyereké a játék, akkor mindenképp vissza kell adni, még akkor is ha sír az enyém

2011. ápr. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

En ugy gondolom, hogy akarkie is a jatek a gyerekem kezebol ne vegye el masik anyuka.

MAjd en elveszem ha nem a mi jatekunk es termesztesen az elso szora vissza adjuk.

Ha a mi jatekunkat veszi el az anyuka akarmilyen joban is vagyunk tuti ra szolnek.

En mindig oda adom masik gyereknek a lanyom jatekait, de sosem veszem el mas gyerektol.Mindig szolok az anyukanak, hogy megyunk haza legyen szives elkerni a gyermeketol.

2011. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

21.34 vagyok.

Pontosan egyetértek az utolsó két válaszadóval!!!


Írj, mert kiváncsiak vagyunk, hogy kié volt az a játék...:-))

2011. ápr. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez igazi patt-helyzet!Ugyanis az anyukák kellemetlennek érzik az ilyen szituációkat és esetleg kényszerítik a gyereket a játék odaadására(illemből),pedig ilyenkor alakul a BIRTOKLÁS-fogalma,az ENYÉM,TIED fogalma,és tök normális fejlődési szempontból az "irigység"egy bizonyos korban!(2-3 évesen)Én biztos hogy nem kényszeríteném,legfeljebb megkérném szépen egy picit adja kölcsön.Én azt szoktam csinálni hogy direkt több játékot viszünk,és akkor ha valamit nem szeretne odaadni egy másik lapáttal "leszerelem" a kisgyereket,aki kéri,VAGY elkerülöm a játszóteret ha túl sok a gyerek.Ha valaki anyuka elvenné a gyerekemtől a játékot,biztos elképednék,de a gyerekek előtt nem balhéznék,utána nagy ívben kerülném az illetőt.Egy 2,5 éves és egy 5hónapos fiúk anyukája
2011. ápr. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát kezdjük ott, hogy síró gyerektől max olyan játékot vennék el, ami a miénk, és mondjunk elindulnánk haza a játszóról, de próbálnám meggvígasztalni.

Amúgy van erről sztorim: a sógornőimnek mind lányaik vannak. Az egyik kislány szülinapjára babát kapott, le se akarta tenni, annyira örült neki. Az egyik unokatesó persze mindenképpen el akarta venni tőle, és az anyuka rászólt a saját, szülinapos lányára, hogy "jaj, kislányom, add már oda, ne légy IRIGY, otthon annyit játszhatsz vele, amennyit akarsz..."

Nekem ennyi idősen a szivem szakadt volna meg, ha anyám arra kényszerít, hogy a szülinapi ajándékomat órákra adjam ki a kezemből. Egy 3 éves gyerek még nincs annyira tisztában az időbeli fogalmakkal, nekik nem mond semmit, hogy "majd később"

Én totál megdöbbentem a sógornőm szövegél. Biztos nem így fogom nevelni a fiam, az irigység nem a saját szülinapi ajándékomnál kezdődik, úgy gondolom.

2011. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!