Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálok rosszul? 2 hete...

Mit csinálok rosszul? 2 hete kezdtük a hozzátáplálást, és gyakorlatiag sehol nem tartunk. Próbáltam almával, utána barackot kapott, ma meg krumplit, de nem nagyon eszi egyiket sem.

Figyelt kérdés

nagy nehezen be tudok csepmészni a szájába egy-egy falatot. egyszerűen nem akar semmit elfogadni. nem hiszem, hogy semmi sem ízlik neki. itt v.mi más gond lehet.

talán az a baj, hogy pont most jön a foga? eddig anyatejet meg tápszert kapott. 6 és fél hónapos.


2009. márc. 2. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

2 hete kezdtétek? És aggódsz? Viccelsz? Az én babám 10 hónapos, és még mindig alig eszik valamit, inkább csak szopik. A védőnő szerint előfordul, a gyerekorvos meg azt mondta, hogy örüljek neki, mert amíg a tej elég neki, addig kevesebb káros anyagot eszik meg. M

ég nem érett meg a hozzátáplálásra, és kész. Várj vele, a 6 hónapos kor nem szentírás minden babára.

2009. márc. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kitartás! nem mindenkinél olyan gyors ez a dolog:-) Próbáltál gyümölcslét itatni vele? lehet hogy kell, hogy az ízekkel így ismerkedjen. Illetve, ha éppen jön a foga, akkor zavarhatja a kanál. Nálunk már a felső fogak jönnek, most egyszerűen nem tudom etetni rendesen, mert nem hajlandó a kanalat elfogadni, pedig már több mint két hónapja naponta 2-szer azzal eszik. Ne add fel, biztos, hogy előbb utóbb nekiesik a gyümölcsöknek:-)
2009. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!Az én fiam most volt 9 hónapos,és ő max 1 szopit hagy ki egy nap.Mi is 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást.Van olyan hogy 3 falat főzeléket hajlandó megenni,és kéri a tejcsit.Én is agyon aggódtam magam,de sokan megnyugtattak,hogy ha jól érzi magát,és szépen fejlődik akkor nincs gond.Semmiképpen ne erőltesd neki az ételt.Valószínű,hogy még a babád nem elég érett a szilárd étel evésére.Szép lassan,fokozatosan próbálkozzál a gyümölcsökkel,hátha majd ráérez az ízére.

Az én fiam ma már háromszor eszik szilárd ételt,de szinte utána mindig cicizik.

Előbb utóbb biztosan enni fog,csak légy türelmes!

2009. márc. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nikcsi ***** válasza:
Szia! En is igy vagyok 4 es fel honapos fiammal. Probaltuk az almat (rendes es uveges), barackot, banant, tejpep, de semmit se fogad el. Ugy gondolom meg nem erett a rendes kajakra es a kanalra. En varok meg egy par hetet, aztan ujra probalkozunk. :)
2009. márc. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. csak olyan elkeserítő, hogy készítem neki a finom kajákat és szinte mindet otthagyja.

oké, akkor nem erőltetem. megkínálom, és ha nem kell neki, hagyom. attól tartok, hogy az anyatej már nem tartalmaz elegendő tápanyagot neki. vagy ez hülyeség?

2009. márc. 2. 21:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Szióka!

Én a 18:36 vagyok!Az anyatej a legújabb kutatások szerint(olvastam valahol)a baba 1 éves koráig elegendő .Illetve a legjobb ha a fő tápláléka a tejcsi marad.Semmiképpen ne aggódj,az én fiam majdnem 10 kg,74 cm és most volt 9 hós.

Szinte majdnem egész nap tejcsizik.

2009. márc. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!