Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem a hagyományos módszer...

Nem a hagyományos módszer szerint csinálom a hozzátáplálást. Rosszul teszem?

Figyelt kérdés
Két hónapja kóstolgatunk hat hónapos kicsimmel, de semmi eredmény nem volt. Nem eszik meg semmiből akkora adagot, hogy étkezést válthatnánk ki(épp annyit evett, hogy megtudtam nem allergiás az almára, barackra, s.tökre, krumplira, répára, szilvára.). A tápszer viszont már túlságosan megterhelte a gyomrát, 200ml eszik egy étkezésre-ha kevesebbet adok sír, hogy éhes még. De ezzel a mennyiséggel volt, hogy hét órán keresztül elvolt, nem fogadott el semmit, ami neki sem jó, és a napirendet is nagyon összekutyulta. Azt találtam ki, hogy tízóraira adok pár kanál pépet (csak ennyit fogad el), utána pedig megitatom rostos gyümölcslével étkezés gyanánt, ezt szereti bever 200ml-t. Így a következő étkezés időpontjára éhes lesz, elfogadja a tápszert. Nem tűnik éhesnek, éjszaka is jól alszik, a pocakja is jobb, a napirendünk is helyreállt. Szerintetek hibás a táplálási rendszerem? Gyümölcs(főleg lé) elég így egy étkezésre? Négy napja etetem így.
2009. márc. 2. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg a déli etetés előtt fél órával a gyümit és hagyd ki a tizórait, akkor talán éhesebb lesz és jobban elfogadja a gyümölcsöt is. esetleg egy kis sinlacot keverhetnél a gyümijébe, jobban is lakik és kicsit finomabb is.
2009. márc. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Azért nem tudom elhúzni a tízórait, mert így eszik: Reggeli:4, kb 10-ig nem fogad el semmit-ekkor kap gyümit-ez ugye már hat óra kaja nélkül-ilyenkor már kifejezetten éhes, de ha tápszert kap akkor legközelebb kb háromkor hajlandó enni(akkor lenne az ebéd)utána hétkor enne kb-ha egyáltalán enne-volt, hogy csak kilenckor hamizott-a vacsora pedig így teljesen kimaradna, amitől éjszaka kelne kb 2-3 alkalommal:(. A sinlac nagyon jó ötlet, fel lehet íratni? Hogy kell "használni"?

2009. márc. 2. 10:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jól csinálod , próbáld meg igy. Lehet megköveznek ( te is), de próbáltad a főzeléket (akár tápszerrel felhigitani ) cumisüvegből kinálni? Fokozatosan átváltani kanálra is, majd a cumisüvegből teljesen elhagyni.Valószinű a kanállal nincs megbékélve, nem jön belöle úgy , mint az üvegből.
2009. márc. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
első vagyok. gyerekdoki felirja receptre, 1400 ft körül van. pár teáskanállal keverj a kajcsijába. főzelékbe is teheted, kicsit dúsitja. sok szerencsét. én a helyedben azért szólnék a védőnődnek, hátha tud némi jótanácsot adni.
2009. márc. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen valami hasonlót tervezek én is, ha máshogy nem megy. Természetesen barátkozunk a kanállal is kitartóan. Tápszerrel azért nem keverem mert szerintem jól lakik, pont emiatt adom így, hogy ne terheljem minden étkezésnél a tápszerrel a gyomrát.(akkor nem eszik 6-7 órán keresztül) Köszönöm!:)
2009. márc. 2. 11:22
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor a héten feliratom. Védőnéni nem egy segítőkész fajta,sajnos.
2009. márc. 2. 11:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!