Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hónapos pici fiam alig akar...

7 hónapos pici fiam alig akar enni! Már 4 hós korában elkezdtük a hozzátáplálást, mert alig akart hízni! Valami módszer, hogy többet egyen?

Figyelt kérdés
Reggel: szopi, tízóraira: gyümi, ebédre: hús+zöldség, uzsira: gyümi, este: tejpép + szopi! A szopin kívül kb. 20-60 ml-et szokott enni!
2009. máj. 4. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól értem, hogy a 2 adag gyümölcs, a főzelék és a tejpép együttesen 20- 60ml között van?

Ez tényleg kevésnek tűnik, főleg úgy, hogy már 4 hónapos korától hozzátáplálsz. Gondolom sokféle ízt is kipróbáltál, egyik sem jött be jobban? Az én majd 6,5 hónaposom sem egy nagyevő, s vannak ízek amikből csak nagyon minimálisat hajlandó enni. Ugyhogy kész kutatónak érzem magam, hogy mindig újabb és újabb kombinációkat találjak ki neki! :))

Mennyi a súlya és a hossza? Jókedélyű?

2009. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Adagonként 20-60 ml-it, változó, van mikor 100 is lemegy, de az nagyon ritka! Sok tejpépet kipróbáltunk már, eddig talán a sztracsisat ette két hónapig, de már azt is le kellett cserélni. Eddig bármit megevett amibe raktam meggyet, most már az sem! 2470-el született, most 6860 gramm (volt egy hete) és 70 centi (51-el született). Egyébként jó kedvű, már mászik, magától felül, feláll, próbálgat kapaszkodva menni. Úgyhogy elkélne az energia!!!!

2009. máj. 5. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ja, így már más a leányzó fekvése! :)) Az én 6,5 hónaposon is kb ennyit eszik, igaz nála úgy 3 hete kezdtem meg a hozzátáplálást. A kis mennyiségek miatt, amit megeszik, én rögtön a hozzátáplálással kezdem, s utána adom a cicit, így biztos lehetek abban, hogy éhes, s elfogadom, hogy ilyen keveset kíván belőle. Ez szerintem egyértelműen azt mutatja, hogy még mindig a cicit részesíti előnyben, amivel semmi baj sincs! Olyan is van, hogy 7 - 8 hónapos kortól fogadják el egyáltalán az új ízeket! Az sokkal rizikósabb, hisz 6 hónapos kortól már nem elégséges egyedül csak a tej (nem fedezi pl a vas szükségletet, stb.)

Szerintem nem a mennyiséggel fogsz tudni mit kezdeni, hanem a minőséggel, értem ezalatt, hogy tápszerrel pépesítsd a főzeléket, sőt még a tejpépet is. Még a gyümölcshöz is adhatsz. Így biztos lehetsz benne, hogy elég energiája lesz :)) Én pl Milupa HA2-t használok, ez pont 6 hónapos kortól jó, tehát tartalmaz minden most szükséges tápanyagot, az íze pedig semleges. Magában nem inná meg a fiam, de így, pépesítésre kiváló! Idővel pedig meg fogja kedvelni a tejcsin kívűli ízeket, s akkor meg mi fogjuk visszasírni az intim, összebújós szopikat! :))

Szóval, szerintem ne aggódj!

Remélem, tudtam valami újat mondani, s érdemben reagálni a problémádra?!

2009. máj. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

:) köszönöm szépen! Ezt a tápszert felírom, és veszek, hátha bejön! Mondjuk, ha anyatejjel csinálom a főzit, vagy a tejpépet, akkor jobb ízűen eszik, de mostanában nem igazán fejtem!

Még egyszer köszi!

2009. máj. 6. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!