Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen volt a császározás...

Milyen volt a császározás menete? Miket kaptatok még bent a kórházban?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 11. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Első babám is császárral született, akkor még nem készültünk erre. 36. hét végén megrepedt a magzatburok, de nem voltak fájások. Kaptam infúziót, aztán oxitocint, hátha beindulnak a fájások. Amikor eltelt a 12 óra és még mindig nem nyíltam, nem fájtam, akkor kaptam még egy infúziót, aztán egy antibiotikumot és betoltak a műtőbe. Ott felültettek az asztalra, beadták az érzéstelenítőt, ami azonnal lebénított melltől lefelé. Akkor jött be a doki és elkezdődött a szülés. Kenés, vágás, én csak éreztem, hogy bennem nyúlkál, de nem fájt, aztán egyszer csak csobbanás, picurkámat lábánál fogva kiemelték, nekem épp csak megmutatták, majd kivitték apának, megmosták, nekem csak megmondták, hogy 3800 gramm és 54 centi. Aztán elkülönítőbe kellett mennem, 6 órával a műtét után kötelező felállás, fürdés, aztán pihi, én a kicsit csak másnap délben kaptam meg. Ennek 19 hónapja, 2-3 héten belül ismét ez vár rám, de más klinikán (első SOTE II, most Péterffy), itt egész másként megy a műtét. Persze tervezett is, ettől is más, viszont itt nincs műtét utáni elkülönítés, hanem egyből a szobába visznek és a babát is megkapod azonnal, apa bent lehet a szülésnél, de gondolom a műtéti előkészítés ugyanaz. Erre voltál kíváncsi? Ha még van valami, amit el tudok mesélni, kérdezz bátran. Remélem segítettem.
2011. ápr. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát aláírod a papírokat az altatóorvossal, az érzéstelenítés miatt.

Raknak fel katétert, betolnak a műtőbe.

Beadják gerincbe az érzéstelenítőt, megvárják hat-e.Nekem vizes vattával ellenőrizte.Eltakarják a hasadat hogy ne lásd.

Le betadinozzák a hasadat, Vágnak kiveszik a babát,megmutatják, majd elviszik, ez kb 10perc mire kiveszik a picit.

Aztán jön a hosszas összevarrás, közben az altatóorvos mondja mi történik.A vérnyomásodat folyamatosan mérik, kérdezgetik szédülsz-e, nincs e hányingered.

Mikor veszik ki a babát az fura érzés nyomó érzés, érzed hogy benn turkálnak de nem fáj.

Arra figyelj hogy utána ne emeld meg a fejed(ezt sok helyen elfelejtik mondani)mert úgy fog fájni a fejed mint még soha.

Ajánlom hogy szülés előtt szerezz be egy hasszorítót(nekünk a kárházba lepedőt csavartak köré)

1hetet voltam benn a 7,nap azt hittem leszakad a hasam, párom meg olyan kemény hasszorítót hozott be mintha műanyagból lett volna..Szóvalpuhát vegyél lehetőleg.

Az hogy kihúzzák a csövet a sebet mögül nem fáj.Csak nagy levegő és kinn van:)

Mért lesz császár?mikor lesz?

sok sikert

2011. ápr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen erre.Köszi a választ.:)

Kaptatok csomagot a kórházban a szülés után?

2011. ápr. 11. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én Kecskeméten szültem tavaly!leírom,hogy volt!7 óra hossza vajúdás után toltak át a műtőbe,oda sajnos Apa nem jöhetett de ez úgy tudom mindenhol így van!

Fel kellett üllnöm majd egy doki beszúrt a gerincem közé ami lezsibbaszt teljesen hastól lefelé!Ez az injekció nekem olyan volt mint egy szúnyogcsípés,tehát egyálatlán nem vészes!Majd egy zöld lepedőt húztak fel az arcom fölött,hogy ne tudjak lenézni(mondjuk erőm se lett volna 7 óra hossza vajúdás után!!Közben a fejem fölött 2 aranyos nővér beszélt végig hozzám,hogyha kell valami,fáj valami stb akkor azonnal szóljak!na én szóltam is,hogy nagyon szomjas vagyok de sajna nem lehetett inni de egy vízes gézcsomót hoztak és azzal egy kicsit körbetörölték a szám!Én 1-2 húzogatást éreztem(ekkor szedték ki a fiam ez olyan érzés mintha egg kicsit megráncigálnák a bőrt a hasadon)és ennyi már mutatták is a fejemnél és vitték ki Apának megmutatni!Majd levették a köldökzsinórvét,összevartak amiből szintén nem éreztem semmit illetve nem sokáig tartott ez sem!Kitoltak be egy kórterembe,Apa jött megpuszikált és neki már menni is kellett!Na ezután emlékszem kb 1 óráig úgy remegtem mint a nyárfa levél,egyszerűen nem bírtam abbahagyni a remegést de mondta a nővér,hogy ez ilyenkor természetes!A nővérek 10-15 percenként jött itatni szívószállal...nagyon szomja voltam!ja igen azt elfelejtettem,hogy mielőtt betoltam a műtőbe akkor feltették a katétert,hát az nem volt kellemes de az sem vészes,kibírható!Elég fáradt és kába voltam az elkövetkező pár órában de műtét után 12 óra múlva szigorúan fel kellett kellnem de segítettek a nővérek,elkisértek letusolni,wc-ni stb!Hát a következő pár napban egy kicsit gyengébb voltam de minden nap egyre jobb,szerintem kibírható!5 napot voltunk kórházba de minden este jöttek a nővérek és kérdezték,hogy kell-e éjszakára fájdalomcsillapító!Szóval szerintem kibírható de hát ez attól is függ,hogy kinek mennyi a fájdalomtűrő képessége!

Miért kérdezed??netán már tudod előre,hogy császáros leszel?

2011. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nekem a katétert csak érzéstelenítés után tették be, ami kedves volt tőlük.

Csomagot? A Felicitas újszülött csomagra gondolsz? Én kaptam, igen.

2011. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok ismét. De igen, vannak kórházak, ahol apa bent lehet a császárnál is, ilyen pl. a Péterffy kórház Budapesten. Én ott fogok most szülni és apát is várják szeretettel a műtőben.
2011. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7 éve mikor a lányomat szültem, akkor a SOTE 1-en is bent lehetett lenni apának műtét alatt. Nálunk is bent volt.
2011. ápr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Péterfy, Budapest, tavaly augusztus, programozott császár (nem én akartam).

Beöntés, borotva, 2 óra infúzió, spinális. Apa bejöhetett mûtôsruhában, babát nekiadták rögtön pár percre, a fejemnek mutogathatta kicsit, aztán kimentek. Kutakodás, varrás, kb. fél-egy óra. Utána vissza szobába, oxitocin. Babát közben melegítik, kb. 2 óra mûlva kihozták, hasra rakják szopizni, kint is maradhat onnantól, ha bírod. Utána katéter ki, infúzió ki, fájdalomcsillapító be, felállítás, kell menni pisilni. 2 naptól már teljesen tiéd a baba, rossz néven is veszik, ha csöngetsz, mert pl. nem bírsz vele felülni. De Algopyrin jó barát és 4 nap múlva, ha minden oké és volt kaki is, haza lehet menni.


Viszont császár után itt nem adtak vérhigítót, és én vissza is kerültem 3 hét múlva az intentívre trombózissal. (2 hét életveszély, baba otthon, tápszer, apa szabadságra nem tud menni... Utána egy évig szuri - ami havi 20ezer forint + gumiharisnya, babát emelgetni meg nem szabad és egyéb "apróságok".)

Szóval kismamák, érdeklôdjetek, mi a kórházban a gyakorlat, mert sok helyen adnak automatikusan és sok helyen nem, és sosem lehet tudni, császár lesz-e a vége. Nem érdemes kockáztatni.

2011. ápr. 12. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!