Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a "jó" hozzáállás...

Melyik a "jó" hozzáállás ilyen helyzetben? Evés elutasítása.

Figyelt kérdés

Fiam 16 hónapos, nagyon jó evő volt mindig is, amit elé tettem, azt megette. Nem volt gond a "nincs többet cici"-vel sem 1 évesen, a tápszereket ahogy cserélgettük úgy itta. Most van túl egy betegségen, antibiotikumot kapott, és 2-3 falat ebéd után nem akart többet enni. Ezt betudtam a betegségnek, akkor én sem nagyon kívánom a kaját. De azóta is ezt csinálja. Olyan főzelékekkel, amiből eddig mindig kb 2-300 ml-ket evett (mikor még mértem az adagot a tányérba ennyi fér) most 3-4 kanál után tolja el, nem kéri, sőt már többször dúrja ki a nyelvével, amit eddig szintén nem csinált.

Én nem vagyok válogatós fajta, egy két étel van, amit nem szeretek, de megeszem azokat is, a párom is mindenevő, és nekem ez nem "gyerebe" hogy már ilyen idősen válogatna, mikor eddig nem tette? Vannak olyan ismerőseim, akik felnőtt korukra könnyebben felsorolják, hogy mit esznek meg, mint amit nem, hát én nem szeretnék ilyen gyerkőcöt. Jó ez eltúlozva, de a lényeg. Kezdődhet ilyenkor ezzel a "nem" próbálgatása? Hogy próbálgatja hogy reagálunk, ha ezt csinálja? Vagy tényleg nem ízlik neki?

Ha nem kéri, vegyem ki a székből, és majd jön az uzsonna és kész. Ha éhes, megeszi?

Vagy

Kínáljak neki másik ebédet? (ez azért is necces, mert ha nekünk nem, de neki mindig főzök, de nem akarok kétfélét csinálni, meg később sem óhajtok az Uraság kénye kedve szerint főzöcskézni miközben ő meg nyafog, mert nem játszunk) Szerintetek? Melyiket kövessem? Vagy egyéb tanács, tapasztalat? Bocsi a hosszúságért és köszi a válaszokat!


2011. ápr. 9. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Normaflort adtál neki? Rendbe kell tenni a kis gyomrát az antibiotikum után. Ha látja, hogy kiakadsz azon, hogy nem eszik, akkor lehet, hogy ezt figyelemfelkeltés a részéről. Adj neki olyat, amit eddig szeretett, ha nem eszi meg, ne erőltesd, de ne is kínáld meg mással. Elvileg a következő evésnél be kell pótolnia.
2011. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez csak tőled függ, mennyire vagy engedékeny vele szemben. Ez olyan mint a sírni hagyás, van olyan anyuka aki hagyja sírni a gyereket pár napig azért, hogy utána sírás nélkül is elaludjon, és ugyanez van az evéssel is. Ha kibírod, hogy nem adsz neki más ételt, akkor egy idő után kénytelen lesz ráfanyalodni arra a kajára amit visszautasított, mert látja, hogy úgysem kap helyette mást. De ha egyből adsz neki másikat, akkor tudni fogja hogy mindig lesz másik is, és válogatni fog. Sajnos én az utóbbit választottam, tudom hogy ezzel magamnak csinálok nehézséget, de én nem bírom nézni, amikor úgy dönt hogy nem eszik semmit. Már próbáltam én is, hogy éheztetem, de képes volt egész estig nem enni, és akkor meg nekem volt gyomoridegem, ezért inkább adtam neki mást, ettől magamat nyugtattam meg hogy végre jóllakott.
2011. ápr. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Igen, adtam a normafloret, meg még adom is antibiotikum nélkül is egy pár napig.

Na, hát letettük aludni, aludt 1,5 órát (a szokásos) és utána megkínáltam az ebédmaradékkal... láss csodát, most megette. Az a baj, hogy nem is tudok olyat mondani, amit szeret, mert eddig mindent szeretett, vagyis mindent megevett :o)) Elég választékos kaját kap szerintem.

És igen, ezért tettem fel a kérdést, mert éheztetni nem akarom, de abban a hibába sem akarok esni, hogy akkor úgyis van finomabb, nem eszek. Képes lenne éhezni egész nap, ha tényleg nem a fogára való? Ezt én sem bírnám, de szerencsére most bejött, hogy nem az íze nem ízlett.

Arra is gondoltam, hogy még nem volt éhes 12-kor, de a reggeli 7-es 240 ml tápszer+zabtej után egy fél kiflit sem evett meg 9-kor. Erre nem lett volna éhes délben? Kíváncsi leszek holnap.

2011. ápr. 9. 15:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!