Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba szempontjából mi a...

A baba szempontjából mi a jobb, az ha oltásnál a szülő fogja le, vagy az, ha egy idegen?

Figyelt kérdés
2009. márc. 1. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
pont ezen agyaltam tegnap,hogy mi lenne a jobb eddig mindig az aszisztens fogta le és én a fejét símogattam,így is úgy nézett rám mintha "cserben hagynám"hát lehet ha még én fognám le a lábát is be is sértődne rám végleg:-)11h
2009. márc. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a jobb, ha en fogom le. Igaz, hogy mas lehetosegunk nincs is, mert rajtam es a gyereken kivul csak a doki van ott, o meg az oltast adja ugye.

Szerencsere az en fiam nagyon ugyesen viselte eddig az osszes oltast, csak lefektetem, felhuzom a nacit, fogom a labat, kozben beszelek neki folyamatosan es kozben hopp, bent is van az egyik szuri. Akkor esik le neki, hogy mi tortent, amikor mar kint van a tu, ekkor kezd el legorbulni a szaja, ugyhogy meg jobban razendetek a vigyorgasra, igy sirni nem sir, csak nezelodik, kozben meg mar meg is kapja a masik szurit. Ismet jon a szajgorbites, en meg ismet szorakoztatok, igy a vege az, hogy oltas utan ot masodperccel o mar vigyorog, a dokitol meg mindig kap valami erdekes dolgot, amit nezegethet. Mondjuk kovetkezo alkalommal nem kettot fog kapni, mint eddig, hanem harmat, lehet, hogy akkor mar el fog torni a mecses.

Szerintem az nagyon fontos, hogy nem vagok aggodalmas fejet, ugy viselkedek vele, mint mondjuk otthon egy sima peluscserenel, hogy ne erezze rajtam, hogy valami gaz van. Szerintem en oda sem adnam idegennek epp emiatt, hogy mas fogja, mert akkor meg az is meglepne a gyereket.

2009. márc. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én minden esetben saját magam fogtam-tartottam a gyermekeimet vizsgálatok, oltások alkalmával. Egyrészt mert azonnal kontrolálni tudom mi történik a gyermekkel, másrészt a babák oltáskor nem azt érzékelik hogy anya lefogott, hanem azt, hogy ugyan rossz történik velük, de anya ott van és amint lehet felvesz és megdajkál. A nagyobb gyermekeknek meg úgyis el kell mondani hogy mi fog történni az orvosnál és azt is el lehet mondani hogy anya fogja majd a kezed, a fejed...akármit és ott lesz veled és segít. Így a gyermek nem veszíti el a bizalmát, mintha átadnánk őt egy asszisztensnek. Persze vannak különleges helyzetek mikor nem lehetünk ott, de a legtöbb helyen igenis a legjobb ha anya ott van.
2009. márc. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a kezét fogom az asszisztens a lábát a doki meg a tűt... Közben beszélek hozzá, odabújok. Ne hagyd cserben, ha ott vagy vele könnyebb neki.
2009. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!