Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónap körüli babátokra...

14 hónap körüli babátokra milyen ruhát adtok kintre, bentre és alváshoz?

Figyelt kérdés

Kintre a homokozóba, babakocsiban:

cipő, vékony cérnasapka, harisnya, melegítő nadrág, hu. body, középvastag pulóver és ha fújna a szél a nadrág pulcsija.

Ha autóval megyünk pl. bevásárolni:

szandacipő, harisnya, kordnadrág, hu body, kardigán és széldzseki, ha kiszáll a kocsiból és fújna a szél.

Bentre:

hu body, csúszásgátlós zokni, melegítő alsó

Alváshoz:

hu. body, harisnya, kezes-lábas pizsama, eddig hálózsákban aludt, de már nem szereti, és mivel állandóan lerúgja a takarót, így legalább nem fázik.


Szerintetek túlöltöztetem?! Nagyon csalóka ez az idő, ma is voltunk kint sétálni, a szomszéd meg is kérdezte kell még rá a sapka? Kell, mert fúj a szél.


2011. ápr. 6. 23:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Na akkor nem csak én gondolom így! Szerintem meg sokan eléggé felelőtlenek, mert sapkát sem adnak már a gyerekekre!

Ma pl. a lányommal egy idős babán egy rövid ujjú body egy kantáros rövid nadrág és egy vékony harisnya volt, sapka nem, szeles időben....

2011. ápr. 7. 00:25
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez is gyerekfüggő. Mi sokat járunk Londonba, és ott (számomra legalábbis) annyira alul vannak öltöztetve a gyerekek, kicsik és nagyok egyaránt, hogy végignézek rajtuk és elkezdek fázni. Ők meg vígan rohangásznak, kint a derekuk, sapka nincs rajtuk, és rövidújjuban vannak... De azért én is inkább a "ne fázzon a gyerek" típusú öltöztetést preferálom.
2011. ápr. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Igen, ha azt szokták meg, akkor biztosan nem fáznak. De a lényeg, hogy ha nincs melege akkor jól van öltöztetve.
2011. ápr. 7. 00:29
 14/18 anonim ***** válasza:
Igy van. Ha látod, hogy a tarkója nyirkos, vagy a haja nedves, akkor melege van.
2011. ápr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

én is hasonlóan öltöztetem a 14,5 hós lányom azzal, hogy általában kertészgatyát adok rá, azt nem kell húzogatni, illetve éjjel még hálózsákban alszik.

a sapka szerintem is kell, ha elmegy a Nap, vagy fúj a szél, azért érezhető, hogy április van és nem június. minap a Napon lévő homokozóban levettük a sapkát, de ahogy elbújt a Nap egy nagyobb felhő mögé, szépen ráadtam.

ezidáig nem vettem észre, hogy leizzadt volna.

természetesen nem egyformák a gyerekek sem, mi sem, de azt gondolom, hogy nem öltözteted túl, ezek a ruhák, amiket leírtál, nem bundabugyik, és ha esetleg egy pólóra vetkőzől, róla is lekaphatsz egy réteget.

A harisnyát is feladom a lányomra, hiszen "fürdik" a homokban, csúszik a csúzdán, ücsörög a füvön...szóval még elfér rajta.

2011. ápr. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha hüvös van kinnt én is adok a fiamra nadrág alá harisnyát.Szerencse már nem kell.Ha kimegyünk zokni,hadrág body pulcsi,mellény,vékony sapi.Ebböl lehet vetköztetni ha meleg lenne.Bennt szintén nadrág,cipi,mert (levesz mindent a lábáról),body,pulcsi.Aláshoz body,pizsi,hálózsák,pokróc.Látod úgy is,hogy melege van e vagy sem....
2011. ápr. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha fázósabb a babád, akkor jól öltözteted.

Nem ide tartozik, de tegnap találkoztam egy olyan babával, aki téli overálban volt:(

2011. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
szia!A fiam is 14 hónapos, ő már rohangál fel-alá, meg nem áll, úgyhogy én nem öltöztetem túlságosan vastagon:ha ilyan meleg van- rövidujjú body, vékony felső, zokni,farmer,és széldzseki van rajta,amelyet a játszótéren leveszekSapka csak ha fúj a szél,mert sok haja van már.van a kocsiban meleg cucc,ha hidegebb lenne.Este lerúgja a takarót, rövidujjú body, és hosszúujjú rugiban alszik.
2011. ápr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!