Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónap körüli babátokra...

14 hónap körüli babátokra milyen ruhát adtok kintre, bentre és alváshoz?

Figyelt kérdés

Kintre a homokozóba, babakocsiban:

cipő, vékony cérnasapka, harisnya, melegítő nadrág, hu. body, középvastag pulóver és ha fújna a szél a nadrág pulcsija.

Ha autóval megyünk pl. bevásárolni:

szandacipő, harisnya, kordnadrág, hu body, kardigán és széldzseki, ha kiszáll a kocsiból és fújna a szél.

Bentre:

hu body, csúszásgátlós zokni, melegítő alsó

Alváshoz:

hu. body, harisnya, kezes-lábas pizsama, eddig hálózsákban aludt, de már nem szereti, és mivel állandóan lerúgja a takarót, így legalább nem fázik.


Szerintetek túlöltöztetem?! Nagyon csalóka ez az idő, ma is voltunk kint sétálni, a szomszéd meg is kérdezte kell még rá a sapka? Kell, mert fúj a szél.


2011. ápr. 6. 23:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Jesszus.legalább 2 plusz réteg van rajta. Te is harisnyában és overálban vagy egy kardigán alatt?

ahogy te vagy öltözve+ 1 réteg. nem több

Azért fog megfázni mert csurom víz

2011. ápr. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Már bocsi, de hol írtam én overált?! Nincs megfázva, és nem is csurom víz!

Szerintem pont jól öltöztetem, nekem sem volt melegem, amikor sétáltunk, ja és nem délben, hanem 3 óra után, azért akkor már nincs az a meleg!

2011. ápr. 7. 00:08
 3/18 anonim ***** válasza:

Én is kb. így öltöztetem a két éves lányomat, annyi a különbség, hogy kb. 2-3 hete egyáltalán nem adok a nadrág alá harisnyanadrágot (csak zoknit), és éjszakára nem öltöztetem ilyen melegen, mert izzadós, pedig az enyém is lerúgja a paplant.


Éjszakára rövid újjú vékony body, erre rá egy vékony pizsamafelső, pizsamanadrág, és ennyi.

2011. ápr. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
+1 réteg a harisnya és a kardigán, tehát nem értelek már ne is haragudj!
2011. ápr. 7. 00:09
 5/18 A kérdező kommentje:
Ő fázósabb típus, nem olyan mint én, tehát azért is adok még rá harisnyát éjszakára, mert nem is alszik a takaróval egyáltalán, mert betakarom és már le is rúgja.
2011. ápr. 7. 00:11
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, megkérdezted, hogy szerintünk túl van-e öltöztetve a gyerek. leírtam, hogy szerintem szörnyen.

(épp ma volt egy kérdés, hog ymiért van annyi gyerek extrém túlöltözetetve manapság).

ne mond nekem, hogy 18 fokban harisnya+ nadrág+ body+ pulcsi+ a nadrág pulcsija kell a gyereknek.egy sima nadrág, egy body és egy vékony pulcsi elég.

Rajtad mi volt? mert szerintem rövidujjú.

2011. ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és azért a kezes lábas pizsomája nem vastag, hanem vékony!
2011. ápr. 7. 00:12
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha nem izzad a haja hátul, a tarkójánál, akkor simán bírja! :) Az ösztöneidre kell hallgatni! Az enyém elég izzadós, a déli alvásnál is tökre leizzad, pedig rövid újjúban alszik és rövid nadrágban, 23 fok van a szobában (fűtés nélkül).


Persze egy 14 hónapos nyilván még nem mozog olyan intenzitással, mint egy 2 éves, ezért azt gondolom, hogy jó az így, ahogy leírtad.

2011. ápr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi, így van az ösztöneimre hallgatok!


Na nálunk nem volt 18 fok ma, és eléggé fújt a szél is, tehát ez miatt, meg a babakocsiban nem igazáén mozog még, meg a homokozóban is leül.

Miért sapka sem kell már rá? Aztán majd mehetnék vele az orvoshoz!

Rajtam is volt pulóver, és nem volt meleg, de mindegy.

2011. ápr. 7. 00:19
 10/18 anonim ***** válasza:

Sapka az kell, ha fúj a szél. És akkor is, ha nem a napon van. Én csak akkor veszem le még róla a vékony sapit, ha épp egy napos helyen vagyunk, ahol nincs légmozgás, azaz nem fúj a szél.


Ha a babakocsiban és a homokozóban is ül, akkor viszont kell a harisnyanadrág még rá, hiszen nem mozog, a homok viszont még nem elég meleg.

2011. ápr. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!