Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem jó a gyümölcs egy...

Miért nem jó a gyümölcs egy étkezés helyett?

Figyelt kérdés

Dokinőnk azt mondta, hogy a gyümölcs nem számít önálló étkezésnek, azt iktassuk be 2 kaja közé.

Lassan 1 éves a kisfiam, de 4hós korától csak napi 4szer eszik, abból 2 tápszer, 1 főzelék és 1 gyümölcs.

Nem jön ki több evés, mert alszik, éjjel sem éhezik meg.

1 üveggel simán bevág, vagyha én csinálok neki gyümit, az is majdnem 3deci.


2009. febr. 28. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem önálló kaja, az én fiam is annak ette, amíg megette őket:)
2009. febr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is pont így eszünk mint ti, márkb 7 hónapos kora óta. Süríteni szoktam a gyümit rizspehely, vagy babakeksz, de van, hogy a tejpéphez adok hozzá gyümölcsöket.
2009. febr. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ha gondolod a gyümölcsbe tegyél rizst v. kukorica gancába gyümit v. babakekszet és már kiados tizórai v. uzsonna
2009. febr. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Az én kisfiam reggel és este kap tápit,10óra körül megeszik egy fél üveg gyümit,13óra ebéd(főzelék),17óra tejpép(néha rakok bele gyümit,de nem mindig),és este 21óra körül vacsi:).Álltalában így eszik,reggel 8körül kel:).Próbáld meg így.

6hós baba anyuja

2009. febr. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is az hogy nem jó,csak sok babának kevés,hamarabb megéheznek,mert nem laktatja őket,de ha a Te babádnál ez bevált,a súlya rendben,szerintem nem számít ki mit mond,az a lényeg neki jó legyen.
2009. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem abban a mennyiségben, amennyit eszik, már számíthat önálló étkezésnek. Már csak abból indulok ki, hogy minek mennyi a kalóriaértéke. Egy üveges gyümölcsnek is nagyjából annyi a kalóriája, mint mondjuk 150-160 ml tápszernek. Ha annyit enne napközben tápiból, szerintem az már étkezés. Amúgy én is étkezésnek tekintek egy ilyen adagú gyümölcsöt, mert az én babám sem éhezik meg utána 4-5 órán át sem.
2009. febr. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9 hós babámnál reggel tápi van 7 körül, kilenc körül bevág kb 200 g nyümit, utána csak dél fél egy körül éhezik meg. Ja és hízik rendesen. Szeintem kivált egy étkezést, ha két evés között adok neki gyümit, mondjuk délután, akkor már nem vacsorázik rendesen. Akkor ez jobb? Szerintem fontos, hogy a főétkezésekkor rendes adag fogyjon.
2009. febr. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!